Ogznet.com
Android Pop-Up Reklamları Engelleme Uygulamaları Paylaş:

Android Pop-Up Reklamları Engelleme Uygulamaları

Android Pop-Up Reklamları Engelleme Uygulamaları

Android Uygulamalardaki Reklamları Engelleme

Android’de milyonlarca uygulama var ve uygulama geliştiricileri reklam gösterimlerinden para kazanıyor. Ancak bazı web sitelerinde ve uygulamalarda çok rahatsız edici pop-up reklamlar bulunmaktadır. YouTube ve Chrome dahil uygulamalardaki reklamları veya oyun oynarken çıkan reklamları engellemeye yardımcı olabilecek Android için birçok AdBlocker uygulaması vardır.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Birçok uygulama, geçiş reklamları ve pop-up reklamlar gibi reklam türleri ile reklamcılıkta agresif yöntemler dener. Bu yüzden, bu yazıda, Android telefonlarda reklamları engelleyerek veri ve pil tüketiminden tasarruf etmenize yardımcı olabilecek Android için en iyi reklam engellemeyici uygulamalarından bazılarını listeleyeceğiz.

Android reklam engelleme araçlarını kullanarak; Root olmadan uygulamalardaki reklamları engeller, internet kotanızdan ve pilden tasarruf edersiniz. Böylece internet gezinme hıznız artar ve gizliliğiniz korunur.

Root'lu bir cihaza sahip değilseniz Android'de tek tıklamayla reklamaları engelleme özelliği yoktur. Aşağıdaki uygulamalar, reklam komut dosyalarını filtreleyerek reklamları engellemeye yardımcı olur.

Android'de Reklamları Engellemek İçin En İyi Uygulamalar

İçeriği filtrelemek, Android ve eğer mevcutsa diğer platformlarda reklamları ve pop-up'ları engellemek için en iyi AdBlock uygulamaları.

1. AdClear

AdClear İçerik Engelleyici - herhangi bir tarayıcıda veya uygulamada reklamları engeller!

Adclear, XDA geliştiricileri tarafından geliştirilen ve root gerektirmeyen reklam filtreleme uygulamasıdır. İnternette veya uygulamalardaki reklamlar size ulaşmadan önce reklam trafiğini filtrelemek için cihazınızda bir VPN oluşturur. Ayrıca şifrelenmiş reklamları da filtreler. Adclear, tüm uygulamalarda her tür müdahaleci ve müdahaleci olmayan reklamı engelleyebilir.

AdClear, sizi kötü amaçlı yazılım bulaşmış reklamlardan korurken herhangi bir tarayıcıda veya uygulamada rahatsız edici pop-up reklamları engeller. Gelişmiş güvenlik için, AdClear yerleşik DNS korumasına sahiptir ve size popüler DNS sunucuları listesinden seçim yapma veya kendi sunucunuzu seçme özgürlüğü verir.

AdClear, Android kullanıcıları için önde gelen, root gerektirmeyen bir reklam engelleyicidir. AdClear’ın teknolojisi, internette gezinirken veya uygulama içinde reklamlar ekranınızı istila etmeden önce reklamverenleri filtreler. Reklam engelleyicisi, YouTube reklamlarını engelleme konusundada iyidir ve Android'de şifreli reklamları engelleyen ilk araçtır.

2. AdGuard

AdGuard - uygulamalarda reklam engelleme

AdGuard, uygulamalardaki ve tarayıcılardaki reklamları kaldıran, gizliliğinizi koruyan ve uygulamalarınızı yönetmenize yardımcı olan Android için benzersiz bir root gerektirmeyen reklam engelleyicidir. HTTP proxy veya VPN modunda çalışabilir.

HTTPS reklamlarını engellemek için Ayarlar -> HTTPS Filtreleme bölümüne gidin ve AÇIK hale getirin veya gelişmiş modu da açabilirsiniz.

Uygulama, video reklamlar, en sevdiğiniz uygulamalardaki, oyunlarınızdaki reklamlar ve gezdiğiniz herhangi bir web sitesi de dahil reklamları her yerde engeller. Kullanılabilir durumdaki düzinelerce reklam filtresi, en yüksek filtreleme kalitesini garanti edebilmek için düzenli olarak güncellenir.

AdGuard ile siz ve hassas verileriniz, internette gezinirken verilerinizi çalmaya çalışabilecek herhangi bir çevrimiçi izleyici ve analiz sisteminden korunursunuz.

3. DNS66

DNS66 - reklamları DNS aracılığıyla engeller

DNS66, reklamları DNS aracılığıyla engeller. Uygulama, tüm DNS sunucuları için farklı yollara sahip bir VPN hizmeti oluşturur. Bunu yaptığınızda, VPN hizmeti kara listede bulunan tüm istekleri durdurur. Daha fazla gizlilik için diğer DNS sunucuları eklenmenizede de izin verir.

AdBlock Plus ile karşılaştırıldığında, bu araç proxy olmadan çalışır ve aynı zamanda AdAway gibi root gerektirmez. DNS66 bir VPN arayüzü oluşturur ve DNS sunucusu trafiğini ona yönlendirir. VPN arayüzü trafiği filtreler, yalnızca kara listeye alınmamış internet sorgularına izin verir. Böylece reklam gösterimleri engellenmiş olur.

Hosts listesi izin verme, reddetme veya yok sayma olarak yapılandırılabilir. Listede daha sonraki bir giriş, önceki bir girişi geçersiz kılar.

Özel DNS Sunucuları da aynı kullanıcı arabirimi kullanılarak yapılandırılabilir, ancak göz ardı edilen ve reddedilen sunucular arasında hiçbir ayrım yapılmaz.

4. Free Adblocker Browser

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
  • Android
Free Adblocker Browser - temel amacı reklamları engellemek olan bir web tarayıcıdır.

Temel amacı reklamları engellemek olan bir web tarayıcıdır. Free Adblocker Browser, bu teknolojide uzmanlaşmış Rocketshield Inc. tarafından geliştirilmiştir. Tarayıcı, yalnızca web reklamlarını ve diğer müdahaleci izleyicileri ortadan kaldırmak için oluşturulmuştur. Bu tarayıcıyla, reklamsız bir web deneyimi yaşayabilir, hızlı ve güvenli gezinmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Tarayıcı, afişler, video reklamlar ve açılır pencereler, metin reklamlar ve daha fazlasını içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan her türden reklamı engelleyebilir.

5. AdLock

AdLock - Tüm kullanıcı gereksinimlerini aynı anda karşılayan kapsamlı bir reklam engelleme yazılımıdır.

AdLock, tüm kullanıcı gereksinimlerini aynı anda karşılayan kapsamlı bir reklam engelleme yazılımıdır. Sağlam bir işlevsellik ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü içeren sofistike bir üründür. Uygulama, cihazınıza ulaşmadan önce tüm Reklam etiketlerini filtreleyen bir ana VPN ağı oluşturarak çalışır.

AdLock sistem genelinde çalışır ve tarayıcıları, uygulamaları, oyunları ve anlık mesajları tamamen reklamsız hale getirir. Ücretsiz 14 günlük deneme süresi vardır.

Root gerektirmez, indirin, kurun, çalıştırın. Yalnızca web tarayıcı reklamlarını değil YouTube gibi uygulamalar ve oyunlardaki reklamları da engeller. Kimlik avı girişimlerine, şüpheli isteklere veya kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı koruma sağlamak için veri güvenliği ve kişisel güvenlik duvarı başarılıdır.

6. Adblock Browser

Adblock Browser - Internet'te her gün, açılır pencereler, video reklamları ve banner reklamlar gibi günlük sıkıntılar olmayan gezinin.

Adblock tarayıcısı, verilerinizden yararlanabilecek her türlü reklamı ve izleyiciyi engellemeye odaklanmıştır. Adblock web tarayıcısı ile herhangi bir reklam olmadan internette gezinebilirsiniz.

Bu tarayıcıyla, Android cihazınız için gelişmiş gizlilik koruması ile veri ve pil tasarrufu yapabilir ve gezinme hızını artırabilirsiniz. Reklam engelleme merkezli bir tarayıcı olarak, kesinlikle birincil tarayıcılarınızdan biri haline gelecektir.

Chromium tabanlı olan Adblock Browser (ABB) hızlı, şık ve güvenlidir. Kötü reklamları engelleyin ve reklam verenlerin her hareketinizi izlemesini önleyin. Pil ömrü ve veriden tasarruf edin. Gizli biçimde gezinerek, internette strese girmeden sörf yapın.

7. Blokada

Blokada - reklam engelleyici

Blokada, Android ve iOS için popüler bir reklam engelleyici ve gizlilik uygulamasıdır. Açık kaynak topluluğu tarafından desteklenmekte ve aktif olarak geliştirilmektedir. Blokada, Android'deki reklamları ve kötü amaçlı yazılımları kaldıran açık kaynaklı bir reklam engelleme uygulamasıdır. Hem mobil ağlarda hem de Wi-Fi üzerinde çalışır. Blokada, Android'deki tüm reklamları agresif bir şekilde filtreleyen Android için başka bir güçlü Adblocking uygulamasıdır.

Tek bir uygulama ile reklamları, izleyicileri, kötü amaçlı yazılımları verimli bir şekilde engellemek; veri planınızdan tasarruf etmek, cihazınızı hızlandırmak ve gizliliğinizi korumak istiyorsanız, Blokada tam size göre. Ücretsiz, güvenli ve açık kaynaklı.

  • Reklamları ve izleyicileri engeller
  • Tüm uygulamalar ve tarayıcılarda çalışır
  • Root veya jailbreak gerektirmez
  • Daha iyi koruma için yerleşik VPN

8. Block This

Block This - Android için tüm uygulamalarda ve tarayıcılarda çalışan ücretsiz ve Açık Kaynak bir reklam engelleyicidir.

Block This, Android için tüm uygulamalarda ve tarayıcılarda çalışan ücretsiz ve Açık Kaynak bir reklam engelleyicidir. Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, artırılmış tarama hızı ve mobil veri trafiğinin azaltılması gibi ek faydalar da sağlar.

Google kısa süre önce uygulamayı Play Store'dan kaldırdığından, indirmek ve yüklemek için .apk dosyasını indirip yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca bir geliştiriciyseniz, kod tabanını GitHub'da bulabilirsiniz.

Block This, herhangi bir root gereksinimi olmadan çalışan ve tüm istenmeyen izleyicileri, komut dosyalarını ve 3. taraf içeriklerini ve reklamları uygulamalar ve web tarayıcısında engelleyen basit bir uygulamadır.

9. Firefox Focus

Firefox Focus - tamamen gizlilik için tasarlanan bir tarayıcıdır

Firefox'un Focus tarayıcısı tamamen gizlilik için tasarlanan bir tarayıcıdır, buna gizlilik tarayıcısı da diyebilirsiniz. Firefox Focus, bilgileri site sahibine gönderebilecek reklamları, izleyicileri ve diğer müdahaleci kodları engeller. Tarayıcı ayrıca çerezleri, şifreleri veya diğer bilgileri saklamaz, böylece kimse sizi izlemiyormuş gibi gezinebilirsiniz. Focus, küçük boyutu ve güçlü işlevleri ile güçlü bir uygulamadır. Mozilla'nın güvenine ve bu tarayıcıyla yüksek gizliliğe sahipsiniz.

Tarayıcı, internet devi Mozilla tarafından desteklenmektedir, bu nedenle yüksek hızlar ve iyi performans bekleyebilirsiniz. Çoğu tarayıcının “gizli gezinti” özelliği yeterince kapsamlı ve kullanışlı değildir. Üst düzey gizlilik sağlayan Focus ücretsiz ve her zaman yanınızda. Çünkü arkasında, web’deki haklarınız için kâr amacı gütmeden savaşan Mozilla var.

10. Ad Detector

Ad Detector - yüklü uygulamalarınız tarafından kullanılan reklamları algılar.

Ad Detector, agresif bir reklam engelleme uygulaması değildir. Yüklü uygulamalarınız tarafından kullanılan reklam ağlarını algılar. Böylece, isterseniz reklam gösterimi yapan bu uygulamaları telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!