Ogznet.com

Renault marka aracınızın radyo kodunu ücretsiz bir şekilde bulmak ve şifreyi teybinize girmek için çok kolay bir yöntem var. Bunlardan bazıları arasında akıllı telefonunuza uygulama yüklemek veya müşteri hizmetlerini arayarak radyo kodunuzu ücretsiz almak gibi.

Artık akıllı telefonunuza bir uygulama yükleyerek Renault radyo kodunuzu öğrenebilirsiniz. Aşağıda bunun için yapmanız gereken adımlar anlatılmıştır. Bunun için önce aşağıdaki videoda anlatıldığı gibi radyonuzu araçtaki yuvasından yarıya kadar söküp çıkarın. Yani seri numaraları gözükecek kadar. Videoda seri numaraları teybin yanında yer alıyor. Siz radyoyu söktüğünüzde seri numarası üstte olabilir.

 

Burada birçok numaralar var. Siz tek harf ve 3 basamaklı olan numarayı bulup onu not alın.

renault teyp seri numarası

Sonra uygulamayı açıp bu kodu girip "Enter" a basın. 

renault radyo kodu bulma uygulaması

Sonuçta resimdeki gibi bir kod ekranda gözükecek. Bu kod sizin aracınızın teyp kodu. Bu kodu aracınızın teybine girmek için bu örneği takip edin. Resimdeki 5941 kodunu örnek olarak alırsak eğer;

Teybin ön tarafında bulunan kanal hafıza tuşları var 1, 2, 3.. diye giden. İşte bu tuşlar yardımı ile bu kodu gireceksiniz. Örneğin koddaki 5 için 1 nolu hafıza tuşuna 5 kere basıp ekranda 5 sayısını görene kadar basın. Sonra 9 için 2 nolu hafıza tuşuna 9 kere basıp ekranda 9 sayısını görün ve böylece 3 ve 4 nolu hafıza tuşarı ile diğer kodları da girin. Dört haneli kodu ekrana yazdırdıktan sonra 6 nolu hafıza tuşuna uzun süreli basarak teybin kodu onaylatıp açılmasını bekleyin ve açılınca tuşu bırakın. Artık bu kodu bir kenara kayıt edip teybiniz her kod sorduğunda aynı kodu girerek aktifleştirebilirsiniz. Hepsi bu kadar umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur.

Güncelleme:

Yukarıda anlatılan yöntem ile radyo kodunu bulamadıysanız aşağıdaki yöntemi deneyin. Üstelik daha kolay. Bunun için aracın ruhsatının elinizde olması yeterlidir. Ruhsat üzerindeki şasi numarası ve motor numarasını kullanarak araç teyp kodunu öğrenebilirsiniz.

Bunun için şasi ve motor numarasının son 4 hanesini kullanarak teyp kodunu alabilirsiniz. Renault Dacia destek hattını arayarak Renault veya Dacia araçlarınızın herhangi bir modeli için radyo kodunu isteyebilirsiniz.

Ruhsatı elinize alıp aşağıdaki numarayı arayın, birde elinizde boş kağıt ile kalem olsun radyo kodunu yazmak için.

Renault Yardım ve Destek Hattı: 444 62 47

Güncelleme 2:

Radyo konunun bulmak için önerdiğim uygulama Google Play Store'dan kaldırılmış. Ancak bu dosyanın .apk dosyasını indirip yükleyebilirsiniz. Ya da aşağıdaki indirme bağlantılarından aynı işi yapan bu iki uygulamayı Play Store'dan indirip telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Renault radyo kodu öğrenme uygulamasını indirRenault Radio Code Calculator (Android)

Bu uygulamalardan birini telefonunuza yükleyip yukarıda anlattığım şekilde seri numarasının harfli son dört hanesini uygulamaya girerek Renault Radyo Kodunuzu bulabilirsiniz.

İlginizi
çekebilir
Arabanın Açılmayan Otomatik Elektrikli Camı Nasıl Onarılır

Güncelleme 3:

Daica marka araçlarınız içinde yukarıdaki uygulamalar ve işlemler geçerlidir. Yani aracınıdan teybinizi söküp etiket üzerindeki seri numarasını uygulamaya girmeniz gerekmektedir.

Reklam gösterimli ancak kullanımı ücretsiz olan Dacia radio calculator uygulamasını, Android akıllı telefonalarınıza yükleyip araç teybinizden elde edeceğiniz seri numarası ile teyp kodunuzu ücretsiz alabilirsiniz.

Teyp sökümü ve gerekli seri numarasının nasıl öğrenileceğinize dair yardımcı olabilecek aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

  İlginizi
  çekebilir
  Gezi Rehberi; Maşukiye'de Alabalık Keyfi

  Güncelleme 4:

  Renault PORT uygulaması ile teyp kodu bulma dahil Renault sürücülerinin tüm ihtiyaçlarına çözüm olacak özelliklerle dolu bir uygulama çıkmış. Bu uygulama ayrıca resmi bir uygulama.

  renault port

  Bu uygulama ile;

  • Yetkili satıcıların müsait zamanlarını görerek servis randevusu alabilirsiniz.
  • Servisteki aracınızın durumunu takip edilebilir, aracınızın servis işlemi bittiğinde bildirim alabilirsiniz.
  • Renault Finans kredinizi takip edilebilirsiniz.
  • Aracınızın servis tarihçesini takip edilebilirsiniz.
  • Aracınız ile ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz.
  • Yetkili Satıcı/Servis bilgilerine ulaşılabilirsiniz.
  • Renault Diyalog'la herhangi bir konuda iletişime geçebilir, canlı sohbet edebilirsiniz.
  • Size özel kampanyalara erişebilir, test sürüşü talebinde bulunabilirsiniz.
  • Kasko, Sigorta ve Ruhsat görsellerinizi ekleyerek, kolayca erişebileceğiniz şekilde saklayabilirsiniz.
  • Renault‘nun güncel modellerine bakılabilirsiniz.
  • Birden fazla aracınız varsa, ekleyebilir, her biri için ayrı ayrı servis ranevusu alabilirsiniz.
  • Gösterge panelindeki ışıkların anlamlarına bakılabilirsiniz.
  • Renault ile ilgili sıkça sorulan sorulara ulaşılabilirsiniz.
  • Radyo kodu alabilirsiniz.
  Dosyayı İndir (1,26 MB)
  Daha önce 7160 kez indirildi.