Web Araçları

Mobile Detect Php Dosyası ile Mobil Tarayıcı Tespiti

03 Kasım 2019 3000 1 dk, 23 sn
Mobile Detect Php Dosyası ile Mobil Tarayıcı Tespiti
Abone Ol 
Php tabanlı siteler için mobil tarayıcıları algılayıp buna göre istenilen tasarımı gösterme veya istenilen sayfaya yönlendirme yapabilirsiniz.

Mobil Algılama , mobil cihazları (tabletler dahil) tespit etmek için bir PHP sınıfıdır. Mobil ortamı algılamak için belirli HTTP başlıklarıyla birlikte User-Agent dizesini kullanır.

Web sitenizin içerik stratejisi önemlidir! Kullanıcılarınız için optimize edilmiş , hızlı ve alakalı bir deneyim sunmak için eksiksiz bir araç setine ihtiyacınız var . Mobil Algılama sınıfı, RWD stratejinizde size yardımcı olabilecek bir sunucu tarafı algılama aracıdır, CSS3 medya sorguları veya diğer istemci tarafı özellik algılama biçimlerinin yerine geçmez.

Artık günümüzde mobil teknolojiler hayatımızın bir parçası haline geldi. Web tasarım ve kodlama yapan kişiler içinde mobil uyumlu siteler yapmak zorunlu hale geldi. tabi eğer ziyaretçi kaybetmek istemiyorsak. Php tabanlı bir site yaptınız ve mobil uyumlu olmasını istiyarsanız aşağıda verdiğim linkten kodları indirerek kullanabilirsiniz. Kullanımı çok basittir. Ayrıca basit bir mantıkla bunu şöyle anlatayım; mobil uyumlu bir web site yaptınız ancak 728px reklam resmi bu uyumu bozuyor. O zaman bu kodlar ile bu reklam alanını mobilde ister hiç göstermezsiniz isterseniz mobil uyumlu reklam gösterirsiniz.

Ayrıca detaylı bilgi için http://mobiledetect.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz.Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için, İletişim sayfası aracılığıyla site yöneticisiyle irtibat kurabilirsiniz.


Günlük yeni bloglar için abone olun!


İlginizi Çekebilir

İçerik Yönetim Sistemi CMS Nedir?

İçerik Yönetim Sistemi CMS Nedir?

Web Araçları 07 Ağustos 2020 07 Ağustos 2020
2020 Seo Stratejisi Ne Olmalıdır?

2020 Seo Stratejisi Ne Olmalıdır?

Web Araçları 07 Ağustos 2020 07 Ağustos 2020

Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Yukarı kaydır