PHP Hata Raporlamasını Açma

PHP Hata Raporlamasını Açma

Boş veya beyaz bir sayfa veya başka bir PHP hatasıyla karşılaşıyorsanız, ancak neyin yanlış olduğuna dair bir fikriniz yoksa, PHP hata raporlamasını açmayı düşünmelisiniz. Bu size nerede ya da sorunun ne olduğu hakkında bazı bilgiler verir ve herhangi bir PHP problemini çözmek için iyi bir ilk adımdır.

Hata bildirimini almak istediğiniz belirli bir dosya için hata raporlamasını açmak üzere error_reporting işlevini kullanırsınız veya php.ini dosyasını düzenleyerek web sunucunuzdaki tüm dosyalarınız için hata bildirimini etkinleştirebilirsiniz. Bu size, bir hata arayan binlerce satırlık kodun üzerinden geçmenin zorluğunu azaltır.

Error_reporting İşlevi
error_reporting() işlevi, çalışma zamanında hata raporlama kriterlerini belirler. PHP'nin çeşitli seviyelerde raporlanabilir hatalara sahip olması nedeniyle, bu fonksiyon betiğinizin süresi için istenen seviyeyi ayarlar. İşlevi, genellikle <?php ile başlar. Birkaç seçeneğin var.
bazıları aşağıda gösterilmiştir:

<?php //Report simple run errors error_reporting(E_ERROR | E_WARNING | E_PARSE); //Report E_NOTICE in addition to simple run errors //(to catch uninitialized variables or variable name misspellings) error_reporting(E_ERROR | E_WARNING | E_PARSE | E_NOTICE); //Report all PHP errors error_reporting(-1); //Report all PHP errors (see changelog) error_reporting(E_ALL); //Turn off all error reports error_reporting(0); ?>

Hatalar Nasıl Görüntülenir
Display_error, hataların ekranda yazdırılıp yazdırılmayacağını veya kullanıcıdan gizlenip gizlenmeyeceğini belirler. Aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi error_reporting işleviyle birlikte kullanılır:

 

ini_set('display_errors',1); error_reporting(E_ALL);

Web sitesinde php.ini dosyasının değiştirilmesi
Tüm dosyalarınızın tüm hata raporlarını görmek için web sunucunuza gidin ve web siteniz için php.ini dosyasına erişin. Aşağıdaki seçeneği ekleyin:

 

error_reporting=E_ALL

Php.ini dosyası, PHP kullanan uygulamaları çalıştırmak için varsayılan yapılandırma dosyasıdır. Bu seçeneği php.ini dosyasına yerleştirerek, tüm PHP betikleriniz için hata mesajları talep ediyorsunuz.

 

PHP ile Aynı Anda 2 Tabloyu güncelleme
İlginizi Çekebilir

PHP ile Aynı Anda 2 Tabloyu güncelleme

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile