Root'lu Android Telefonlar İçin En İyi 40 Uygulama

Root'lu Android Telefonlar İçin En İyi 40 Uygulama

Android telefonlara root özelliği kazandırdıktan sonra, birçok kişiselleştirme seçeneği ile tamamen yeni bir kontrol seviyesi elde ediyoruz. Android telefonunuzu rootlandırdıktan sonra, sadece rootlu android cihazlarda çalıştırılabilen belirli uygulamaları kullanarak telefonunuzu bir sonraki seviyeye kolayca ayarlayabilirsiniz.

Yani, bu yazıda, yalnızca root özelliği olan android telefonlarda desteklenen en iyi root uygulamalarından bazılarını paylaşacağız.

Rootlu android akıllı telefonlar için en iyi uygulamaların listesini keşfetmeye hazır mısınız? İşte başlıyoruz.

En İyi 40 Root'lu Telefon Uygulamaları 2018 

Köklü telefonlarda kullanılmak üzere bir sürü faydalı uygulama ekledim. İşte Android için en iyi root uygulamaları listesi.

1. Lucky Patcher

Lucky Patcher şüphesiz rootlu android telefonlar için en iyi uygulamalardan biridir.
Android telefonunuzda yüklü neredeyse her android uygulaması ile çalışır. Lisans Doğrulamayı Kaldır, Reklamları Kaldır gibi birçok uyarıyı kaldırır ve ayrıca Android uygulamasından sistem uygulamalarını kaldırmanıza da yardımcı olabilir.
Lucky Patcher ayrıca kullanıcıların android uygulamalarının özel değiştirilmiş APK dosyalarını oluşturmasına da olanak tanır.

İlk kez Lucky Patcher uygulamasını açtığınızda, farklı renklerde vurgulanan android telefonda yüklü uygulamaların listesini göreceksiniz. Her renk için Lucky Patcher'ın resmi sitesinde daha fazla okuyabileceğiniz farklı anlamları vardır.

2. Greenify

Android pil ömrünü geliştirmek için çalışma yolları mı arıyorsunuz? Bunu için Greenify'ı indirip yüklemeniz gerekir.
Greenify şüphesiz iyi bir pil ömrüne sahip olmak isteyen rootlu android telefon kullanıcıları için en iyi android uygulamasıdır. Son zamanlarda, rootsuz android telefon sahipleri için yeni bir Greenify uygulaması yayınladı, ama bunun içinde birçok sınırlamalar var.

Greenify, arka planda çalışan uygulamaları ve cihazınızı kaç kez uyandırdığını gösterir. Ayrıca, pil ömründen tasarruf etmek için uygulamaları çalıştıran arka planı hazırda bekletme seçeneği de sunar. Bu uygulamayı kullanarak, hem RAM hem de pilden tasarruf edebilirsiniz. Genel olarak, ayrıca android telefonunuzun performansını artıracaktır.

3. Xposed Framework

Android'i uzun süredir kullanıyorsanız, özel ROM'ları duymuş olabilirsiniz, değil mi? Özel ROM'lar, telefonunuzu yeni bir özelleştirme seviyesine getirmenizi sağlar. Dahası, Android'i daha iyi performans için de optimize ediyorlar.

Xposed Framework, telefona özel ROM'lar yüklemeden tam olarak özelleştirilebilmesi sağlayan Android için en iyi root uygulamalardan biridir. Uygulamanın içinde yeniden eşleme, tema oluşturma, performans ayarları ve kullanıcı arabirimi özelleştirmesi için çeşitli modüller vardır. Yapmanız gereken tek şey, cihazınızla uyumlu modülleri bulmak.

İndirme bağlantısı sadece XDA forumunda mevcuttur, bunun nedeni, geliştiriciler tarafından, özel ROM'lar yüklenmeden Android'in tamamen kişiselleştirilmesi için oluşturulan bir uygulama olduğu için.

4. Viper4Android

Telefonunua bağlı farklı ses cihazlarını ayrı ayrı kontrol etmeyi düşündünüz mü? Ne yazık ki, normal Android telefonlarda mümkün değildir. Sadece çalma sesini izleyebilirsiniz (Müzik uygulamasında, ekolayzer kullanarak efekt ve bas ekleyebilirsiniz). XDA forumu da bu sorun için bir çözüm bulmuştur. Viper4Android'i yüklemek telefonunuzu rootlandırdıktan sonra elde ettiğiniz gelişmiş root erişimi ile çalışır. Oynatmayı, telefon hoparlörleri veya kulaklık ile kontrol edebilirsiniz (Bluetooth cihazı veya telefona bağladığınız diğer ses cihazları).

Viper4Android, Android ses laboratuvarıdır. Kendi başına bir ses sürücüsü ile birlikte gelir, bu da telefon aracılığıyla duyduğunuz sese güzellik katar. Ekstra efekt tonları ve bas güçlendirmesi, yeni ses işitme ufkunu keşfedebileceğiniz bir programdır.
Aşağıda verdiğim indirme linki bir XDA forum sitesine yönlendiriyor. Bu rootlu telefonlar için bir uygulama olduğundan, biraz karmaşık kurulum prosedürünü takip etmelisiniz.

5. Titanium Backup

Telefonunuzdaki (veya başka bir cihazdaki) verileri yedeklemek önemlidir, çünkü kimse verilerinin sonsuza kadar kaybolması gibi bir durumla karşılaşmak istemez. Profesyonel bir akıllı telefon kullanıcısıysanız ve dosyalarınız, rehberiniz de dahil olmak üzere telefonunuzda tonlarca veri varsa, Titanium Backup rootlu cihazınız için en iyi uygulamadır.
İşte bu yüzden her akıllı telefon sık sık yedek alınmasını tavsiye ediyor. Hiç yedek aldın mı? Ayarlar> Yedekler ve Geri Yükleme >> Yedekleme'ye giderek varsayılan özelliklerden yararlanabilirsiniz. Ancak, yavaş işleyen ve yetersiz performans nedeniyle bunu sevmiyorum. Bu sebepten dolayı, üçüncü parti bir akıllı telefon verilerini yedekleme uygulaması gerekir.

Titanium Backup, Android için en iyi uygulamalardan birisidir ve bu sayede bloatware'i kaldırır (bir işe yaramayan gereksiz uygulamalar cihaza önceden yüklenir). Ayrıca, uygulamaların ve uygulama verilerinin yedeklerini de almak için kullanılabilir. Google Play Store'da aynı uygulamanın iki sürümü mevcut. Biri ücretsizdir ve diğeri ücetli. (Premium sürümde birçok iyi özellik var, ancak çoğu kullanıcı için ücretsiz sürüm yeterlidir).

6. Tasker (Ücretli Uygulama)

Akıllı telefonunuzun her eylemini otomatikleştirmek ister misiniz? Tasker, kulaklıklarınızı taktığınızda müzik çaların açılmasını istiyorsanız, sizin için her şeyi yapabilir, Tasker sizin için bunu kolayca yapabilir. Bu uygulamanın kullanımını tek bir cümle ile tanımlayamazsınız, çünkü çok fazla kullanım alanı vardır. Bu uygulamanın özelliklerini kontrol ederseniz, her şeyi yapan bir uygulama olarak göreceksiniz.

Evet, Tasker çok fazla görev yapabilir. Evdeyken kilit ekranını kapatabileceğiniz, çalıştığınız zaman sessiz modunu açabileceğiniz bir otomasyon uygulamasıdır.

Bu uygulama rootlu android telefon kullanıcıları için çalışır, ancak bunun yanı sıra normal telefonlarda özelliklerinin çoğunu kullanabilirsiniz.

7. Nandroid Manager

Bu uygulamanın adındanda anlaşılacağı gibi, nandroid yedeklerini yönetir. Nandroid Manager sayesinde nandroid yedeklemeleri ile hızlı bir şekilde etkileşime geçebilirsiniz.
Nandroid yedeklerini kullanarak mevcut cihazınızda verileri kurtarabilir ve geri yükleyebilirsiniz. Nandroid Manager'da, Uygulamaları ve verileri çift tıklamayla kolayca yedekleyebilir veya geri yükleyebilirsiniz. Nandroid Manager ayrıca Nandroid Backups'tan dosyaları ayıklamanıza da olanak tanır. Bu uygulamanın ücretli ve ücretsiz sürümü vardır ve ücretli sürümü ile bazı gelişmiş özellikler elde edersiniz.

8. Quick Boot

Birkaç Tuş Kombinasyonu kullanarak kurtarma moduna önyüklemenin çok zor olduğunu biliyorum. Bir telefonun normal güç menüsü, Kapatma ve Uçuş modu seçeneklerinde de Kapatma seçeneği içerir.
STOCK ROM kullanıcısıysanız, kurtarma moduna yeniden başlatma bu menülerde yer almaz. Yani, güç menünüzü daha da güçlü hale getirmeyi düşündünüz mü?

Quick Boot ile, yeniden başlatma için Yeniden Başlatma ve yeniden önyükleyiciye yeniden başlatarak güç menüsünü tamamen yeni bir seviyeye getirebilirsiniz. Hem ücretli hem de ücretsiz sürümler mevcuttur;

9. Dumpster

Yararlı bir dosyayı yanlışlıkla sildikten sonra, bir anda yanlış yaptığınızı fark ettiniz mi? Artık yanlışlıkla silinen dosyaları sildikten sonra bile gülümseyebilirsiniz, çünkü Dumpster sizin için verileri geri yükleyebilir. En çok müzik, resim ve videoları destekler. Ancak belgeleri de kurtarabilirsiniz. Temel olarak, Dumpster android telefonunuzun silinmiş dosyaları için bir Geri Dönüşüm Kutusu olarak hareket edecektir.

Dumpster'ı kurduktan sonra dosyaları tek tıklamayla kalıcı olarak silemezsiniz. Dumpster geri dönüşüm kutusuna gider. Uygulamayı açıp oradan da kaldırmanız gerekiyor.

10. GL Tools

GL Tools rootlu android telefon kullanıcıları arasında en beğenilen root uygulamasıdır. Eğer bir oyuncuysanız ve android telefonunuzda ağır oyunları oynamayı seviyorsanız, o zaman şimdi GL Tools kurmalısınız. Ağır oyunlar oynarken, oyuncuların çoğu grafiklerin yavaş işlenmesiyle uğraşırlar.

GL Tools ile grafikler daha yavaş bir bit hızında çalışabilir, böylece CPU'nuz aynı tutamaz ve bu ince ayardan dolayı, herhangi bir gecikme olmadan üst düzey oyunların keyfini çıkarabilirsiniz. Müşterilerine göre, GL Tools, oyun performansını büyük bir marjla artırabilir.

11. SetCPU

Burada hem oyuncular hem de batarya ömrünü uzatmak isteyenler için başka bir en iyi uygulama geliyor. Evet, doğru duydun. SetCPU, android telefonunuzun CPU frekansını kolaylıkla yönetebilir.
Sadece parmağınızı ekranda kaydırarak android telefonunuzun CPU Frekansı ile oynayabilirsiniz. Pilden tasarruf etmek istiyorsanız frekansı düşürün böylece pil performansı artacaktır. SetCPU'yu kullanarak, CPU'yu overclock edebilir, hatta CPU'yu hız aşırtmadan sorunsuzca yapabilirsiniz.

Not: Bu uygulamayı kullanmak biraz riskli.
Birçok kişi telefonlarının CPU sıklığını değiştirdikten sonra rastgele yeniden başlatmalarla karşı karşıya kalıyordu.

12. Servicely

Pil ömrü söz konusu olduğunda, Android, iPhone ile karşılaştırıldığında daha kötüdür. Neden biliyor musunuz? Android'in arka planda çalışan bir dizi arka plan uygulaması nedeniyle. Root'lu bir Android cihazınız varsa, Servicely adında bir uygulama ile bu kritik batarya boşaltma işleminden kurtulabilirsiniz. Arka plan uygulamalarını her zaman veya belirli bir süre boyunca veya ekranınızın kapanma zamanı boyunca devre dışı bırakmanıza yardımcı olur. (Ancak, bu amaç için Servicely alternatif Greenify'ı da kullanabilirsiniz).

Bu uygulamayı kullanarak, tek bir tıklama ile arka planda çalışan bloatware durdurabilirsiniz. Bu uygulamayı Play Store'dan satın almak için yaklaşık üç dolar ödemeniz gerekiyor.

13. SDFix

KitKat ve Lollipop kullanıcılarının çoğunun korkulan sorunlarından biri, bir SD kart sorunudur. Birdenbire, SD kartınız kilitlenir.
Bu sorunun sebebinin ne olduğunu anlayamıyoruz bile.

KitKat veya Lollipop kullanıcısıysanız, bu sorun ile birkaç kez karşılıyor olabilirsiniz. Bu kilitleme, dosya yöneticisinde dosyaları düzgün şekilde kopyalayamayacağınız ve taşıyamayacağınız çeşitli kısıtlamalar getirir.

Bu gibi durumlarda, SD kart sorununu gidermek için SDFix'i kullanabilirsiniz. Sadece uygulamayı yükleyin, açın, değişiklikleri yapmak için dokunun, birkaç saniye bekleyin ve yeniden başlatın. İşte bu kadar.

14. ROM Toolbox

Hepimizin özel yapım ROM'ların sağlayabileceği çok sayıda uyarlama seçeneğinin farkındayız. Ancak ROM kurulumunu başarıyla bitirmek için bir uzman eline ihtiyaç duyarız. Android için böyle rootlu uygulamalar önemli hale gelir. Bunu kullanarak çok fazla görev yapabilirsiniz.

Uygulama kök erişimi, yazı tipi yükleyicisi, senaryo yazarı, ROM yönetimi, vb. içeren bir dosya yöneticisi içerir. Bazı aygıtlarda, önyükleme animasyonlarını ve durum çubuğu simgelerini de değiştirebileceğini iddia ediyor.
Ancak, uygulamanın bir yıldan fazla bir süredir güncellenmediği dikkate değer bir gerçektir.

15. Link2SD

Bu uygulamayı kullanarak, büyük oyunlarınızın .obb dosyasını herhangi bir sorun olmadan SD karta kolayca taşıyabilirsiniz.
Android işletim sisteminin tüm uygulamaları SD karta taşımamıza izin vermediğinin farkında olmanız gerektiğinden, varsayılan uygulamaları telefon belleğinde saklamayı tercih ediyor. Ancak uygulamaların çoğunu hafıza kartından telefon belleğine taşımak için Link2SD uygulamasını yükleyebilirsiniz. Yaptığı şey, Android OS'nin uygulamanın gerçekten de telefon depolama alanında olduğuna inanmasına neden olan bir bağlantı oluşturmasıdır.

16. Flashify

İsmini duyunca, bunun flaş ışığını çalıştırmak için en iyi kök uygulamalarından biri olacağını düşünebilirsiniz. Ama değil! El feneri kök erişimi gerektirmez. Flashify, flashing işlemini kolaylaştırır. Genel olarak, cihazın flash işlemi için önyükleme ekranında olması gerekir.

Ancak Flashify, ekranı kapatmadan aynı görevi yapmanıza izin vererek daha da kolaylaştırır.

17. AdBlock Plus

Tüm web siteleri reklamları düzgün bir şekilde göstermez. Bazı siteler, pop-up'ları ve yüzen reklamları göstererek sabrımızı deniyor. AdBlock Plus, telefonunuzdaki reklamları engellemenize olanak tanır. Uygulama, zararsız reklamlara izin verilebilecek şekilde yüksek düzeyde yapılandırılabilir.
Uygulama Google Play Store'da mevcut değil. Buradaki link resmi web sitesine yönlendiriyor.

AdBlock Plus İndir

18. Terminal Emulator

Umarım, Windows bilgisayarlarının komut istemini biliyorsunuzdur. Komut satırı arayüzü bize çok sayıda yönetici seviyesi olanağı sunuyor. Rootlu Android telefonlardaki Terminal Emulator buna benzer.
Tek fark kullanılan komutlarda yatmaktadır. İçinde tam Linux emülasyonu ve başlatıcısı kısayollarını kullanabilirsiniz.

19. System App Remover

Hemen hemen tüm üreticiler, kullanıcıların zihniyetini bile düşünmeden akıllı telefonlarını bir grup bloat yazılımıyla yükler. Ve bunlarıda kaldırmak için izin vermiyorlar.
Ancak, önceden yüklenmiş uygulamaları System App Remover'ı kullanarak rootlu bir cihazda kaldırabilirsiniz. Eğer kafanız karıştıysa, hangi uygulamanın gerekli ve hangisi gereksiz olduğu konusunda size önerilerde bulunabilir.

Ayrıca, System App Remover, uygulamaları telefonlardan SD karta taşımanıza olanak tanır.

20. Better Battery Stats

Pil kullanımıyla ilgili istatistikler almak iyi olur mu? Umarım cihazın pil ömrünü iyileştirmeyi bekleyen telefon kullanıcısısınızdır. Uygulama, cihazın veri bağlantısı, Wi-Fi vb. kullandığı zaman gibi birçok ayrıntı görüntüler. Ayrıca farklı uygulamaların pil kullanım yüzdesini de bulabilirsiniz.
Bu uygulamanın verdiği bilgileri kullanarak, gerekli önlemleri alarak pil ömrünü artırabilirsiniz.

21. ES File Explorer

En sevdiğim dosya gezgininin ne olduğunu soruyorsanız, seçimim her zaman ES File Explorer olacaktır, çünkü daha iyi bir dosya yöneticisi bulamadım.
Bu uygulamayı çalıştırmak için köklü bir cihaza ihtiyacınız yok. Ancak, gelişmiş özellikleri almak isteyen bir kullanıcı olarak, root erişimine sahip olmalısınız.

Kablosuz dosya gönderme, veri şifreleme ve diğer dosya yöneticilerinin çoğunun eksik olduğu birçok gelişmiş özelliği içerir.

22. Device Control

Burada, telefonunuzun donanımından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir en iyi root uygulaması geliyor. Hepimizin telefonun grafik performansını yükselten GPU olduğunu biliyoruz. Eğer biraz hız aşırırsanız, oyun koşusu ve grafik oluşturma işlemi çok daha iyi olacaktır.

Bu uygulama ile CPU ve GPU frekanslarını yapılandırabilirsiniz.

23. Kernel Adiutor

Kernel Adiutor birçok çekirdek parametresiyle ilgilenir. Her ne kadar bir dizi özellik sunsa da, hangisinin sizin için yararlı olduğu ortaya çıkan CPU'nuza bağlıdır.

CPU frekansı, voltaj, GPU frekansı, ses, pil, düşük bellek katil vb. gibi birçok şeyi yapılandırabilirsiniz.

24. WiFi Tethering

Günümüzde mevcut olan tüm cihazlar, veri bağlantımızı başkalarıyla paylaşmamıza yardımcı olan bir wifi hotspot ile size bir özellik sunuyor.

Ancak bazı eski cihazlarda bu seçenek kullanılamaz. Bu özelliği bu tür cihazlarla entegre etmek için Android için bu en iyi root uygulamalardan birini yükleyebilirsiniz.

25. Full!Screen

Bazı uygulamaları tam ekranda kullanmayı seviyoruz. Ancak durum çubuğu bu durumda bir engel olabilir. Bazı telefonlar şeffaf durum çubuğu ve tam ekran deneyimi için bir engel haline getirmemek için bu tür seçenekler sunsa da, diğer telefonlarda bu uygulamaya ihtiyacınız var.

26. DiskDigger

DiskDigger'i çalıştırmak için rootlu bir cihazınızın olması gerekmez. Cihazı kökleştirdiğinizde, uygulama silinmiş resimler için her yerde arama iznine sahip olur.

27. Boot Animations

Android telefonunuzu yeniden başlattığınızda telefonunuzdaki clichéd önyükleme animasyonunu izlemekten yoruldunuz mu? Sonra,
En üstteki root uygulamalardan biri olan Boot Animations, size yardımcı olacak. Bu uygulamayı Play Store'da ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Kütüphane olarak çok fazla önyükleme animasyonu var. Bunlardan herhangi birini seçin ve kullanın.

28. Chainfire 3D

Burada oyunların performansını optimize etmek için başka bir en iyi root uygulaması geliyor.
Telefonunuzdaki oyunların gecikmesi, büyük olasılıkla grafiklerin yüksek boyutundan kaynaklanmaktadır. Bu uygulamayı kullanarak işleme grafiğinin boyutunu azaltabilirsiniz. Aşağıdaki indirme bağlantısı sizi bir XDA forum dizisine yönlendiriyor.

29. Hosts Editor

Bilgisayarlarda host dosyasına aşina olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarlardaki ana dosya, belirli bazı (girilmiş) web sitelerine erişimi engellemenize olanak tanır. Aynı özellik, Android'in editör tekliflerini barındırdığı özelliktir. Uygulamanın Play Store'dan indirilmesi ücretsizdir ve üzerinde herhangi bir reklam bulamazsınız.

30. Root Explorer

Bu dosya gezgini, Root Explorer yalnızca rootlu kullanıcılar içindir. Uygulama veri klasörüne erişmenizi, sıkıştırılmış dosyaları açmanızı, metin belgelerini açmanızı vb. sağlar.

31. 3C Toolbox

3C Toolbox, çok yönlülüğü nedeniyle en iyi root uygulamaları listemizde bir yer buldu.
CPU kontrolü, pil tasarrufu, otomatik yedeklemeler, WiFi erişim önceliği vb. dahil olmak üzere birçok görevi gerçekleştirebilirsiniz.

32. Pimp My ROM

ROM'unuzda iyi değişiklikler yapmak size performansta doğru miktarda destek sağlar.
Pimp My ROM, sistem dosyalarını herhangi bir sorun olmadan, telefonunuzu hızlandıracak şekilde düzenler.

33. Battery Calibration

Android OS, pil ayrıntılarını izlemek ve size bunu sağlamak için bir bin dosyası oluşturur. Yani,
Bu bin dosyasının silinmesi, pil tasarrufunda büyük bir sıçrama ile sonuçlanacaktır.

34. DPI Changer

Ekranınızın kalitesini bilmek için inç başına piksel veya DPI en iyi ölçüdür. XDA forumundan köklü telefon için bu en iyi uygulamalardan biri ile, görsel deneyimi geliştirmek için DPI'yı bir dereceye kadar değiştirebilirsiniz.

35. XUI Mod Top

XUI Mod Top, birçok animasyon ve renk şeması seçeneğine sahip bir kişiselleştirme uygulamasıdır. Durum çubuğunu bir degrade ile doldurabilir, saat merkezini oluşturabilir, animasyonları değiştirebilir ve bu uygulama ile diğer birçok özelliği yapabilirsiniz.

36. Smart Booster

Telefonunuzu süper hızlı yapmak ve temizlemek için kullanabileceğiniz en iyi root uygulamalarından biri. Hızlı önbellek temizleyici, SD kart temizleyici, bölüm yöneticisi ve daha birçok özellik içerir.

37. BuildProp Editor

Android telefonunuzdaki herhangi bir özelliği herhangi bir sorun olmadan düzenlemenize izin verir. Bunu yapmak, telefonunuzun performansını artıracaktır.

38. Set DNS

Bazen, DNS sorunları nedeniyle web'e bağlanmak zor oluyor. Set DNS, Wi-Fi veya mobil ağ bağlantılarınızın ad sunucularını değiştirmenize izin verir. SetDNS ayrıca varsayılan olarak DNS demetlerini de destekler.

39. DataSync

Uygulama verilerini arkadaşınıa aktarmanın ve nerede bulunduğunu bilmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Uygulama verilerini herkesle kablosuz olarak paylaşmanıza izin verdiği için rootlu Android telefon için bu en iyi uygulamaya ihtiyacınız var.

40. GMD GestureControl Lite

Umarım jestleri zaten biliyorsunuzdur. GMD GestureControl Lite, telefonunuzun koleksiyonuna zaman kazandırmak için bazı kullanışlı hareketler ekler.

  • GMD GestureControl Lite İndir

Sonuç

Şimdi denemek için yaklaşık 40 en iyi root uygulamalanız var.
Ücretli olan için para harcamadan önce lite sürümünü veya ücretsiz sürümü denemenizi tavsiye ederim. Bu uygulamanın kalitesi hakkında size yardımcı olacaktır.

Rootlu android telefonlar için en iyi uygulama hangisi? Aşağıdaki yorumlarda bunu bilmek isteriz.

Ogznet.com