Ogznet.com
Ogznet.com
Image by Jill Wellington from Pixabay

En İyi 12 Rahatlatıcı ve Sakinleştirici Uygulama

Sizi rahatlatmak için en iyi rahatlama ve sakinleştirici uygulamalardan bazılarını listeliyoruz. Rahatlamanız için zihninizi boşaltmanıza yardımcı olacak meditasyon uygulamalarından daha fazlasına kadar farklı seçenekler var. Bunlar hem iOS hem de Android için stresinizi gidermenize ve zihninizi temizlemenize yardımcı olabilecek bir dizi sakinleştirici uygulamadır.

1. Mind Mapping - MindMeister

 • iOS · Android
 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Mind Mapping - MindMeister

Herhangi bir zamanda, muhtemelen zihninizde dönen farklı düşünceler vardır. Zihin haritalama, düşüncelerinizi görsel bir biçimde belirli bir düzen veya yapı olmadan beyin fırtınası yapmanıza izin vererek size yardımcı olabilir.

MindMeister, en çok ihtiyacınız olacak tek mobil zihin haritalama uygulaması. İster toplantı odasında, ister sınıfta, sunum salonunda veya öğle yemeği toplantısında kullanın, MindMeister yeni düşünceleri düzenlemenize, önceliklendirmenize ve hatta yeni düşünceler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Tarayıcı tabanlı bir arayüz ile tasarlanan MindMeister uygulaması, mobil verilerini depolar ve çevrimiçi hesabınızla sorunsuz bir şekilde senkronize eder.

Uygulamayı kullanarak, hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebilir, öncelik verebilir ve yeni düşünceler oluşturabilirsiniz. Harita oluşturmak için farklı temalar, stiller, renkler ve simgeler içeren bir dizi araç vardır. Gerçek zamanlı olarak bir zihin haritası oluşturmak için başkalarıyla işbirliği yapmak da mümkündür.

2. Calm - Meditate, Sleep, Relax

 • iOS · Android
 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Calm - Meditate, Sleep, Relax

Calm, uyku, meditasyon ve dinlenme amaçlı kullanabilceğiniz bir uygulamadır. Rehberli meditasyonlar, uyku hikayeleri, nefes programları, germe egzersizleri ve rahatlatıcı müzikler ile daha iyi uyku, daha az stres ve daha az endişe yaşayan milyonlara katılın. Calm, en iyi psikologlar, terapistler ve akıl sağlığı uzmanları tarafından tavsiye edilen bir uygulamadır.

Calm, yeni başlayanlar için mükemmel bir farkındalık uygulamasıdır, ama aynı zamanda orta ve ileri düzey kullanıcılar için yüzlerce program içerir. 3, 5, 10, 15, 20 veya 25 dakikalık uzunluklarda rehberli meditasyon seansları mevcuttur, böylece programınıza uyacak mükemmel uzunluğu seçebilirsiniz.

Uyku Hikayeleri, derin ve huzurlu bir uykuya dalmanızı garanti eden yatmadan önce hikayeleridir. Calm, yetişkinler ve çocuklar için 100'den fazla özel Uyku Hikayesine sahiptir ve Stephen Fry, Matthew McConaughey, Leona Lewis ve Jerome Flynn gibi tanınmış yeteneklere sahiptir. Düşler diyarına doğru sürüklenin ve tazelenerek uyanın.

3. Headspace: Meditation & Sleep

 • iOS · Android
 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Headspace: Meditation & Sleep

Headspace ile günde sadece birkaç dakika içinde hayat değiştiren meditasyon becerilerini öğrenin. Fiziksel sağlık, kişisel gelişim, stres yönetimi ve anksiyete rahatlaması hakkında yüzlerce seans var. Hepsi daha az stres, daha fazla odaklanma ve daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. İstediğiniz zaman, her yerde meditasyon yapmak ve daha sağlıklı ve daha mutlu bir hayat yaşamaya başlamak için Headspace'i yükleyin.

Temel bilgileri öğreten ücretsiz Temel kursları deneyebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, tam meditasyon kitaplığı da dahil olmak üzere uygulamanın tüm içeriğinin kilidini açmak için bir abonelik mevcuttur. Uyku, odaklanma ve egzersiz gibi keşfedilecek çok çeşitli farklı konular vardır.

Hızlı bir mola için, uygulama ayrıca iki ila üç dakikalık meditasyon seansları sunar. Panik, kaygı ve stres anları için belirli seanslar vardır. Motive etmek ve meditasyon yapmak için arkadaş da ekleyebilirsiniz. Özel animasyonlar yeni beceriler öğretir ve farkındalıkla ilgili soruları yanıtlamaya yardımcı olur.

4. Insight Timer - Free Meditation App

 • iOS · Android
 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Insight Timer - Free Meditation App

Insight Timer, ücretsiz olarak erişebileceğiniz 30.000'den fazla meditasyon ve müzik parçasına sahiptir. Bulabileceğiniz en popüler konulardan bazıları kaygı ve stres, liderlik, daha iyi ilişkiler ve derin uyku ile başa çıkmaktır. Hoş bir dokunuş olarak, uygulamayı günlük rutininize daha iyi entegre etmek için hareket halindeyken bir meditasyon seçebilirsiniz. Uygulamanın meditasyon zamanlayıcısı bir dizi farklı ses seçeneği sunar.

Dünyanın en iyi meditasyon ve farkındalık uzmanları, sinirbilimciler, psikologlar ve Stanford, Harvard, Oxford Üniversitesi ve daha fazlasından gelen öğreticiler tarafından yönlendirilen rehberli meditasyonlar vardır. Zihni sakinleştirmeye, kaygıyı azaltmaya, stresi yönetmeye, derin uyumaya ve mutluluğa yardımcı olmak için Insight Timer'da meditasyon yapmayı öğrenen milyonlara katılın.

Her gün eklenen 80+ yeni ücretsiz rehberli meditasyon ile Insight Timer'da başka yerlere göre daha fazla meditasyon yapılır. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli uygulayıcılar içindir.

Bir Üye Plus aboneliği birkaç ek seçenek sunar. Tüm derslerin kilidini açmanın yanı sıra, çevrimdışı dinlemek için meditasyon kütüphanesinin tamamını indirmek için de kullanabilirsiniz. Daily Insight farkındalık pratiğine de bir göz atın.

İlginizi
çekebilir

Uykuya Hızlı Bir Şekilde Dalmak için Bu Askeri Meditasyonu Deneyin

5. Day One Journal

 • iOS · Android
 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Day One Journal

Day One Journal, düşüncelerinizi organize etmenin ve açık fikirli olmanın harika bir yoludur. Day One, günlük kayıt tutmayı bir alışkanlık haline getirmenize yardımcı olacak güzel bir arayüz ve diğer özellikler sunar.

Arayüzde dikkat dağıtıcı unsurlar yoktur, bu da belirli düşüncelere odaklanmanıza yardımcı olur. Girişleri düzenlemek kolaydır ve bunlara takvim, zaman çizelgesi, haritalar veya fotoğraflarla göz atabilirsiniz.

iPhone'unuzdaki meta veriler, belirli bir günde sıcaklık, hava durumu ve müzik çalma gibi diğer bilgilerle her girişe daha fazlasını getirebilir. Parola ve Face / Touch ID desteği ile düşünceleriniz güvende.

Mevcut bir abonelik ile sınırsız dergi ve fotoğraf depolamasından yararlanabilirsiniz. Bilgileriniz ayrıca uygulamanın diğer sürümleriyle de senkronize edilir.

6. Simple Habit: Meditation App

 • iOS · Android
 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Simple Habit: Meditation App

Simple Habit, psikologlar, terapistler ve akıl sağlığı uzmanları tarafından önerilen sağlık ve uyku uygulamasıdır. Simple Habit'i bugün ücretsiz deneyin ve bu hayat değiştiren yolculukta 5 milyondan fazla kişiye katılın. Daha iyi uyuyun ve hayatınızda, evliliğinizde, ebeveynliğinizde, işinizde ve sağlığınızda daha mutlu olun.

Sağlıklı yaşam ve uyku terapisi seansları ile hayatınızı yaşama şeklinize göre kişiselleştirilmiş, rehberli farkındalık ve meditasyon, günlük motivasyon, rehberli uyku seansları ve koçluk sunar. Sabahları 5 dakika, işe gidip gelme sırasında 20 dakikanız varsa veya hızlı bir şekilde uykuya dalmanız gerekse, daha az stresli hissetmenize, daha iyi uyumanıza ve en iyi kendiniz olmanıza yardımcı olur.

7. Sleep Cycle: Sleep analysis & Smart alarm clock

 • iOS · Android
 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor,

Sleep Cycle: Sleep analysis & Smart alarm clock

Sleep Cycle, uyku düzeninizi takip eden, dinlenmiş ve enerjik uyanmanız için sizi hafif uykudayken uyandıran akıllı bir alarm saati uygulamasıdır. Cihazınızı yatağa koymanıza gerek yok, çünkü Sleep Cycle ses analizli uyku takibi özelliğine sahiptir.

Nasıl çalışır

 • Uyurken hafif uykudan derin uykuya dek farklı uyku evrelerinden geçersiniz. Alarmınız çaldığında içinde bulunduğunuz uyku evresi, uyandığınızda kendinizi ne kadar dinlenmiş hissedeceğinizi belirleyen önemli bir faktördür.
 • Uyurken yaptığınız hareketler, içinde bulunduğunuz uyku evresine göre değişir. Sleep Cycle'ın patentli ses teknolojisi, ses veya titreşim analizini kullanarak ve farklı uyku evrelerindeyken yatakta yaptığınız hareketleri izleyerek uyku düzeninizi takip eder.
 • Sleep Cycle, belirlediğiniz alarm zamanında sona eren önceden tanımlanmış 30 dakikalık zaman penceresi içerisinde sabah sizi hafif uykudayken uyandırmak için optimum zamanı bulur.
 • Tek yapmanız gereken, yatağa girmeden önce Sleep Cycle'ı açmak ve cihazınızı komodinin üzerine veya size yakın bir yere koymaktır.

8. Colorfy: Büyükler İçin Boyama Kitabı

 • iOS · Android
 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Colorfy: Büyükler İçin Boyama Kitabı

Colorfy yetişkinler için orijinal ve en iyi boyama kitabı uygulamasıdır. En iyi boyama oyunu ile eğlenin. Şimdi bu uygulama ile boyama kitabı tedavisine başlayın. Bu harika uygulama ile mandalalar, desenler veya hayvanları boya!

Özellikler:

 • Kolay renklendirme: sadece paletinizi seçin ve renklendirmek için dokunun. Fırçalar, degrade renkler ve uyumlu renkler arasından seçim yapın!
 • 1000'den fazla resim: Mandala, çiçekler, hayvanlar, desenler, kediler, bahçeler, ünlü tablolar ve daha fazlası.
 • Harika sanatçıların renklerinden ilham alın
 • Instagram veya Pinterest aracılığıyla çalışmanızı istediğiniz kişilerle paylaşın
 • Stres giderici: doğru rengi bulmaya odaklanmak depresyonu azaltmaya da yardımcı olabilir
 • Kendi çizimlerinizi boyayın! Kağıda çizin, resmini çekin ve boyayın.

9. UCLA Mindful

UCLA Mindful

Bu kullanımı kolay uygulama ile, UCLA Mindful Awareness Research Merkezi'nin rehberliğinde her zaman, her yerde farkındalık meditasyonu uygulayabilirsiniz. Bilimsel araştırmalar, dikkatin stresle ilişkili fiziksel durumların yönetilmesine, kaygı ve depresyonun azaltılmasına, olumlu duyguların geliştirilmesine ve genel fiziksel sağlık ve refahın iyileştirilmesine yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Mindfulness, zihni düşüncelerimiz, hislerimiz, beden hislerimiz ve çevremiz hakkında her an farkında olarak mevcut olacak şekilde eğitmektir. Mindfulness, açıklık, merak ve deneyimimizle birlikte olma isteğini teşvik eder. Bu uygulama aracılığıyla öğretilen düzenli uygulama sayesinde, bir meditasyon uygulaması geliştirebilir ve günlük yaşamınıza daha fazla dikkat getirmeyi öğrenebilirsiniz.

10. Dark Noise

Dark Noise

Dark Noise, uyku, odaklanma veya rahatlamanıza yardımcı olmak için sakinleştirici ortam sesi çalmanın basit ama güçlü bir yolunu sunar.

30'dan fazla yüksek kaliteli sesin her biri, sesi canlandıran hoş bir animasyonlu simgeye sahiptir. iOS ile entegrasyonu sayesinde, bir dokunuşla veya hatta sesinizle rahatlatıcı ortam sesi başlatmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Bir ortam sesi seçtikten sonra, belirli bir süre veya süreden sonra sesi bitirmek için bir zamanlayıcı ayarlamak kolaydır.

 • 30+ ses
 • Uyandırmadan önce gürültüyü azaltmak için bir zamanlayıcı ayarlayın
 • Siri Kısayollarını kullanarak sesinizle ortam sesini başlatın
 • True Black dahil 7 tema
 • AirPlay desteği
 • Ana ekran hızlı işlemleri
 • 20'den fazla özel Ana Ekran simgesi

11. Smiling Mind

Smiling Mind

Smiling Mind, psikologlar ve eğitimciler tarafından insanların hayatlarına denge getirmeye yardımcı olmak için geliştirilen benzersiz bir web ve uygulama tabanlı bir programdır.

Tıpkı iyi beslendiğimiz ve vücudumuzu sağlıklı tutmak için formda olduğumuz gibi, farkındalık meditasyonu zihinsel sağlık ve zihne bakmakla ilgilidir.

Smiling Mind, farkındalık meditasyonunu herkes için erişilebilir kılmak için çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 
Vizyonu, her aklın gelişmesine yardımcı olmaktır. Misyonu ise sağlıklı zihinleri desteklemek için erişilebilir, ömür boyu araçlar sağlamaktır.

Programları, insanların günlük yaşamın baskısı, stresi ve zorluklarıyla başa çıkmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

 

12. Alto's Odyssey

 • iOS · Android
 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Stres ve endişeden kurtulmanıza yardımcı olacak dinlenme uygulamalarının yanında stresinizi azaltan ve sizi sakinleştirmeye yardımcı olan sayısız farklı oyun da vardır. Bunların içinde, Alto’s Odyssey farklı bir stres giderici oyun türü sunuyor.

Ufuk çizgisinin hemen ötesinde geniş ve keşfedilmemiş bir çöl uzanır. Sırlarını keşfetmek için sonu olmayan bir kumkayağı yolculuğunda Alto ve arkadaşlarına katılın.

Rüzgarlı kumulların üzerinden uçun, nefes kesici kanyonların üzerinden geçin ve evinizden çok uzaktaki olağanüstü yerlerde saklı şehirler keşfedin.

Yol boyunca binlerce sırrı açığa çıkarırken sarmaşıkların içinde geçecek, sıcak hava balonlarının üstünden zıplayacak, taş duvarları geçecek ve yaramaz lemurlar yakalayacaksınız.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz