Ogznet.com
Saç Ekiminde En Çok Hangi Teknik Tercih Ediliyor? Öncesi Ve Sonrası Yapılması Gerekenler Paylaş:

Saç Ekiminde En Çok Hangi Teknik Tercih Ediliyor? Öncesi Ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Saç Ekiminde En Çok Hangi Teknik Tercih Ediliyor? Öncesi Ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Saç Ekiminde artık Avrupa’da da sesimiz duyulmaya başlandı. Avrupa’dan ve Ortadoğu ülkelerinden saç ekimi estetiği için fazla oranda hasta gelmektedir. Saç Ekimi İstanbul ‘da diğer şehirlere oranla ön sırada. Op.Dr. Leyla Arvas saç ekimi öncesi ve sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgi vereceğini söyleyerek, saç ekimi hakkında genel bilgiler paylaşıyor;

Saçların Dökülme Sebepleri

Saçların dökülmesinin altında bugün birçok neden yatmakta. Saç dökülmeleri öncelikle kalıtımsal nedenlerden dolayı olmaktadır. Eğer kişinin aile öyküsünde saç dökülmesi varsa, kişide de büyük bir ihtimalle görünecektir. Saçlar kalıtımsal sebeplerin yanı sıra mevsimsel nedenler, hormonlardaki dalgalanmalar, ilaçların yan etkiler ya da bazı hastalıklardan dolayı dökülebiliyor. Saç azalmasını saç köklerine yapılacak ve saç köklerini güçlendirecek çeşitli vitamin tedavileriyle onarmak mümkün. Ancak saç dökülmesinin önüne geçebilecek herhangi bir uygulama yok. Dökülen bölgeye sağlıklı ve güçlü saç köklerinin konulmasıyla kellik giderilebiliyor.

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi işlemi genel olarak baş derisindeki saçlı bölgedeki saçların alınıp saçsız bölgeye taşınmasına verilen isim. Ekim işlemi hastanın kendi saçları kullanılarak yapılıyor. Saç ekim işleminde kişinin güçlü olan saç kökleri saçsız bölüme naklediliyor ve kellik gideriliyor.

Saç Ekiminde Hangi Teknik Tercih Ediliyor?

Saç ekiminde uygulanan birçok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin en konforlu olanı hiç şüphesiz benim de tercih ettiğim FUE yöntemi.

FUE diğer bir adıyla Foliküler Ünite Ekstraksiyonu işleminde;

  • Saç derisinde herhangi bir kesi yapılmaz
  • Saç derisine dikiş atılacak bir işlem yapılmaz.
  • İşlem sonrasında yara izi kalmaz
  • İşlem sırasında acı hissedilmez
  • Cerrahi bir işlem değildir
  • İşlem öncesinde greft alımı ve ekimi yapılacak bölgelere lokal anestezi uygulanır.
  • Greft alımı üç saat ve greft ekimi üç saat olmak üzere toplamda 6-7 saat işlem süresi bulunur.

FUE tekniğinde başlıkta bulunan bir milimetreden küçük mikro punchlar yani kesi uçları ile saç köklerine zarar verilmeden toplama işlemi gerçekleştiriliyor. Bu işlem sabır, özen, profesyonellik ve dikkat gerektiren bir işlemdir. Toplama işleminden sonra saçsız bölümde önceden oluşturulan kanallara dikkatli bir açıyla yerleştirilir. Köklerin yerleştirme açısının uygun bir şekilde yapılması, daha sonradan kişinin naturelliğinin bozulmamasını hedefliyor.

Saç Ekiminden Sonraki Süreç

Saç ekim işleminden sonraki ilk üç gün saçlar yıkanmaz. Yapılan ilk gün, işlem gören alan bandajlanarak mikrop kapması engellenir. İkinci gün bandaj çıkartılır ve iş hayatına dönülebilir. Uygulamadan sonraki ilk yıkama merkezde işlemi yapan klinik ekibince yapılarak sonraki yıkamaların nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgi verilir. Ortalama 10 gün içerisinde oluşan kabuklanmalar geçer ve ekim yapılan bölge iyileşme safhasına girer.

Saç Ekimi Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Saç Ekimi Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Ekim yapılan bölgedeki saçların bir kısmı 2-3 hafta içerisinde dökülür ve daha sonra tekrar çıkmaya başlar. Yaklaşık altıncı aydan sonra saçlar normal olarak uzamaya başlar. Bir yılın sonunda ise belirli oranda uzama görülmektedir. Bazı bölgedeki saçların uzaması biraz daha uzun sürebilmektedir.

FUE Yönteminde Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlemden sonraki ilk bir ay havuz ve denize girmek yasaktır. Bu süre içinde ekim yapılan bölgenin güneşten, tozdan, kirden korunması gerekir. Ekim yapılan bölgeyi kaşımak köklere zarar vereceği için bu hareketin yapılması önerilmez.

Saç Ekim Fiyatları Hakkında

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Saç Ekimi İstanbul Quartz Clinique’te Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas tarafından yapılmaktadır. Quartz Klinik 0212 241 46 24 no’lu telefonumuzu arayarak saç ekim randevusunu hemen planlayabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!