Popüler Video İzleme Siteleri

Popüler Video İzleme Siteleri

Youtube benzeri çevrimiçi en iyi video izleme web siteleri.

Youtube

youtube

İlk olarak 2005'de yayınlanan ve 2006'da Google tarafından satın alınan YouTube, tartışmasız en popüler video paylaşım sitesidir. Çok geniş bir multimedya içeriğe sahiptir: kullanıcı tarafından yüklenen, TV klipleri, film klipleri ve film fragmanları, video blogging ("vlogging" olarak da bilinir), orijinal Web dizisi ve çok daha fazlası.

Tüm dünyadaki insanlar, YouTube'u hayatlarını paylaşacakları bir platform olarak kullanıyor; Bununla birlikte, büyük şirketler, kendi multimedya içeriğini dağıtmak için YouTube aracılığıyla elde edilen inanılmaz derecede büyük global kitleyi de kullanıyorlar.

Dailymotion

dailymotion

2005 yılında yayına başlayan ve merkezi Fransa'da bulunan DailyMotion, çeşitli Web ölçümlerine göre dünyanın ikinci büyük video web sitesidir.

Vevo

vevo

Vevo, bu listede adı geçen diğer birçok video web sitesinin aksine yalnızca müzik videoları içindir. Birden fazla ölçüm istatistiğine göre Vevo, Web'de bir numaralı müzik multimedya platformu olarak yer alıyor.

Google Videosu

google video

Google Video ile kullanıcılar kolay bir şekilde YouTube, DailyMotion ve MetaCafe gibi diğer video sitelerinde bulunan videoları arayabilirsiniz.

Facebook

facebook

Facebook, kullanıcı tabanının büyüklüğü nedeniyle Web'deki en popüler video web sitelerinden biri olarak yerini alıyor: Dünyadaki beş yüz milyondan fazla insan, Facebook'ı günlük olarak ziyaret ediyor (günde birkaç kez).

Facebook'un video özelliği, bu listedeki video web sitelerinin geri kalanından biraz farklı şekilde çalışıyor.
Aşağıdaki durumlarda bir video izlemek mümkündür;

 • Videonun üst sayfasını beğendiniz
 • Video poster ağının üyesindesin
 • Videoda etiketlendiniz
 • Dahili Facebook mesajlaşması yoluyla bir video doğrudan gönderildi
 • Facebook duvarına bir video gönderildi


Hulu

hulu

2007'de yayına başlayan Hulu, Web üzerindeki en iyi video sitelerinden biridir ve daha iyi görüntüleme seçenekleri arayan kullanıcılar için çok cazip bir seçenek haline getiren son TV yapımları da dahil olmak üzere çok çeşitli yüksek kaliteli multimedya içeriği sunmaktadır.

İzleyiciler, Hulu'da şaşırtıcı bir dizi içerik izleyebilir; NBC, Fox, ABC, Disney ve Nickelodeon. Birçok TV şovunun en son (tam uzunlukta) bölümleri, ilk yayının ardından 24 saat içinde sunulmaktadır. Kullanıcılar, yayından çıkmış multimedya dosyalarının eski arşivlenmiş sürümlerine erişmek için ücretli bir hizmet olan Hulu Plus'a abone olabilir; ancak Hulu Plus'ın en çekici özelliği, tüm Hulu içeriğini televizyon setlerinde, oyun konsollarında ve akıllı telefonlarda izleyebilmesidir.

Viacom Network

viacom

Viacom multimedya ağı Web'deki en popüler programlardan biridir. Etkileyici kararlı multimedya sunumları şunları içerir:

 • MTV
 • Bağımlılık yapan oyunlar
 • Comedy Central
 • Neopets
 • Nickelodeon
 • TVLand
 • VH1

Yahoo! Video

Yahoo! Video

Yahoo! Video, 2006 yılında resmen başlatılan, markalı kanallar, film fragmanları ve klipleri ve popüler komedi skeçleri sunan bir video sitesi. Yahoo'da içerik bulmanın birkaç yolu var!

Öne Çıkan Yahoo! Video ağları Discovery Channel, Beyaz Saray, PetTube, JibJab ve Rooftop Comedy'i içerir. Ayrıca, Yahoo TV'yi kullanarak en sevdiğiniz TV şovlarında en son yorumları, özetleri, mülakatları ve içerdeki bilgileri alabilirsiniz.
Elbette burada oldukça fazla video içeriği var; güncel olaylarla ilgili en son haber yorumlarından önizlemelere kadar herşey. 

AOL Video Network

aol video

2006 yılında yaratılan AOL Video, profesyonel olarak markalı multimedya içeriğinin yanı sıra kullanıcı tarafından oluşturulan video da sunmaktadır.
Kullanıcılar, markalı kanalları (ABC'den PopEater'a kadar değişen) tıklayarak, Haftanın Şovuna göz atarak veya ön sayfadaki personel seçimlerini kontrol ederek AOL'deki videoları filtreleyebilir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 4 kez değerlendirilmiş ve ortalama 4 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 6900 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Popüler Video İzleme Siteleri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Popüler Video İzleme Siteleri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Popüler Video İzleme Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "