PDF için En İyi Adobe Acrobat Alternatifi Programlar

PDF için En İyi Adobe Acrobat Alternatifi Programlar

PDF denince aklımızdan geçen ilk isim Adobe Acrobat'tır. Tüm bilgisayarlar için sahip olunması gereken birçok programdan biri. PDF oluşturma, düzenleme ile bu program şüphesiz en iyi PDF yazılımlarından biri olsa da, yüksek fiyat etiketi nedeniyle birçok kişi için uygun alternatif değildir. Neyse ki, Acrobat için PDF'leri çok daha ucuz bir fiyata düzenlemelerine yardımcı olan birçok alternatif var.

Online olarak mevcut olan on iki PDF yazılımı vardır ve bunların her biri en iyisi olduğunu iddia eder. Size en uygun olanı seçmenize yardımcı olabilecek PDF için en iyi Adobe Acrobat alternatiflerinin listesini oluşturduk.

Sumatra PDF

Sumatra PDF, Windows için DjVu, EPUB, XPS, CHM, CBR, CBZ, MOBI gibi PDF ile birlikte diğer birçok formatı destekleyen açık kaynaklı ve ücretsiz bir yazılımdır.
Basitlik ve minimalist tasarıma birçok özellikten daha fazla vurgu yapar. Taşınabilir kullanım için tasarlanan bu ürün, harici USB sürücüsü üzerinden çalışmanıza yardımcı olur.

 • Platform: Windows ve Mac OS
 • Fiyat: Ücretsiz

iSkysoft PDF Editor 6 Professional for Mac

iSkysoft, PDF dosyalarını Word dosyalarını, Excel, HTML, PPT, EPUB, fotoğrafları ve daha fazlasını dönüştürmenize yardımcı olur. Bu program yeni başlayanlar için kullanımı kolay bir arayüz ile gelir. Birkaç dakika içinde PDF'leri düzenleme ve değiştirme konusunda uzman olacaksınız. Ayrıca Redaction adlı bir bonus özelliği ile geliyor. Bu, PDF dosyalarındaki metinleri ve resimleri düzenlemeye yardımcı olur ve hatta erişimi kısıtlamanıza bile izin verebilir. Bu özelliği kullanarak PDF dosyalarındaki özel bilgileri istenmeyen erişimden engelleyebilirsiniz.

 • Platform: Windows ve Mac OS
 • Fiyat: Ücretsiz deneme mevcut; yükseltme ücretli

Foxit Pjantom Pdf

PhantomPDF olarak da bilinir, iş, standart ve eğitim sürümlerinde kullanılabilir. İş, tüketici, devlet kurumları ve hatta eğitim kurumları için ihtiyaç duyulan ücretsiz ve hafif, çapraz platform PDF belge görüntüleyici.
Bu, herhangi bir PDF dosyasının açılmasını, görüntülenmesini, imzalanmasını ve yazdırılmasını sağlayan kompakt ancak süper hızlı bir programdır. Ayrıca, sisteminizi güvende tutmanıza yardımcı olacak güvenlik sorunlarına karşı tam koruma sağlar.

 • Platform: Mac OS X, Windows, Linux, Android iPhone, iOS
 • Fiyat: Ücretsiz

Nitro Pro 9 (Windows)

Nitro PDF, Acrobat PDF okuyucuya çok benzer ve belki de Adobe Acrobat'a en iyi alternatiflerden biridir. Sadece PDF oluşturmanıza değil, sayfaları eklemenize, karıştırmanıza ve silmenize de olanak tanır. Formları doldurmanıza yardımcı olan yer imleri ve bağlantılar da oluşturabilirsiniz. Belgelere yorum ve farklı biçimlendirme seçenekleri eklemenizi sağlar. PDF'nizi dijital kimlik kullanarak güven altına da alabilirsiniz.

Bir kez kurulduktan sonra, bu program otomatik olarak PC'deki yazıcı listesine bir PDF yazıcı ekleyerek, PDF oluşturma işlemini bir dosya yazdırmak kadar kolaylaştırır. Nitro, sadece Acrobat'ın ücretli sürümünde sunulan bazı pro özelliklerle donatılmıştır. Özellikle MS Office'e aşina olan kişiler için kullanımı ve anlaşılması kolay bir programdır.

 • Platform: Windows
 • Fiyatı: Ücretsiz sürümü mevcut; pro sürümü ücretli

Evince

Evince pdf görüntüleyici özellikle GNOME için hedeflenmiştir. Ayrıca Windows 10 için de kullanılabilir. PDF oluşturulmasına izin verirken, DVI, PostScript, djvu, TIFF, XPS, cbr, cbz ve daha fazlası gibi çoklu belge formatlarını da destekler. Amaç, GNOME masaüstündeki belge görüntüleyicilerini sadece bir uygulamaya dönüştürmektir. Harika özelliklerinden bazıları görüntüleme, ekleme ve PDF ek açıklamalarını düzenleme.

Yazılım öncelikle C ++ ile yazılmıştır ve temiz ve karmaşasız bir arayüz sunar. Araç çubuğunu ayrıca bireysel araçlarla da özelleştirebilirsiniz.

 • Platform: Windows
 • Fiyatı: Ücretsiz (Açık Kaynak)

Wondershare PDFelement

Acrobat okuyucuya alternatif bir alternatif arıyorsanız, Wondershare PDFelement tercihiniz olabilir. Tek bir platformda birden fazla özelliği bulunan özellikli bir programdır. PDF görüntüleme, düzenleme ve yazdırma, birkaçını tanımlamak için kullanılan özelliklerinden bazılarıdır. PDF oluşturma, dönüştürme ve OCR kullanarak belgelerin aranabilir hale getirilmesi gibi gelişmiş özellikler entegre olarak vardır. Ayrıca program formlar ve şablonlar üzerinde çalışmanıza izin verir.

Birçok avantajları arasında, PDF belgelerini kolayca düzenlemenize yardımcı olan farklı düzenleme modları vardır. Taranan PDF'yi düzenleme, birden çok kopya PDF formundan tek bir Excel sayfasına veri alma ve saniyeler içinde erişilebilir hale getirme olanağı sağlayan 20'den fazla dilde OCR işlevi sunar.

 • Platform: Windows ve Mac
 • Fiyat: Ücretsiz Deneme mevcut; Pro sürümü ücretli

ApowerPDF

ApowerPDF, güvenilir bir PDF editörünün sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Varolan PDF dosyalarını veya formlarını oluşturmak veya değiştirmek için bu programı kullanabilirsiniz. Ayrıca PDF sayfalarını yönetmenizi sağlar ve PDF belgesinin belirli bir bölümünü kaldırabilir, ayıklayabilir, kırpabilir ve hatta döndürebilirsiniz. Kullanıcıların PDF dosyalarına şifre ve imza ekleyebilmelerini sağlar. Ayrıca, her kullanıcının taranan ve fotoğraf temelli PDF dosyalarını düzenlemesine izin veren OCR teknolojisi ile birlikte gelir. Sadece bu değil, aynı zamanda Word, Excel ve PowerPoint gibi formatlarda bir belgeyi düzenlenebilir bir sürümde değiştirmenize izin verir.

 • Platform: Windows
 • Fiyat: Ücretsiz Deneme mevcut; Yükseltme ücretli

PDF Architect

Acrobat Adobe'ye uygun bir alternatif arıyorsanız, PDF Architect sizin için en iyi seçenek olabilir. Kullanıcı dostu yaklaşımı ve bazı gelişmiş özellikleri ile iyi bir seçenek. Bu, PDF oluşturmanıza, dosyaları düzenlemenize ve hatta dönüştürmenize yardımcı olur. Ekonomik bir yazılım olduğu için, en sık kullandığınız ürünleri satın alabilirsiniz.

Yazılımı masaüstünüze indirip yüklemeniz gerekir. Daha sonra, bulut üzerinde farklı konumdaki dosyalara erişmenizi sağlayan birden çok bulut hizmeti ile birleştirilebilir.

 • Platform: Windows
 • Fiyatı: Ücretsiz sürümü mevcut; Yükseltme ücretli

PDF-Xchange Viewer

PDF-Xchange Editor olarak da bilinir, PDF'leri görüntülemenizi ve hatta not eklemenizi sağlar. En iyi bölüm, PDF dosyasına, yapışkan notlara ve diğer ek açıklamalara metin ekleyebilir ve daha sonra bunları dosyaya kaydedebilirsiniz. Bu kaydedilmiş dosya Adobe Acrobat Reader'ın standart sürümü ile çalışır.

Ayrıca, metin araması olmayan PDF dosyalarını metin arama özelliği eklemenize de yardımcı olur.

 • Platform: Windows
 • Fiyatı: Ücretsiz sürümü mevcut; Pro sürümü ücretli

PDF Studio (Mac, Windows, Linux)

PDF Studio, kullanımı kolay bir programdır ve Adobe PDF’nin yarısı fiyata sahip olan Adobe Acrobat’a mükemmel bir alternatiftir. PDF belgesinin uyumluluk standartlarını karşılarken, iyi bir PDF uygulamasının tüm gerekli özelliklerini sunar. Özellikleri arasında, Word belgelerinden PDF'ler oluşturabilmenin yanı sıra, PDF metinler ve görüntüler ile ek açıklamaları vardır. Ayrıca, Google Drive SharePoint biçimindeki belge biçimini de destekler.

 • Platform: Windows, Linux, Mac OS, Unix
 • Fiyat: Ücretsiz Deneme mevcut; Pro sürümü ücretli

PDFescape Dektop

PDFescape Desktop, Acrobat ile aynı özelliklerin bazılarını sunan Adobe Acrobat'a başka bir alternatiftir. Örneğin, PDF sayfalarını ekleme, değiştirme, kaldırma ve kırpma yeteneği. Ayrıca bir şifre ile dosyayı kilitlemenize izin vererek PDF içeriğiniz için de güvenlik sağlar. Ayrıca PDF'nin bilgi etiketini değiştirebilir ve PDF dosyalarını imzalamak için taranmış imzayı kullanabilirsiniz.

Sadece PDF dosyasında bazı temel değişiklikler yapmak istiyorsanız, bu yazılım sizin için idealdir. Masaüstü sürümü için, premium sürüme yükseltmeniz ve ardından hizmetleri kullanmanız gerekir.

 • Platform: Windows
 • Fiyatı: Ücretsiz sürümü mevcut; Premium sürüm ücretli

Nuance Power PDF Advanced

Bu Adobe Acrobat için uygun bir alternatif ve Adobe'nin %95 özellikleri ile geliyor. Nuance Power PDF Advanced kullanıcı dostu arayüz ve PDF'leri oluşturmak, güvenliğini sağlamak ve yönetmek için oldukça iyi bir destek sunar. Ayrıca form oluşturmak ve analiz için veri toplamayı sağlar. Ayrıca, Dragon Notes'tan notlar da ekleyebilirsiniz. Ancak, PDF'yi ePub'lara dönüştürebilirsiniz. Ancak, taranan dosyaları ve diğer birkaç belgeyi PDF'ye dönüştürmenize ve tam tersine olanak tanır. Ayrıca, dosyaları birleştirebilir, videoları rahatça ekleyebilir, Javascript kullanarak etkileşimli PDF'ler oluşturabilir ve çoklu işaretler ekleyebilirsiniz.

 • Platform: Windows
 • Fiyat: Ücretsiz deneme mevcut; Yükseltme ücretli

Okular

Evrensel bir belge görüntüleyici olan Okular, KDE tarafından tasarlanmıştır. Bu yazılım, herhangi bir işletim sisteminde PDF dosyalarını dönüştürmenizi kolaylaştıran tüm platformlarla çalışır. Örneğin, PDF, ePub, CHM, Postscript, XPS, DjVu ve daha pek çok belge formatını desteklerken bazı mükemmel işlevler sunar.

 • Platform: Linux, Windows, Mac OS X, * BSD vb.
 • Fiyat: Ücretsiz

PDFpen Mac

PDFpen, Mac OS kullanıcıları için bir PDF editörüdür. Metin belgelerinde yazım hatalarını değiştirmek, resim, imza ve metin eklemek gibi işlevler içeren bir PDF editörünün temel özelliklerini sunar.
Ayrıca, kullanıcıların görüntüleri düzenlenebilir metin belgesine dönüştürmesine yardımcı olan OCR teknolojisini de destekler.

 • Platform: Mac
 • Fiyat - Ücretsiz deneme mevcut; yükseltme ücretli

Mac Preview

Bu özellikle Mac kullanıcıları için bir programdır. Adobe Acrobat'a çok benzer. Preview, Mac kullanıcılarının rahatlığı için geliştirilmiş ve yeni PDF belgeleri oluşturmak ve düzenlemek için mükemmel bir PDF editörüdür. Bu program, bir PDF metninin birkaç farklı bölümünü değiştirmenize ve hatta aynı anda kırpmanıza olanak tanır. Farklı sayfaları birlikte etiketleyebilirsiniz. Fonksiyonlar, Acrobat'ın yerini tutabilecek hızlı ve kullanımı kolaydır.

 • Platform: Mac OSX
 • Fiyatı: Ücretsiz

Firefox PDF Viewer

Firefox tarafından sunulan PDF görüntüleyici, web tabanlı teknolojileri kullanan en yeni araçtır. Bu, herhangi bir eklentiye gerek kalmadan, Mozilla Firebox web tarayıcısında, web'de bulunan hemen hemen tüm PDF dosyalarını görüntülemenizi sağlar.

 • Platform: Mac, Windows, Linux, Chrome, Firefox, Opera
 • Fiyat: Ücretsiz (açık kaynak)

MuPDF

MuPDF, hafif bir PDF ve XPS görüntüleyicisidir. Tek yapmanız gereken mupdf.exe dosyasına çift tıklamak ve açmak istediğiniz dosyayı aramaktır. Ok tuşunu kullanarak sayfadan sayfaya kaydırmanız veya gezinmeniz yeterlidir.
Düzenli bir ODF editörünün olağan özelliklerine sahip olmamakla birlikte, MuPDF minimalist yaklaşımıyla dikkat çekiyor.

 • Platform: Windows, Linux, Android, iOS
 • Fiyatı: Ücretsiz (açık kaynak)
En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları
İlginizi Çekebilir

En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları

2018'in En İyi PDF Editörleri
İlginizi Çekebilir

2018'in En İyi PDF Editörleri

Çevrimiçi pazarda Adobe Acrobat'ta PDF dosyaları oluşturma, değiştirme ve paylaşma gibi özelliklerle birçok alternatif bulunsa da, bazı ayırt edici özelliklerle rekabette göze çarpan çok az şey var. Bu nedenle, programınızı gereksiniminize göre seçin ve PDF'ler oluşturun.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile