Projenizin Kaynak Kodunu Barındırmak için 7 En İyi GitHub Alternatifleri

Projenizin Kaynak Kodunu Barındırmak için 7 En İyi GitHub Alternatifleri

Microsoft, GitHub'u satın aldığından beri, birçok kişi kodlarını barındırmak ve paylaşmak için alternatif yerler arıyor. Microsoft'tan kaçmaya çalışıyor olsanız da veya yeni bir şey denemek istiyorsanız burada benzer işlevsellik sağlayan en iyi GitHub alternatifleri vardır.

GitHub kesinlikle gerekli mi? Muhtemelen değil. Ancak Microsoft'la birlikte, bazı kişisel gizlilik endişelerinin yanı sıra, zaman zaman devralma durumundanda korkulduğunu dile getiriyorlar. Yani gemiden atlamak istiyorsan, seni suçlamıyoruz.

1. GitLab
GitHub’un en önemli rakiplerinden biri olan GitLab, GitHub en yakın rakibi. Projeleri GitHub'tan kolayca taşımayı bile başardılar:

Tüm DevOps döngüsü için tasarlandığından, GitLab, yazılımınızı izlemek için plandan sürümüne kadar her şeyi yapmanızı sağlar.
Güçlü planlama araçları, herkesi içerde tutmak için başka bir sistemi kullanmanız gerekmediği anlamına gelir. GitLab’ın dallanma sistemi, kodu tasarlamayı, test etmeyi ve yönetmeyi kolaylaştırır.

Kendi sunucunuzda barındırmak için bir örnek indirebilir veya GitLab’ın SaaS barındırma özelliğini kullanabilirsiniz. Her iki seçenek de kullanıcı başına 0 ile $99 arasında değişen farklı fiyat noktalarına sahiptir.

Bu fiyatlandırma sistemi, GitHub ile elde ettiğinizden daha fazla esneklik sağlar ve GitLab'in herhangi bir şirkete tam DevOps yeteneği sunmasına izin verir. Daha fazlasını ödeyebilirsiniz, ancak ihtiyacınız olan her şeyi elde edersiniz.

2. BitBucket

bitbucket
Atlassian’ın Git tabanlı depo sistemi, Trello ve Jira gibi diğer ürünleri ile bütünleşiyor. Bu, şu anda bu uygulamaları kullanan ekiplere (geliştirme dünyasında yaygın olan) büyük bir bonus olabilir.

Ayrıca Slack ve HipChat ile bütünleşir. Geliştiriciler, daha fazla esneklik ekleyerek kullanıcı arayüzünde kendi entegrasyonlarını oluşturabilirler. İki faktörlü kimlik doğrulama ve Soc 2 Type II güvenliği, kodunuzu güvende tutar. Eğer zaten GitHub kullanıyorsanız, BitBucket'in depolarınızı almak için bir yolu var.

BitBucket, tek seferlik ve yıllık ödeme planları dahil olmak üzere, hem kendiliğinden barındırılan hem de bulut örnekleri için çok çeşitli fiyatlandırma seçenekleri sunar. Daha fazla kullanıcı eklemeden daha fazlasına ihtiyacınız varsa, yapı dakikalarınızı ve depolama alanınızı ölçeklendirmek için fazladan ödeme yapabilirsiniz.

Ayrıca, BitBucket'in küçük gruplar için ücretsiz bir planı vardır.

3. Beanstalk

Beanstalk
Hem Subversion hem de Git desteği ile Beanstalk çok yönlü bir platformdur. Ayrıca, şubeler oluşturabilir ve doğrudan tarayıcınızda düzenleyebileceğiniz için, hareket halindeki geliştiriciler için iyidir. Beanstalk ayrıca, kodunuzun ne kadarının incelenildiğini size bildiren sağlam kod incelemesi seçenekleri ve raporları da vardır. Bu, dış kodlayıcılarla sözleşme yapan ekipler için özellikle yararlı olabilir.

Gerekli hiçbir müşteri, Beanstalk'ın yüksek mobil ekipler için hayatı kolaylaştırdığı anlamına gelir. Philips gibi büyük şirketlerin de sahip olduğu yeterli güvenlik özelliği var. Intel ve Whole Foods, verilerini şirket sunucularında saklamak konusunda kendilerini güvende hissediyor.

4. AWS CodeCommit

Amazon’un Git tabanlı kaynak kontrol hizmeti, diğer AWS servislerini kullanan şirketler için sağlam bir seçim. Ölçeklendirilebilir bulut depolama alanı ve boyut sınırları yok. Ayrıca yakın gelecekte çok daha fazla sunucu alanına ihtiyaç duyan herkes için iyi bir seçimdir.

CodeCommit, son derece basit bir fiyatlandırma sisteminin avantajına sahiptir. İlk beş kullanıcı ücretsizdir ve bundan sonra ayda kullanıcı başına 1 ABD Doları ödersiniz. Bu, aktif kullanıcı başına aylık 10GB depolama alanı ve 2000 Git isteği ile birlikte gelir.
İsteklerin daha fazla depolanması gerekiyorsa, bunları kolayca ödeyebilirsiniz. CodeCommit ayrıca AWS Free Katmanının bir parçasıdır, bu yüzden bunu denemeden önce ücretsiz deneyebilirsiniz.

5. Visual Studio Team Services

Visual Studio Team Services
Microsoft’un Visual Studio Ekibi Hizmetleri (VSTS), kodunuzu ortak çalışma, saklama, inceleme ve dağıtma olanağı sağlar. Tabii ki,
Microsoft'tan hoşlanmadığınız için GitHub'tan ayrılıyorsanız, Visual Studio'yu kullanmak istemeyebilirsiniz.

Yine de VSTS, daha çeşitli geliştirme görevlerinde size yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Çevik planlama, Scrum desteği, test ve dağıtım altyapısı ve paket paylaşımı için Kanban panoları sunar.

Garantili çalışma süresi, 7/24 destek ve düzenli bir güncelleme programı VSTS ile çalışmanın tüm avantajlarıdır. En fazla beş kullanıcı VSTS ile ücretsiz olarak çalışabilir ve bunun ötesinde kullanıcı sayısına göre aylık ücret ödersiniz.

6. RhodeCode

RhodeCode
Kuruluşunuz farklı sürüm kontrol teknolojileri kullanıyorsa, RhodeCode iyi bir seçim olabilir. Mercurial, Git ve Subversion'ı destekler
Bu listede size en geniş seçenek yelpazesini sunuyoruz.

Kod incelemesi, iş akışı otomasyonu ve izin yönetimi, Grubunuzdaki DevOps'u izlemenize ve çalıştırmanıza yardımcı olur. Ve yerleşik SVN-to-Git geçişi, ekibinizi değiştirirken harika bir yardımcıdır.

RhodeCode’un Topluluk Sürümü tamamen ücretsizdir. Enterprise Edition size kurumsal araçlar, premium destek, daha fazla işbirliği özellikleri ve birden çok örnek ile entegrasyon sağlar. Enterprise Edition, kullanıcı başına yıllık 75 ABD Doları'dır ve lisanslar 10 pakette sunulmaktadır.

7. SourceForge

Geçmişte SourceForge'dan ücretsiz yazılım indirmenin iyi bir şansı vardı. Açık kaynak bir projede çalışıyorsanız, GitHub'a harika bir alternatif.

Özelliklerde fazla bir şey yok ve sitenin kendisi oldukça garip (ön sayfadaki bulut depolama ve iş VoIP ile ilgili makaleler var), ama aynı zamanda ücretsizdir. Öyleyse, eğer bir shoestring bütçesinde ve açık kaynak kodlu bir uygulama geliştiriyorsanız, göz önünde bulundurmaya değer.

SourceForge, geçmişte kendi yazılımlarını açık kaynaklı indirmelerle paketlediklerinde bazı tartışmalara neden oldu. Onların hareketlerini temizlemiş görünüyorlar, ama aynı zamanda biraz döngüsel görünüyor. Kodunuzu burada barındırmadan önce mevcut uygulamalarını kontrol edin.

Sizin için Doğru GitHub Alternatifini Seçme
Tüm bu seçimlerle, GitHub'a en iyi alternatifi bulmak zor olabilir. Ancak çoğu hizmet ya ücretsiz bir plan veya ücretsiz bir deneme sunduğundan, hangisinin en iyi çalıştığını görmek için bunları kontrol edebilirsiniz.

Temel işlevsellik istiyorsanız ve arayüz veya kurumsal özellikler hakkında çok fazla endişelenmiyorsunuz, bütçenize göre birini seçmeniz de uygun bir seçenek.

Ve bu sürüm kontrolünün koddan daha fazlası için kullanılabileceğini unutmayın.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 231 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Projenizin Kaynak Kodunu Barındırmak için 7 En İyi GitHub Alternatifleri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Projenizin Kaynak Kodunu Barındırmak için 7 En İyi GitHub Alternatifleri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Projenizin Kaynak Kodunu Barındırmak için 7 En İyi GitHub Alternatifleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al