Ogznet.com

Sony, iOS için bir PS4 Remote Play uygulaması çıkardı. Güncel bir PlayStation 4 ve yeni bir iDevice'iniz varsa, artık iPhone veya iPad'inizde PS4 oyunlarını oynayabilirsiniz.

Yani artık televizyon ekranı dışında istediğinde PS4 oyunlarını iPhone ekranında oynayabileceğiniz anlamına gelir. PS4 oyunları bazı Android cihazlarında (Sony Xperia) birkaç yıldır oynanabiliyordu. Ayrıca Windows ve Mac için de mevcut olan Remote Play uygulamaları mevcut. Ancak, Sony artık aynı işlevi iOS cihazlarına da taşıdı.

iPhone veya iPad'inizde PS4 Oyunları Nasıl Oynanır?
iPhone veya iPad'inizde PS4 oyunları oynama yeteneği, PlayStation 4 donanım yazılımının 6.50 sürümüyle geldi. PS4'ünüzü güncelledikten sonra, iOS için PS4 Remote Play uygulamasını indirip yüklemeniz yeterlidir. Ayrıca, PS4'ünüzü açın ve oturum açın.

Uygulamayı açın ve PlayStation hesabınıza giriş yapın. Uygulama, PS4'ünüz için ev ağınızı arayacaktır. Başarılı olursa, iOS cihazınızda PS4 ana ekranını görürsünüz. Eğer göremezseniz, iOS cihazınızı PS4'ün Uzaktan Oynatma Bağlantı Ayarları'ndan ekleyin.

PS4 Remote Play, PS4'ünüzde bulunanları temel olarak iPhone veya iPad'inize yansıtır. Ne yazık ki, bu yalnızca ev ağınız üzerinden çalışır. Ayrıca iOS 12.1 veya üstünü çalıştıran yeni bir iPhone veya iPad'e ihtiyacınız var.

PS4 Remote Play uygulaması ayrıca Sony'nin DualShock 4 kontrol cihazlarını, cihazınıza jailbreaking yapmadan desteklemiyor. Ancak, dokunmatik ekran kontrolleri çok sinir bozucu geliyorsa, bunun yerine MFi gamepad kullanabilirsiniz.

Artık Daha Gelişmiş Bir PS4 Android Sürümünün Zamanı Geldi
iOS için PS4 Remote Play uygulamasının yayınlanmasından önce, iPhone'unuzda PS4 oyunları oynamanıza izin veren bir avuç üçüncü taraf uygulaması vardı. Ancak, PS4 Remote Play uygulamasının aksine, R-Play gibi bir uygulamayı kullanma ayrıcalığı için ücret ödenmesi gerekiyordu.

Şimdi, Xperia cep telefonuna sahip olmayan Android kullanıcılarınında aynı lükse sahip olup olamayacağı soru işareti. Evet, Xperia bir Sony markasıdır, ancak iPhone sürümünün gelmesi artık Android içinde tüm modellerde bir destek gelebilceğinin işareti olabilir.

İlginizi
çekebilir
Artık PlayStation Now Oyunlarını PS4, PS2 için İndirebilirsiniz
İlginizi
çekebilir
Bir PS4 Sabit Diski Nasıl Değiştirilir