Saç Dökülmesine İyi Gelen En İyi 5 Şampuan

Saç Dökülmesine İyi Gelen En İyi 5 Şampuan

Saç dökülmesine karşı geliştirilen onlarca şampuan mevcuttur. Bu yazımızda, saç dökülmesine karşı en etkili bakımı sunan, uzmanlar ve kullanıcılar tarafından onaylanmış5 şampuanı sizler için derledik.

Sağlıklı bir saç derisinde ortalama 100 bin adet saç teli bulunmaktadır. Uzmanlar, yıkanma ve taranma şekline göre, günde 100-150 adet saç teli kaybını normal olarak görmektedirler. Bu oranın aşılması durumunda ise, kelliğe kadar gidebilen saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalınmaktadır.

saç dökülmesi erkek

Saç dökülmesi, kadın ya da erkek her insanın canını sıkan bir sağlık ve estetik problemidir. Erkeklerde daha fazla görülmesinin nedeni; alfa redüktaz adı verilen bir enzimin, erkek vücudunda daha fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Bünyesel ve çevresel faktörler nedeniyle oluşan saç dökülmesi, yanlış saç bakımı gibi sebeplerden dolayı da ortaya çıkabilmektedir.

Genel olarak genetik faktörler, stres, vitamin ve mineral eksikliği, gebelik, doğum sonrası ve menopoz süreci, cilt rahatsızlıkları ve hormonal nedenler, saç dökülmesini hızlandırmaktadır. Buna karşı alınacak önlemlerden biri de saç dökülmesini önleyen şampuan kullanmaktır.

saç dökülmesi kadın

Saç dökülmesine karşı geliştirilen onlarca şampuan mevcuttur. Bu yazımızda, saç dökülmesine karşı en etkili bakımı sunan, uzmanlar ve kullanıcılar tarafından onaylanmış5 şampuanı sizler için derledik.

1-) ShapiroMd Şampuan: İki dermatolog tarafından geliştirilen bu şampuan, patentli formülü ile hem erkeklerde hem de kadınlarda yaşanan saç kaybını durdurmakta ve sağlıklı yeni saç tellerinin büyümesine yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar, Shapiro MD şampuanın kokusunun ağırlıklı olarak bitkisel olduğunu fakat nemlendirici özelliğini gayet başarılı bulduklarını belirtmişlerdir. Klinik olarak test edilmiş içerikleriyle güvenilir bir ürün olduğu onaylanmıştır. Erkek tipi kellik problemi yaşayan kullanıcılar, Shapiro MD şampuan kullanımı sonrasında, saç tellerinin belirgin bir şekilde kalınlaştığını ve güçlendiğini görmüşlerdir.

2-) ClınıcalEffectsHaırTherapy: Rakiplerine oranla daha uygun bir fiyat seçeneği sunan marka, 30 gün içinde daha sağlıklı ve daha kalın saç tellerine kavuşmanıza yardımcı oluyor. Hem erkek hem de kadın tipi saç dökülmelerine karşı kullanabileceğiniz ClinicalEffectsHairTherapy, tamamen doğal içeriklerden oluşmakta. FDA onaylı formülü ile, gönüllü kullanıcılar tarafından güvenilir bulunmuştur.

3-) Lıpogaıne Şampuan & Saç Kremi: Lipogaine, çoğu saç dökülmesine karşı etkin bir koruma sağlayan, eksiksiz bir saç bakım ürünüdür. İçerdiği biotin, kafein, argan yağı, hint yağı ve diğer güçlü bileşenlerle, saç tellerini dolgunlaştırmakta ve kökten uca bakım sağlamaktadır. Formülünde sülfat ve paraben gibi aşındırıcı maddeler bulundurmayan Lipogaine şampuan, birinci sınıf organik bileşenlerden oluşmaktadır. Hem erkek hem de kadın tipi saç dökülmesine karşı rahatlıkla kullanılmaktadır.

4-) PuraD’or Advanced HaırTherapy: PuraD’or Advanced HairTherapy, hem erkekler hem de kadınlar için, yeni başlayan saç dökülmelerine karşı kullanılmaktadır. Saç hasarını önleyen ve saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olan etkinliği, klinik olarak kanıtlanmıştır. Argan yağı içeriği ile PuraD’or, yüzde yüz organik bileşenlerden oluşmaktadır. Hipoalerjenik olan formülü, dermatologlar tarafından onaylanmıştır. Biberiye yağı, biotin ve hibisküs gibi 17’den fazla organik bileşeni ile PuraD’or, saç dökülmesine karşı güvenli ve etkili bir bakım sunmaktadır.

5-) VıchyDercosEnergisant Şampuan: Dercos serisi ile son derece etkili bir tamamlayıcı bakım sunan Vichy şampuan, başlangıç ve ileri seviye saç dökülmelerine karşı kullanılmaktadır. Hem erkek hem de kadınlar için uygundur. Aminexil içeriği sayesinde Vichy şampuan, saç dökülmesine karşı etkin bir mücadele sağlar. Aminexil, aktif bir kozmetik molekülüdür ve 10 yıllık bir çalışma sonunda geliştirilmiştir. 2 patent ile koruma altına alınmıştır. Aminexil, saç köklerinin erken zayıflamasına neden olan kolajenlerin sertleşme süreçlerine karşı, saçı kökten uca korumaktadır. Vichy şampuan hipoalerjenik özelliği sayesinde sık kullanıma uygundur ve paraben içermemektedir. Vichy’nin tüm şampuanlarını ve dercos serisini https://www.narecza.com/vichy-dercos buradan uygun fiyatlarla satın aabilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile