Ruh Sağlığı Yönetimi için En İyi Uygulamalar

Ruh Sağlığı Yönetimi için En İyi Uygulamalar

Ruh sağlığı uygulamaları depresyon, anksiyete, stresi azaltma ve ruh hallerini izleme konularında yardımcı olur. Uygulamalar, derin bir nefes almanıza ve düşünce kalıplarınızı değiştirmenize yardımcı olacak kullanışlı bir yoldur. İşte zihinsel sağlık yardımı sunan uygulamalar için en iyi seçimlerimiz.

Uygulamalar listesine girmeden önce bir kaç hızlı not:

Hiçbir uygulama veya web sitesi nitelikli bir akıl sağlığı sağlayıcısının yerini almaz. Ruh sağlığı sorunları ile uğraşıyorsanız, lütfen bir ruh sağlığı uzmanına danışın ya da onunla iletişime geçin.

#LetsTalk - Gençler için Ruh Sağlığı Desteği ve İntihar Önleme

LetsTalk
#LetsTalk uygulaması Montana'daki bir grup genç tarafından oluşturuldu. Amerika Birleşik Devletleri kişi başına düşen en yüksek intihar oranlarından birine sahip bir devlet. Bu uygulama, savunmasız bir duygusal durumda gençler için kaynaklar, doğru bilgiler ve hatta güvenli alanlar ile bağlantı kurmasını sağlar. Uygulama İngilizce'dir.

MindShift - Gençler ve Genç Yetişkinler için Ruh Sağlığı Desteği

MindShift - Gençler ve Genç Yetişkinler için Ruh Sağlığı Desteği
Düşüncelerinizi MindShift ile değiştirin. MindShift uygulaması başlangıçta gençler ve genç yetişkinler için tasarlanmıştı, ancak yetişkinler de uygulamayı yararlı buldular. MindShift, sosyal kaygı, mükemmeliyetçilik, çatışmalar ve daha fazlası gibi yaygın kaygı tetikleyicileri ve özellikleri için baş etme becerilerine odaklanır. Bu uygulama hem Android hem de iPhone'da ücretsizdir.

iMoodJournal - En İyi Mood Tracker Uygulaması

Birçok terapist ve ruh sağlığı uzmanı, durumları, uykuyu, ilaçları, hastalıkları, enerji düzeylerini, ruh hallerini ve ilgili tetikleyicileri izlemeyi tavsiye eder ve gün boyunca, haftada ve zaman içinde ruh halini etkileyebilecek diğer faktörleri. iMoodJournal hem iPhone hem de Android için $1.99'dır ve ruh hallerini, duyguları, düşünceleri ve daha fazlasını izlemek için çeşitli özellikler ve seçenekler sunar.

Calm - Tüm Yaş Grupları için En İyi Stres Uygulaması

Calm uygulaması rehberli meditasyonlar, nefes egzersizleri, rahatlatıcı müzik ve sadece stres atmaya değil aynı zamanda minnettarlık, benlik saygısı ve daha fazlası gibi olumlu düşünme uygulamalarını güçlendirmeye de yardımcı olur.
App meditasyon veya sakinleştirici alıştırmalar ve daha deneyimli insanlar ile yeni başlayanlar için seçenekler içerir. Uygulamada çocukları sakinleştirmek için programlar da var. Android ve iPhone'da çeşitli abonelik düzeyleri için bir uygulama içi satın alma seçeneği ile indirme ücretsizdir.

Headspace - Anksiyete, Stres ve Uyku için

Headspace ayrıca meditasyon tabanlı bir uygulamadır, ancak özellikle gün boyunca uyku, rahatlama, dikkatli olma ve dengeyi sağlama üzerine odaklanır.

Uygulama, panik atakları olan kullanıcılara yardımcı olmak için SOS oturumlarının yanı sıra yeniden merkezleme için kısa 2 ila 3 dakikalık yollarla mini meditasyon seansları sunar. iPhone ve Android'de, Headspace devam etmek için bir abonelik gerekmeden ve tam özellik listesine erişmeden önce ücretsiz deneme sürümü ile başlar.

Breathe2Relax - Öfke Yönetimi İçin En İyisi

Herkes bazen sinirlenir, ama bazıları için öfkeyi yönetmek zor olabilir ve ek stres yaratabilir. Breathe2Relax tamamen nefes egzersizleri üzerinde duruldu. Çalışmalar, derin nefes alma egzersizlerini öfkeyi kontrol etmekle mücadele eden insanlar için diğer sakinleştirici egzersizlerden daha yararlı olacak şekilde yönlendirdi. Breathe2Relax da stres, endişe ve panik için yararlıdır. Uygulama hem iPhone hem de Android için ücretsizdir.

PTSD Coach - Kullanmadığınız En İyi Zihinsel Sağlık Uygulaması (Ama Olmalı)

PTSD Coach uygulaması başlangıçta gaziler ve aktif askeri personel tarafından tasarlandı ancak PTSD belirtileri ile mücadele eden herkes için yararlıdır. Bu uygulama Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) üzerinde TTSD'nin günlük yaşamı etkilemesinin çeşitli yollarını yönetmeye yardımcı olacak farklı araçlarla birlikte büyük eğitim vermektedir.
Uygulama ayrıca, kullanıcıların özellikleri ve kendi fotoğraflarını ve müziklerini yükleyebilmelerine ve uygulamayı kendilerine ve ihtiyaçlarına göre özelleştirmelerine olanak tanıyan seçeneklere de sahiptir. Bu uygulama hem Android hem de iPhone için ücretsizdir.

Anksiyete Yönetimi Uygulaması - Kendi Kendine Yardım (SAM)

SAM hem iPhone hem de Android için kullanılabilir. SAM uygulaması hem iPhone hem de Android için ücretsizdir ve özellikle endişe ve yüksek stres durumlarında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu uygulama genellikle terapist tarafından tavsiye edilir, çünkü hem uygulama içinde hem de gerçek dünyadaki alıştırmalardan ayrı olarak birkaç uygulama içerir.

Pacifica Anksiyeteyle Yardım Ediyor

Pacifica, seanslar arasında terapistinizle çalışmanıza yardımcı olabilir. Pacifica uygulaması, kullanıcılara semptomları ve endişe dönemlerini yönetmede yardımcı oluyor. App gezinmek için kolay bir net bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Pacifica hem iPhone hem de Android için ücretsiz olarak indirilebilir, ancak abonelikler için uygulama içi satın alımlar sunar.

Depresyon ile Yardım için Happify App

Happify şu an içinde olmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Tüm seçenekler ve içerik yelpazesine erişmek için uygulama içi abonelik satın alma işlemiyle hem Android hem de iPhone üzerinde denemeler yapmak ücretsizdir. Olumlu duygusal ve zihinsel sağlığı teşvik etmek için bilim ve kanıta dayalı araçlar ve programlar kullanılarak tasarlanmıştır.
Uygulamaya, öz bakımın zorlayıcı olabileceği bir durum olan depresyonla özellikle yararlı bulundu. Happify, kullanıcıların olumsuz düşünce kalıplarını kırmalarına ve yeni alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olarak öz bakımları teşvik eder.

MoodMission - Depresyon ve Anksiyete için Eylem Tabanlı Bir Uygulama

MoodMission uygulaması, içerdiği eylemler ve faaliyetlere odaklandığından dolayı depresyon ve kaygıya yönelik uygulamalar arasında öne çıkıyor. Kullanıcı, neyle uğraştığını gösterir ve uygulama, o belirli duygu veya konuya yardımcı olmak için tasarlanmış beş misyonu seçer.
Uygulama ayrıca kullanıcının zaman içindeki görevlerini de izler ve kullanıcının önceki başarılarına göre seçilen görevleri belirler. MoodMission iPhone ve Android için indirmek ücretsizdir. Ücretsiz görevler ve özellikler seçildikten sonra, bir uygulama içi abonelik satın alma daha fazla görev ve özellik sağlayacaktır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 246 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Ruh Sağlığı Yönetimi için En İyi Uygulamalar konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Ruh Sağlığı Yönetimi için En İyi Uygulamalar ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ruh Sağlığı Yönetimi için En İyi Uygulamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al