Ogznet.com
PS4 ve PS5 Oyunlarını Artık Telefonunuzdan Oynayabilirsiniz Paylaş:

PS4 ve PS5 Oyunlarını Artık Telefonunuzdan Oynayabilirsiniz

PS4 ve PS5 Oyunlarını Artık Telefonunuzdan Oynayabilirsiniz

PlayStation oyunlarını telefonda oynama

Sony, iOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlar için PS Remote Play adlı uygulamayı çıkardı. Güncel bir PlayStation 4 veya PlayStation 5’e sahipseniz, artık Android, iPhone veya iPad’inizde PS4 veya PS5 oyunlarını oynayabilirsiniz.

Yani artık televizyon ekranı dışında, istediğiniz zaman PS4 veya PS5 oyunlarını Android veya iPhone ekranında oynayabileceğiniz anlamına gelir. PS4 veya PS5 oyunlarını farklı platformlarda oynamak için (Windows ve Mac) Remote Play uygulamaları mevcut. Ancak, Sony artık aynı işlevi iOS cihazlarına ve Android telefonlara da taşıdı.

Android ve iPhone Telefonlarda veya iPad'inizde PS4 veya PS5 Oyunları Nasıl Oynanır?

Android, iPhone veya iPad'inizde PS4 oyunları oynama özelliği, PlayStation 4 donanım yazılımının 6.50 sürümüyle birlikte geldi. PS4'ünüzü güncelledikten sonra, iOS için ‎PS Remote Play uygulamasını, Android için PS Remote Play uygulamasını indirip yüklemeniz yeterlidir. Ayrıca, PlayStation cihazınızı açın ve oturum açın.

PS Remote Play - Android, iPhone veya iPad'inizde PS4 oyunları oynama

Uygulamayı açın ve PlayStation hesabınıza giriş yapın. Uygulama, PS4'ünüz için ev ağınızı arayacaktır. Başarılı olursa, iOS veya Android telefonunuzda PS4 veya PS5 ana ekranını görürsünüz. Eğer göremezseniz, telefonunuzu PS4 veya PS5'in Uzaktan Oynatma Bağlantı Ayarları'ndan ekleyin.

İlginizi çekebilir

Dijital Ps4 Oyunları

Ps4 oyun satın almak için en doğru adresin oyunbüfem olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü en ucuz ps4 oyunları siz değerli oyunculara oyunbüfem platform..

PS Remote Play, PlayStation'ınızda görünenleri temel olarak iPhone veya iPad'inize yansıtır. Ne yazık ki, bu yalnızca ev ağınız (Wi-fi) üzerinden çalışır. Ayrıca iOS 12.1 veya üstünü çalıştıran bir iPhone veya iPad'e veya Android 7.0 ve üzeri bir telefona ihtiyacınız var.

iPhone'da PS Remote Play uygulaması ayrıca Sony'nin DualShock 4 kontrol cihazlarını, cihazınıza jailbreaking yapmadan desteklemiyor. Ancak, dokunmatik ekran kontrolleri çok sinir bozucu geliyorsa, bunun yerine MFi gamepad kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Bir PS4 Sabit Diski Nasıl Değiştirilir

Daha iyi bir sabit disk ile oyun depola ve oyna. Standart PlayStation 4 sabit disk, en az bir düzine modern oyun için yeterli alan olan sadece 500GB'lık bir kap..

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!