Samsun satılık arsa fiyatları ne kadardan başlıyor?

Samsun satılık arsa fiyatları ne kadardan başlıyor?

Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken şehirlerinin başında geliyor.

Ekonomi, sanayi, ticaret, ulaşım, eğitim ve sağlık alanında bölgenin en gelişmiş illerinde Samsun’da Çarşamba ve Bafra Ovaları ve bu ovalara hayat veren Yeşilırmak ve Kızılırmak bölgeyi öne çıkarıyor. Samsun’da İlkadım, Atakum, Bafra, Çarşamba, Canik, Vezirköprü, Terme, Tekkeköy, Havza, Alaçam, 19 Mayıs, Ayvacık, Kavak, Salıpazarı, Asarcık, Ladik ve Yakakent olmak üzere toplam 17 ilçe bulunuyor. 2017 TÜİK verilerine göre; İlkadım Samsun’un nüfusu en kalabalık ilçesi olurken, Yakakent bölgenin en az nüfusa sahip ilçesi oldu. Samsun’da kentsel dönüşüm, ulaşım ve altyapı çalışmalarına ağırlık veriliyor. Büyük bir liman kenti olan Samsun, turizmin yanı sıra gayrimenkul sektöründe de dikkat çekiyor.

Gayrimenkul yatırımı en karlı yatırım seçeneklerinden biri olarak dikkat çekiyor.Özellikle son yıllarda arsa yatırımına ilgi artıyor. Arsa yatırımı yapmayı düşünüyorsanız, Samsun satılık arsa ilanlarını yakından inceleyerek sizin için en uygun arsayı Zingat.com’dan bulabilirsiniz. Peki, Karadeniz’in konutta pazarından öne çıkan şehri Samsun’da arsa yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli? Samsun’da yer alan projeler neler? Samsun satılık arsa fiyatları ne kadar? İşte Samsun’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Samsun’da arsa yatırımı nelere dikkat edilmeli?

Samsun’da arsa yatırımına karar verdiyseniz, arsanın güncel durumunu öğrenmelisiniz. Bunu da arsanın bağlı olduğu belediyeden yapabilirsiniz. Örneğin; Samsun Atakum’da yer alan bir arsa hakkında güncel bilgiyi Atakum Belediyesi’nden alabilirsiniz. Arsa yatırımında dikkat edilecek bir diğer husus; tapu.Arsa sahibinden arsanın tapusunu istemelisiniz.Ardından belediyeyegidip tapuyu göstererek, arsa hakkında bilgi almak istediğinizi belirtmelisiniz. Arsanın imar durumunu ve herhangi değişikliği olacaksa yeni imarının ne olacağına dair gerekli bilgiyi edinmelisiniz. Tüm bilgileri edindikten sonra kararınızı şekillendirebilirsiniz. 

Samsun’da gayrimenkul yatırımı yapmadan önce bölgedeki projeleri ve sosyo-ekonomik durumu yakından incelemelisiniz. Zingat Bölge Raporu verilerini inceleyerek şehirdeki sosyo-ekonomik duruma ve güncel emlak fiyatlarına ulaşabilirsiniz. 

İşte Samsun kentsel dönüşüm projeleri

Karadeniz’in dikkat çeken şehri Samsun, ikinci derece deprem kuşağında yer alan bir il olduğundan bölgedeki kentsel dönüşüm projeleri yakından takip ediliyor. Samsun’da kentsel dönüşümün devam ettiği yerler şöyle; Anadolu, Bafra, Çay Mahallesi, Gazi-Yeşilova, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Saathane Meydan projesi ve Zeytinlik. 

Samsun’da yer alan ulaşım-altyapı projeleri neler?

Samsun’un ulaşım-altyapı projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ve şehirde devam eden başlıca ulaşım ve altyapı projeleri şöyle; Atakum-Kurupelit Yat Limanı, Atakum İlçesi Sahil Yolu Yapımı (Adnan Menderes Bulvarı) Gar-Tekkeköy Kavşağı Arası Tercihli Yol, Hafif Raylı Sistem (Metrobüs-Troleybüs) Projesi ve Samsun-Kuş Cenneti Arası Sahil Düzenlemesi. 

 

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 367 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Samsun satılık arsa fiyatları ne kadardan başlıyor? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Samsun satılık arsa fiyatları ne kadardan başlıyor? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsun satılık arsa fiyatları ne kadardan başlıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al