Ogznet.com
Ogznet.com
Photo by Philipp Trubchenko on Unsplash

İlginç Bir Tatil için Bu 5 Site ile Rastgele Seyahat Destinasyonu Seçin

Bir sonraki tatil planlarınız için nereye gideceğinize karar veremiyor musunuz? O zaman kendinizi kaderin eline bırakın ve tatil yerini seçmesine izin verin. Ya da nereye gideceğinizi rastgele belirlemek için bu harika seyahat sitelerini kullanın.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Bir dahaki sefere tatil için nereye seyahat edeceğinize karar veremediğinizde, tatil destinasyonunu kaderin seçmesine izin verin. Bir küreyi döndürün ve seyahat planları için parmağınız ile ilk dokunduğunuz yeri seçin. Ya da nereye gideceğinizi rastgele öğrenmek için bu harika siteleri kullanabilirsiniz.

Bu, yurtdışına sık seyahat etmeyenler veya maceracı bir ruha sahip olmayanlar için ideal bir çözüm değildir. Rastgele yapılan bir seyahat planı herkes için uygun değildir. Ama bu bir yolculuk, bilinmeyene bir macera, modern dünyada kolayca ulaşamayacağınız bir tür keşfedilmemiş aşk.

1. Earth Roulette - Rastgele Bir Tatil Rotası Oluşturun

Earth Roulette - Rastgele Bir Tatil Rotası Oluşturun

Earth Ruleti, nereye gideceğini düşünmek istemeyen kafası karışmış gezginler içindir. Sitenin ortasında bulunan düğmeyi tıkladığınızda, ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilerle birlikte ziyaret edilecek bir yer için bir öneri alırsınız.

Ülke ve neden oraya gitmeniz gerektiği hakkında hızlı bir giriş ile başlarsınız. Ardından, 500px kullanıcılarından alınan ülke fotoğraflarının bir slayt gösterisi sunulur. Sayfanın geri kalanı, önerilen herhangi bir ülkedeki büyük şehirler ve ilgi çekici yerlerle doludur ve tümü Wikipedia tarafından işletilen seyahat sitesi Wikivoyage tarafından desteklenmektedir.

Earth Roulette ayrıca, en iyi uçak bileti uygulaması olan SkyScanner ve en iyi otel arama motoru olan Booking.com ile bir uçuş veya otel rezervasyonu yapmak için hızlı bağlantılar sağlar. Ve önerilen ülkeyi beğenmiyorsanız, yeni bir rastgele hedef bulmak için sayfanın sağ üst köşesindeki "Spin it" düğmesini tıklayın.

2. Atlas Obscura - Olağanüstü Yerlere Eşsiz Geziler

Atlas Obscura - Olağanüstü Yerlere Eşsiz Geziler

Klişe seyahat destinasyonları genellikle sıkıcı geliyor, bu yüzden onları atlıyorsunuz. Atlas Obscura, popüler şehirlerde veya ülkelerde sıra dışı seyahat fikirleri bulma konusunda uzmanlaşmıştır.

Olağanüstü Yerlere Eşsiz Geziler ücretli bir turdur, bu nedenle onlardan satın alıp diğer insanlara katılabilirsiniz.

Hem yaklaşan gezilere hem de zaten tamamlanmış turlara göz atın. Her gezgin ruhun arzularını tatmin etmek için burada yeterince seyahat fikri var.

3. AnyWhr - Seyahat Planlayıcı ve Gezi Planlama | Özel Seyahat Planları

AnyWhr - Seyahat Planlayıcı ve Gezi Planlama | Özel Seyahat Planları

Sitenin seyahat planlama uzmanları sizin gibi modern gezginler için inanılmaz yolculuklar tasarlıyor.

Anywhr, zamandan tasarruf etmenize ve iyi seyahat etmenize yardımcı olacak birinci sınıf bir gezi planlama ve güzergah küratörlüğü hizmetidir.

Sistem nasıl çalışır:

  1. Varış noktanızı ve seyahat tercihlerinizi paylaşın: Güzel yemekler mi yoksa kızarmış cırcır böcekleri mi? Çevre mi yoksa paraşütle atlama mı? Senin hakkında her şeyi öğrenmemize izin ver.
  2. Anywhr Seyahat Küratörünüzle tanışın: Metin, sohbet ve e-postalar aracılığıyla sınırsız danışma ile birlikte ayrıntıları çalışın.
  3. Özel seyahat planınızı alın ve stressiz bir şekilde yola çıkın: Tüm seyahat planınızı sizin için ayrılmış uçuşlar, oteller, transferler, aktiviteler ve rezervasyonlarla birlikte alın. Zamanınızdan tasarruf edin ve gönül rahatlığıyla seyahat edin.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz