Ogznet.com
PDF Nasıl İmzalanır? PDF İmzalama Programları Paylaş:

PDF Nasıl İmzalanır? PDF İmzalama Programları

PDF Nasıl İmzalanır? PDF İmzalama Programları

Dijital belgeleri elle imzalamak sıkıcıdır. Çünkü belgeyi yazdır, imzala ve geri tara, angarya bir iştir! Neyse ki elektronik imzalar artık daha çok kullanılmaya başlandı. PDF dosyalarına veya kayıt formuna imza eklemek için PDF’yi nasıl elektronik olarak imzalayacağınızı göstereceğiz.

PC veya telefonunuzdan PDF belgelerini rahatça imzalamanız için ücretsiz ve ücretli PDF imzalama programları.

Bu araç, her ay ücretsiz olarak üç PDF dosyasına imza atmanızı veya düzenlemenizi sağlar. PDF'lerle ara sıra çalışıyorsanız, akıllı bir çözümdür. Ayrıca, Mac, PC veya Chromebook'unuzda çalışan tarayıcı tabanlı bir araçtır.

 

Başlamak için, sağ taraftaki turuncu renkli Choose PDF to Edit butonuna tıklayın ve bilgisayarınızdan bir PDF dosyası seçin.

PDF, ekranınızda göründüğünde, solda bir menü seçeneği görürsünüz. Buradan Signature düğmesini seçin. (Daha önce yapmadıysanız, ücretsiz bir hesap açmanız gerekecek.)

Ardından, açılır kutudan bir seçenek belirleyin. Bilgisayarınızdan bir imza resmi dosyası seçebilir veya PDF için bir imza çizebilirsiniz. PDF Buddy ile imzalanmış dosyalardan geçmiş imzalar bu seçenekler kutusunun alt kısmında görüntülenir.

İmzayı yapmaya karar verirseniz, araç ekranda bir kutu açacaktır. Adınızı yazmak için fare imlecinizi kullanın.

İmza seçimi yaptıktan sonra, Kullan seçeneğine tıklayın, bunları belgede gerektiği gibi hareket ettirip yerleştirebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, Değişiklikleri kaydet (yalnızca güvenli olmak için) ve ardından İmzalı PDF'yi indirin'i tıklayın.

Bu ücretsiz araç kullanımı kolaydır ve yazılımı indirmeyi gerektirmez. Ancak, PDF'leri bir mobil cihazda imzalamak isterseniz bu yazılım uygun değildir.

HelloSign, imzalanmış PDF belgeleri için banka düzeyinde güvenlik sunar. Dosyayla çalışırken güvenli bir bulutta çalışır.

Google Dokümanlar, Dropbox ve OneNote gibi popüler uygulamalarla entegrasyonlar kullanıcı dostu nitelik kazandırır. HelloSign, mobil cihazlarda kişiye özel imzalara izin verir, ancak tarayıcılarda da çalışır.

Kaydolduktan veya giriş yaptıktan sonra, soldaki menüye bakın.

İmzalı Belgeler başlığını bulun ve belgeyi imzalayan kişiyi seçin. Eğer sadece siz iseniz, Just Me'yi seçin.

Ardından, aşağı doğru bir okun alt kısmına benzeyen simgeyi tıklayın. Sağ üst köşedeki mail adresinizin sağında. İmza Oluştur'u seçin.

Ardından, kutudaki seçeneklerden birini seçin. Bittiğinde, sağ alt taraftaki Seç düğmesini tıklayın.

Ardından, imzaya ihtiyaç duyan PDF dosyasını yükleyin. Yüklendikten sonra, Doldurun ve İmzalamak için bir seçenek görürsünüz. Bu düğmeyi tıklayın.

Belge açıldığında, sol üst taraftaki Signature düğmesini tıklayın. İstediğiniz imzayı seçin, ardından Ekle düğmesini tıklayın.

İmzayı belgeye sürükleyerek gerektiği gibi yerleştirebilirsiniz.

PDF dosyasını düzenledikten sonra, sağ üstteki Devam düğmesine tıklayın. Bunu yaptığınızda, dosya HelloSign hesabınıza kaydedilir.

İster bir bilgisayar ister mobil cihazla oturum açın, bir belgeyi imzalama istemleri basittir. Ayrıca imzalanmış materyalleri HelloSign hesabınıza girerek de bulmak kolaydır.

Ayda 3 PDF dosyası imzalama ücretsizdir.

Smallpdf, birçok PDF düzenleme araçları sunar, ancak bu yazıda geçerli olan eSign özelliğidir.

Ekrandaki mor kutuyu gördükten sonra, içine PDF'nizi sürükleyin veya Dosya Seç bağlantısını tıklayın. Sağ taraftaki Dropbox ve Google Drive ile entegre olan seçenekleride kullanabilirsiniz.

SmallPDF eSign PDF - Belgeleri imzalayın ve elektronik imza isteyin.

Smallpdf, 256-bit SSL şifrelemesi vardır. Ayrıca, tüm dosyalar bir saat sonra Smallpdf sunucularından otomatik olarak silinir.

PDF'nizi seçtikten sonra Smallpdf imzanızı oluşturmanızı ister. Sağlanan alanda çizmek için farenizi veya izleme dörtgenini kullanın. Endişelenmeyin, el yazınızın berbat olması önemli değidir, Smallpdf, daha üniforma ve güzel görünmesi için imzanızı otomatik olarak düzeltir.

İmzanızı beğendiğinizde Kaydet'i tıklayın.

Daha sonra, daha önce yüklediğiniz PDF'ye yönlendirileceksiniz. Kullanılabilir imzalar ekranınızdaki bir pencerede görüntülenir. Üzerine tıklayıp İmzala düğmesini tıklayarak birini seçin. İsterseniz imza boyutunu ve konumunu değiştirebilirsiniz.

İmzayı belgede istediğiniz yere sürükleyin. İstediğiniz gibi olduğunda, sağ alt köşedeki Uygula'yı tıklayın.

Ardından, imzalanmış PDF'nizi indirebilirsiniz!

PDF Buddy gibi bu araç tarayıcınızda da çalışır ve basit işlevselliktedir.

Bir dakika içinde imzalanmış bir PDF dosyanız hazır. Bununla birlikte, PDF Buddy'ye benzer şekilde, bu aracın mobil uygulaması eşdeğeri yoktur. Bununla birlikte, ücretsiz bir deneme için indirebileceğiniz bir masaüstü uygulaması var.

Adobe'nin bu ürünü, sadece bir PDF imzalama aracından başka, profesyonel PDF kullanıcıları içindir.

PDF'leri oluşturup düzenlemenizi ve sayfa düzenini değiştirmenizi sağlar. Buraya yüklediğiniz PDF'leri şifre ile korumak ta mümkündür.

Bizim bu yazıdaki amacımız ise, programın Dolgu ve İmzalama yetenekleridir.

Adobe Acrobat Pro ücretli bir çözümdür. Ancak bir haftalık deneme alabiliyorsunuz. Ancak deneme süresine başlamadan önce ödeme ayrıntıları isteniyor. Deneme süresi tamamlanıncaya kadar faturalandırılmayacaksınız.

Bu programı PC'ler, Mac'ler ve mobil uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Formlar ve İmzalar başlığını bulun ve altındaki Dolgu ve İşaret seçeneğini seçin. Bunu yapmak küçük bir araç çubuğu getirir. İşaretle'yi seçin.

Bir imza resmi içe aktarabilir veya bir imza çizebilirsiniz.

İmzanızı kaydettikten ve İşaretle'yi tıklattıktan sonra ekranda görünür. Ardından, imzayı belgede gerektiği gibi hareket ettirin.

Adobe'nin dolgu ve imzalama özellikleri hızlı ve kolaydır. Bununla birlikte, yalnızca bir PDF imzalamanız gerekiyorsa, maliyet uygun olmayabilir.

‎Adobe Acrobat Reader için iOS ve Android uygulamaları mevcuttur.

JotNot Signature, PDF'lerin imzalanmasına izin veren bir iOS uygulamasıdır. Ayrıca, temel ek açıklamalar yapmanıza izin verir.

Özelliklerinden birisi, tek tek dosyaları korumak için şifre oluşturmasıdır. Uygulamayı bir şifreyle de kilitleyebilirsiniz, böylece yetkisiz kullanıcılara erişimi sınırlar.

Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi kayıtlı imzalara erişmek veya yenilerini yapmak mümkündür. Uygulama imzalanmış belgeleri e-postayla paylaşmayı veya onları iCloud'a yüklemeyi destekliyor.

Bu uygulama, ara sıra PDF imzalamaktan fazlasını yapmak istiyorsanız idealdir. İmza ekleme veya başka bir iş için güvenilir ve sorunsuz bir seçimdir.

SignNow, tarayıcınızda veya bir mobil cihazda çalışır.

İmzalamaya başlamak için PDF'de imza alanına tıklayın veya dokunun. Bunu yaptıktan sonra bir açılır kutu görüntülenir. Yazı yazmanıza veya bir imza çizmenize veya alakalı bir resim yüklemenize izin verir. Kutunun üst kısmındaki sekmelerden birini tıklayarak tercih ettiğiniz yöntemi seçin.

Tüm SignNow imzaları yasal olarak geçerlidir. İmzanızı yazmayı seçerseniz, birkaç font seçiminden birini seçin. İmzanızı çizerken farenizi veya parmağınızı kullanın.

Ekle düğmesine basmadan önce İmzamı Yap onay kutusunu tıklattığınızdan emin olun.

Kullanılabilir araç seçeneklerinin isimleri mobil cihazlarda biraz farklılık gösterir ancak bunlar açık bir şekilde bellidir.

SignNow, kişisel kullanım için uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Bununla birlikte, ücretsiz deneme süresinin sona ermesinin ardından hizmet için yıllık ödeme yaparsınız. Yıllık fiyatlandırma yapısı ara sıra kullanım için tercihiniz olmayabilir.

Ancak SignNow kullanımı zor değildir ve masaüstü veya mobil uygulamalar (iOS | Android) sunmaktadır.

Kısaca “belgelerin imzalanarak yasal kanıta dönüştüğü yer” olarak tanımlanabilen İmzaYeri, işletmelerin hızlı, kolay ve güvenli olarak anlaşmalar yapmasını, zaman damgalı belgelerin (PADES-LTA) güvenlik standartlarına uygun (CC ve FIPS) arşivlenmesini sağlar. Ayrıca, anlaşmalarda seri/paralel imza sırası oluşturulması, tarafların kendilerine ait alanları doldurabilmesi, API ile entegrasyon ve otomatik belge oluşturma (bordro vb) gibi yetenekleri de mevcuttur.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!