Ogznet.com

Bu yazıda, herhangi bir Android telefondan çekilen bir fotoğrafa nasıl Filigran ekleneceğini anlatacağız. Son zamanlarda, filigran eklenmiş olan çok sayıda fotoğraf görüyoruz. OnePlus gibi bazı cihazlar bu özelliği yerleşik olarak rağmen, diğerleri bunu sağlamaz. Ama, bu bunu yapamayacağınız anlamına gelmez. Hangi Android cihazına sahip olursanız olun, fotoğraflarınıza filigran çekimi ekleyebilirsiniz.

Oneplus Cihazlarda Fligran Ekleme
OnePlus 3 veya OnePlus 3'ten sonra OnePlus 3T, 5 ve 5T gibi piyasaya sürülen herhangi bir OnePlus telefona sahipseniz, hepsi dahili bir filigran çekimi özelliğine sahiptir. Ancak, birçok kişi bu gizli özellikten haberdar değil.

Filigranlı çekim seçeneği, OnePlus kamera ayarlarında bulunur. OnePlus telefonunuzda OnePlus filigranında Shot ekleme adımları aşağıda verilmiştir:

1. Adım: OnePlus telefonunuzda kamera uygulamasını açın ve deklanşöre yakın Fotoğraf seçeneğinin üzerindeki küçük yukarı (^) oka dokunun. Ardından, sonraki ekranda, sağ üst köşede bulunan Ayarlar simgesine dokunun.

2. Adım: Ayarlar altında, OnePlus Filigranında Shot'a bakın. Filigran seçeneğini etkinleştirmek için buna dokunun.

Filigran seçeneğinin hemen altında, Ad bulacaksınız. Varsayılan olarak, OnePlus filigranında Shot, "Powered by Dual Camera" metnine sahip olacaktır.

Kendi adınızı eklemek için bunu değiştirebilirsiniz. Bunun için önce onu açıp Adınız alanına isminizi girmeniz gerekir. Bu kadar.

Şimdi, bir fotoğraf çektiğinizde, isminizle birlikte OnePlus filigranı çekilecektir. Filigranı korumak istemiyorsanız, frooSettings uygulamasında devre dışı bırakın.

Mi Telefonlarında Fligran Ekleme
Mi A1 gibi bazı Xiaomi telefonları da filigran özelliği üzerinde dahili bir Shot var. Mi A1 için varsayılan metin, "Shot On Mi A1 Mi Dual Camera". Ancak, OnePlus'tan farklı olarak, metni değiştiremez veya adınızı ekleyemezsiniz.

Ancak, "Shot on Mi A1" metninde sorun yoksa, nasıl elde edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Adım: Kamera uygulamanızı Mi A1'inizde açın ve alt kısımdaki Seçenekler'e dokunun.
2. Adım: Panorama, Güzelleştir, Manuel ve benzerleri gibi farklı kamera modlarını bulabileceğiniz Modlar ekranına yönlendirilirsiniz. Üstte Çift kamera filigran seçeneğini etkinleştirin.

Bunu etkinleştirdikten sonra, tüm fotoğrafların bundan sonra filigranlı olacak. Bununla birlikte, eğer Xiaomi Redmi telefonunuz filigran seçeneğine sahip değilse, herhangi bir cihazda almak için aşağıdaki yöntemi takip edin.

Herhangi Bir Android Telefonda Fligran Ekleyin
OnePlus veya Xiaomi Mi A1 dışında bir Android cihazınız varsa, üzülmeyin. Sizde fotoğraflarınıza filigran ekleyebilirsiniz. Sadece bu da değil, adınızı da ekleyebilirsiniz.

Herhangi bir telefonda filigranın eklenmesi için Play Store'dan bir üçüncü taraf uygulaması indirmeniz gerekiyor. Shot On Stamp adı ile gelir ve tüm markalar için ayrı ayrı kullanılabilir. Örneğin, bir Xiaomi cihazına sahipseniz, Xiaomi Shot On Stamp uygulamasını indirin.

İlginçtir ki, geliştirici iki ayrı uygulama yaptı - her marka için Kamera ve Galeri. Kamera uygulamasıyla, filigran tüm yeni fotoğraflara otomatik olarak eklenecektir. Stamp uygulamasında Galeri Çekimi'ni kullanarak, filigranı eski fotoğraflara da ekleyebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanarak filigran eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Adım: Akıllı telefonunuzun markası için Shot On Stamp uygulamasını yükleyin.
2. Adım: Filigranı yeni fotoğraflara eklemek isterseniz, Shot on Stamp Camera uygulamasını açın. App size çoklu seçenekler sunar. Logoyu değiştirmek isterseniz Logo seçeneğine dokunun.

Cihazınızı seçmek için Shot On seçeneğine dokunun ve seçin. Cihazınız listede değilse, cihazınızı eklemek için sağ üst köşedeki ekle simgesine dokunun.

Benzer şekilde, adınızı filigrana eklemek için, Shot By seçeneğine dokunun ve adınızı ekleyin. Gelişmiş seçeneğinde damga konumunu, boyutunu ve yazı tipini de değiştirebilirsiniz.

3. Adım: Cihazınızdaki Kamera uygulamasını açın ve normal olarak bir fotoğraf çekin. 'Damga eklendi' (Stamp added) bir bildirim alacaksınız.

Cihazınızın Galeri uygulamasını açın ve en son fotoğrafı kontrol edin. Fotoğrafınızın üzerine Filigran çekilecek.

Filigranı eski fotoğraflara eklemek isterseniz, Shot on Gallery uygulamasını açın. Shot on Camera uygulamasında olduğu gibi, Galeri uygulamasında Shot On, Shot By vb. varsayılan değerlerini değiştirebilirsiniz.

Gerekli detayları belirledikten sonra, uygulamadaki Galeri simgesine dokunun. Ardından fotoğrafınızı seçin ve Bitti seçeneğine dokunun. Damga eklendiğini belirten bir bildirim alacaksınız.

Telefon galerisi uygulamasını açın ve Fotoğraf Çekimi albümünü bulun. Filigranlı fotoğrafınız buraya kaydedilir.

Fotoğraflarınıza Fligran Eklemek İçin Uygulamalar
Shot on Stamp uygulaması filigran eklemek için en iyi uygulama iken, yazı tipi ve filigranın stilini daha fazla değiştirmek isterseniz, diğer bazı alternatifler şunlardır:

1. Shot on Logo
Shot on Stamp uygulamasına benzer şekilde, Shot on Logo uygulaması da hem eski hem de yeni fotoğraflara filigran eklemenizi sağlar. Ancak, başka bir uygulama indirmek zorunda değilsiniz. Her iki fonksiyon da tek uygulamada yer almaktadır.

Bu uygulama birçok özelleştirmeler sunuyor. Yazı tipi stilini, metin boyutunu, metin rengini ve logosunun boyutunu değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda farklı markalar için çoklu logo stilleri sunuyor.

2. ShotOn
ShotOn, resimlerinize filigranlar eklemenize izin veren başka bir harika Android uygulamasıdır. Filigranı eski görüntülere veya yeni görüntülere eklemek isterseniz, uygulama işi iyi yapar. Ancak, filigranı yeni görüntülere eklemek isterseniz, kamerayı bu uygulamanın kendisinden kullanmanız gerekir.

3. Shot On Watermark: Kamera Filigran ve Damga Ekleyici
Bu uygulama aynı zamanda birçok kişiselleştirme seçeneği sunarken, yeni resimlere Filigran eklemenize izin vermez. Filigranı yalnızca eski görüntülere ekleyebilirsiniz.

Telefon logolarının yanı sıra, bu uygulama aynı zamanda diğer cool ve ilginç filigranlar içerir.