Android'de ekranın alt kısmında Ana Sayfa, Geri ve Son Kullanılanlar tuşlarını tutan siyah çubuk var. Durum çubuğunun rengini değiştirmek için root'a gereksiniminiz olsa da, gezinme çubuğunun rengini cihazınızı rootlamadan değiştirebilirsiniz. Ama nasıl. Detaylar bu yazıda.

Telefonunuzu tam özelleştirme bir Android telefona sahip olmanın en iyi avantajlarından biridir. Ana başlatıcıyı değiştirme, hızlı ayarlarınızı değiştirme veya yalnızca duvar kağıdınızı ve seslerinizi değiştirme işlemini telefonunuzdan kolayca yapabilirsiniz.

Muhtemelen özelleştirmeyi düşündüğünüz başka bir özellik te, gezinme çubuğudur.

Android'de Gezinme Çubuğunu Nasıl Renklendirirsiniz?

Bu hile Navbar Apps adlı ücretsiz bir uygulamaya ile yapılır. Google Play'den indirin, ardından yüklendikten sonra açın. Yaptıktan sonra, uygulamanın ana ekranını görürsünüz. Gezinme çubuğunun, uygulamanın rengiyle eşleşmesi için hemen turuncuya dönüşmesi gerekir.

Bu, uygulamanın varsayılan davranışıdır - kullandığınız uygulamanın rengine göre gezinme çubuğu rengini değiştirir.
Ana ekranda Etkin Uygulamanın yanındaki Dişli simgesine ve belirli uygulamalar için renklendirmeyi devre dışı bırakabilir veya bir başkasını tercih ediyorsanız varsayılan rengi geçersiz kılabilirsiniz.

Tek renkte tutmayı tercih ederseniz, ana ekranda Statik Renk'i seçin. Renginizi seçmek için Dişli'ye dokunun.

Navbar Apps
Renkli bir durum çubuğu almak için gereken tek şey bu. Eğer hoşuna giderse, Uygulamada renklerin altında birkaç özellik daha var.

Pil yüzdesi, navigasyon çubuğunuzu mevcut pil seviyenize göre değiştirir. Görüntü, bir önayar veya özel bir görüntüyü arka plan olarak eklemenizi sağlar. Emoji seviyorsanız, navigasyon çubuğuna emojiyi koymanıza izin verir.

Uygulama ekranının, ana ekranın alt kısmındaki erişilebilirlik hizmetlerini etkinleştirmek için bir istem görüntülendiğini görebilirsiniz. Bunu etkinleştirmek, mevcut uygulamanıza uyacak en iyi rengi seçmesine yardımcı olur.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 987 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Root Olmadan Android'de Renkli Bir Gezinme Çubuğu Nasıl Yapılır? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Root Olmadan Android'de Renkli Bir Gezinme Çubuğu Nasıl Yapılır? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Root Olmadan Android'de Renkli Bir Gezinme Çubuğu Nasıl Yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "