Ransomware tehdidine sizi karşı koruyacak bir dosya

Ransomware tehdidine sizi karşı koruyacak bir dosya

Ransomware yani fidye yazlımlarına karşıı alabilceğiniz küçük bir önlem. Bilgisayarınızın ana sabit diskindeki Windows klasöründe bir dosya oluşturarak önlem alabilirsiniz. Detaylar yazımızda..

Dünyadaki hastaneleri ve diğer örgütlerin sistemlerini sakat bırakan Wannacry saldırısından sadece birkaç hafta sonra başka bir fidye saldırısı vurdu. Petya / NonPetya saldırısı, Ukrayna, Rusya, Danimarka, İngiltere ve Amerika'daki mağdurları hedef aldı. Bankalar, enerji şirketleri ve havaalanlarında büyük aksamalara neden oldu ve hatta birkaç kurumun kapanmasına neden oldu. Ne yazık ki, zaten etkilenmiş olan bilgisayarları iyileştirmenin yolu yok...

Sizi Petya Ransomware Saldırısı'ndan Koruyacak Bir Dosya

Araştırmacılar, zararlı yazılım bir sisteme indirilirse belirli bir dosyayı arayacağını keşfetti. Zararlı yazılım dosyayı bulursa, herhangi bir şey şifrelemeksizin sistemden çıkar. C: \ Windows klasöründe perfc adı verilen uzantısız ve salt okunur bir dosya oluşturmanız gerekir.

kod

Denetim masasına gitmeniz ve Klasör Seçenekleri'ni aramanız gerekir. Görünüm'e gidin ve Gelişmiş Ayarlar'ın altında Bilinen dosya uzantılarını gizle'nin işaretini kaldırın. Uygula'yı ve ardından Tamam'ı tıklayın.

Sonra C:\Windows klasörünü açmanız gerekir. Notepad.exe dosyasının bir kopyasını oluşturun. Notepad.exe dosyasının kopyasını seçerek dosyayı perfc olarak yeniden adlandırın. Dosyayı sağ tıklatın ve özelliklere gidin ve sonra salt okunur'u tıklatın.

Bu, Petya kötü amaçlı yazılımını öldürmez, ancak en azından şimdilik bireysel sisteminizin etkilenmesini önleyecektir.

Bu çözüm sonsuza kadar etkili olmayabilir, bu nedenle tüm programlarınızı ve uygulamalarınızı güncel tutmanız son derece önemlidir, özellikle antivirüs güvenlik programlarınızı. Tamamıyla güvende olduğunuzdan emin olmak için, aşağıdaki videoda belirtilen ipuçlarını takip edin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 611 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Ransomware tehdidine sizi karşı koruyacak bir dosya konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Ransomware tehdidine sizi karşı koruyacak bir dosya ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ransomware tehdidine sizi karşı koruyacak bir dosya ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al