Dijital belgeleri elle imzalamak sıkıcıdır. Yazdırın, imzalayın, tarayın, değil mi? Neyse ki elektronik imzalar yükselişte. PDF sözleşmesine veya kayıt formuna imza eklemek için PDF'yi nasıl elektronik olarak imzalayacağınızı göstereceğiz.

PC veya telefonunuzdan PDF belgelerini rahatça imzalamanız için ücretsiz ve ücretli araçlar.

1. PDF Buddy

Bu araç, her ay ücretsiz olarak üç PDF dosyasına imza atmanızı veya düzenlemenizi sağlar. PDF'lerle ara sıra çalışıyorsanız, akıllı bir çözümdür. Ayrıca, Mac, PC veya Chromebook'unuzda çalışan tarayıcı tabanlı bir araçtır.

Başlamak için, sağ taraftaki turuncu renkli Choose PDF to Edit yolunu bulup tıklayın ve bilgisayarınızdan bir PDF dosyası seçin.

PDF, ekranınızda göründüğünde, solda bir menü seçeneği görürsünüz. Buradan Signature düğmesini seçin. (Daha önce yapmadıysanız, ücretsiz bir hesap açmanız gerekecek.)

pdf imzalama

Ardından, açılır kutudan bir seçenek belirleyin.
Bilgisayarınızdan bir imza resmi dosyası seçebilir veya PDF için bir imza çizebilirsiniz. PDF Buddy ile imzalanmış dosyalardan geçmiş imzalar bu seçenekler kutusunun alt kısmında görüntülenir.

pdf imzalama

İmzayı yapmaya karar verirseniz, araç ekranda bir kutu açacaktır. Adınızı yazmak için fare imlecinizi kullanın.
İmza seçimi yaptıktan sonra, Kullan seçeneğine tıklayın, bunları belgede gerektiği gibi hareket ettirip yerleştirebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, Değişiklikleri kaydet (yalnızca güvenli olmak için) ve ardından İmzalı PDF'yi indirin'i tıklayın.

pdf imzalama

Bu ücretsiz araç kullanımı kolaydır ve yazılımı indirmeyi gerektirmez. Ancak,
PDF'leri bir mobil cihazda imzalamak isterseniz bu yazılım uygun değildir.

PDF Buddy (Ücretsiz)

2. HelloSign

HelloSign, imzalanmış PDF belgeleri için banka düzeyinde güvenlik sunar. Dosyayla çalışırken güvenli bir bulutta çalışır.

Google Dokümanlar, Dropbox ve OneNote gibi popüler uygulamalarla entegrasyonlar kullanıcı dostu nitelik kazandırır. HelloSign, mobil cihazlarda kişiye özel imzalara izin verir, ancak tarayıcılarda da çalışır.

Kaydolduktan veya giriş yaptıktan sonra, soldaki menüye bakın.
İmzalı Belgeler başlığını bulun ve belgeyi imzalayan kişiyi seçin. Eğer sadece siz iseniz, Just Me'yi seçin.

pdf imzala

Ardından, aşağı doğru bir okun alt kısmına benzeyen simgeyi tıklayın. Sağ üst köşedeki e-posta adresinizin sağında. İmza Oluştur'u seçin.

pdf imzala

Ardından, kutudaki seçeneklerden birini seçin. Bittiğinde, sağ alt taraftaki Seç düğmesini tıklayın.

pdf imzala

Ardından, imzaya ihtiyaç duyan PDF dosyasını yükleyin. Yüklendikten sonra, Doldurun ve İmzalamak için bir seçenek görürsünüz. Bu düğmeyi tıklayın.

pdf imzala

Belge açıldığında, sol üst taraftaki İmza düğmesini tıklayın. İstediğiniz imzayı seçin, ardından Ekle düğmesini tıklayın.
İmzayı belleğe sürükleyerek gerektiği gibi yerleştirebilirsiniz.

PDF dosyasını düzenledikten sonra, sağ üstteki Devam düğmesine tıklayın. Bunu yaptığınızda, dosya HelloSign hesabınıza kaydedilir.

pdf imzala

Bir mobil cihaz kullanıyorsanız, bir PDF dosyasını HelloSign uygulamasıyla açmak istediğinizi seçin. Sonra, ekranınızın altındaki imza seçeneğine bakın.

İster bir bilgisayar ister mobil cihazla oturum açın, bir belgeyi imzalama istemleri basittir. Ayrıca imzalanmış materyalleri HelloSign hesabınıza girerek de bulmak kolaydır.

İndirin: HelloSign - iOS | Android (En fazla ayda 3 doküman ücretsiz / Premium ayda 13 $'dan başlıyor)

3. Smallpdf'nin eSign Özelliği

Smallpdf birçok PDF düzenleme araçlarını sunar, ancak bu yazıda geçerli olan eSign seçeneğidir.

Ekrandaki mor kutuyu gördükten sonra, içine PDF'nizi sürükleyin veya Dosya Seç bağlantısını tıklayın. Sağ taraftaki Dropbox ve Google Drive ile entegre olan seçenekleride kullanabilirsiniz.

small pdf imza

Smallpdf, 256-bit SSL şifrelemesi vardır. Ayrıca, tüm dosyalar bir saat sonra Smallpdf sunucularından otomatik olarak silinir.

PDF'nizi seçtikten sonra Smallpdf imzanızı oluşturmanızı ister. Sağlanan alanda çizmek için farenizi veya izleme dörtgenini kullanın. Endişelenmeyin, el yazınızın berbat olması (benim gibi), Smallpdf, daha üniforma ve akışkan görünmesi için imzanızı otomatik olarak temizler.

İmzanızı beğendiğinizde Kaydet'i tıklayın.

small pdf imza

Daha sonra, daha önce yüklediğiniz PDF'ye yönlendirileceksiniz. Kullanılabilir imzalar ekranınızdaki bir pencerede görüntülenir. Üzerine tıklayıp İmzala düğmesini tıklayarak birini seçin. İsterseniz imza boyutunu ve konumunu değiştirebilirsiniz.

small pdf imza

İmzayı belgede istediğiniz yere sürükleyin. İstediğiniz gibi olduğunda, sağ alt köşedeki Uygula'yı tıklayın.

Ardından, imzalanmış PDF'nizi indirebilirsiniz!

small pdf imza

PDF Buddy gibi bu araç tarayıcınızda da çalışır ve basit işlevselliktedir.

Bir dakika içinde imzalanmış bir PDF dosyanız hazır. Bununla birlikte, PDF Buddy'ye benzer şekilde, bu aracın mobil uygulaması eşdeğeri yoktur. Bununla birlikte, ücretsiz bir deneme için indirebileceğiniz bir masaüstü uygulaması var.

İndir: SmallPDF eSign (Ücretsiz)

4. Adobe Acrobat Pro DC

Sadece bir PDF imzalama aracından başka bu Adobe ürünü, PDF'in profesyonel kullanıcıları içindir.
PDF'leri oluşturup düzenlemenizi ve sayfa düzenini değiştirmenizi sağlar. Buraya yüklediğiniz PDF'leri şifre ile korumak ta mümkündür.

Bizim bu yazıdaki amacımız ise, programın Dolgu ve İmzalama yeteneklerine odaklanacağız.

adobe pdf imzala

Adobe Acrobat Pro DC ücretli bir çözümdür. Ayda 14,99 dolar, ancak bir haftalık deneme alabiliyorsunuz. Ancak deneme süresine başlamadan önce ödeme ayrıntıları isteniyor. Deneme süresi tamamlanıncaya kadar faturalandırılmayacaksınız.

Bu programı PC'ler, Mac'ler ve tamamlayıcı mobil uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Formlar ve İmzalar başlığını bulun ve altındaki Dolgu ve İşaret seçeneğini seçin. Bunu yapmak küçük bir araç çubuğu getirir. İşaretle'yi seçin.

Bir imza resmi içe aktarabilir veya bir imza çizebilirsiniz.

İmzanızı kaydettikten ve İşaretle'yi tıklattıktan sonra ekranda görünür. Ardından, imzayı belgede gerektiği gibi hareket ettirin.

Adobe'nin dolgu ve imzalama özellikleri hızlı ve kolaydır. Bununla birlikte, yalnızca bir PDF imzalamanız gerekiyorsa, maliyet uygun olmayabilir.

İndirin: Adobe Acrobat Pro DC (14,99 $ / ay)
İndirin: iOS için Adobe Acrobat Reader | Android (Adobe Acrobat Pro DC erişimi ile ücretsiz)

5. JotNot Signature

JotNot Signature, PDF'lerin imzalanmasına izin veren bir iOS uygulamasıdır. Ayrıca, temel ek açıklamalar yapmanıza izin verir.

Özelliklerinden birisi, tek tek dosyaları korumak için şifre oluşturmasıdır. Uygulamayı bir şifreyle de kilitleyebilirsiniz,
yetkili kullanıcılara erişimi sınırlar.

jotnot pdf imza

Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi kayıtlı imzalara erişmek veya yenilerini yapmak mümkündür. Uygulama imzalanmış belgeleri e-postayla paylaşmayı veya onları iCloud'a yüklemeyi destekliyor.

Bu uygulama, ara sıra PDF imzalamaktan fazlasını yapmak istiyorsanız idealdir. İmza ekleme veya başka bir şey yapsın,
bu güvenilir ve sorunsuz bir seçimdir.

İndirin: IOS | JotNot Signature (4.99 $)

6. SignNow

SignNow, tarayıcınızda veya bir mobil cihazda çalışır.

İmzalamaya başlamak için PDF'de imza alanına tıklayın veya dokunun. Bunu yaptıktan sonra bir açılır kutu görüntülenir. Yazı yazmanıza veya bir imza çizmenize veya alakalı bir resim yüklemenize izin verir. Kutunun üst kısmındaki sekmelerden birini tıklayarak tercih ettiğiniz yöntemi seçin.

signnow pdf imza

Tüm SignNow imzaları yasal olarak geçerlidir. İmzanızı yazmayı seçerseniz, birkaç font seçiminden birini seçin. İmzanızı çizerken farenizi veya parmağınızı kullanın.

Ekle düğmesine basmadan önce İmzamı Yap onay kutusunu tıklattığınızdan emin olun.
Kullanılabilir araç seçeneklerinin isimleri mobil cihazlarda biraz farklılık gösterir ancak bunlar açık bir şekilde bellidir.

SignNow, kişisel kullanım için uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Bununla birlikte, ücretsiz deneme süresinin sona ermesinin ardından hizmet için yıllık ödeme yaparsınız. Yıllık fiyatlandırma yapısı ara sıra kullanım için tercihiniz olmayabilir.
Ancak SignNow kullanımı zor değildir ve masaüstü veya mobil seçenekler sunmaktadır.

Bu şeyler göz önüne alındığında, bunun maliyeti değerinde olduğuna karar verebilirsiniz.

İndirin: iOS | SignNow | Android ($ 5 / ay)

7. İmzaYeri

imzayeri

Kısaca “belgelerin imzalanarak yasal kanıta dönüştüğü yer” olarak tanımlanabilen İmzaYeri, işletmelerin hızlı, kolay ve güvenli olarak anlaşmalar yapmasını, zaman damgalı belgelerin (PADES-LTA) güvenlik standartlarına uygun (CC ve FIPS) arşivlenmesini sağlar. Ayrıca, anlaşmalarda seri/paralel imza sırası oluşturulması, tarafların kendilerine ait alanları doldurabilmesi, API ile entegrasyon ve otomatik belge oluşturma (bordro vb) gibi yetenekleri de mevcuttur.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 994 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" PDF Nasıl İmzalanır? PDF İmzalama Araçları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere PDF Nasıl İmzalanır? PDF İmzalama Araçları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda PDF Nasıl İmzalanır? PDF İmzalama Araçları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "