Ogznet.com
VR Gözlük için En İyi Sanal Gerçeklik Uygulamaları Paylaş:

VR Gözlük için En İyi Sanal Gerçeklik Uygulamaları

VR Gözlük için En İyi Sanal Gerçeklik Uygulamaları

En İyi Sanal Gerçeklik Uygulamaları

Eğlencede bir sonraki adım, AR ve VR uygulamaları. Teknolojideki ilerleme sayesinde, insanlar sanal gerçekliği uygun bir maliyetle deneyimleyebiliyor ve bu da 3D sanal gerçeklik gözlüğü uygulamaları için yepyeni bir pazar için yer sağlıyor.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

VR'nin önemi, VR'nin eğitim, sağlık hizmetleri ve daha pek çok alanda uygulamalara sahip olmasıyla daha iyi anlaşılabilir. Bu, VR'nin geleceğinin nereye gittiğine ve bizim üzerimizde ne gibi bir etkiye sahip olacağına dair bir anlayış sağlıyor.

Eğlenceyi yakalama şeklinizi dönüştürebilecek Android ve iPhone için en iyi sanal gerçeklik uygulamalarının bir listesini yaptık.

İşte denemeye değer en iyi sanal gerçeklik uygulamalarından bazıları:

1. Relax River VR

 

Zengin doğa ve dağ senaryosuna sahip harika bir nehirde, inanılmaz yaratıkları keşfederek sanal gerçeklik turunda kendinizi rahatlatın. Tam otomatik tur, ayar yok, konfigürasyon yok, sadece yolculuğun tadını çıkarın.

Bu uygulamayı oynatmak için Android Cardboard veya Sanal Gerçeklik için evrensel 3D gözlük gereklidir.

2. 3D Mekanlar

3D Mekanlar

Relax River VR, dünyanın dört bir yanındaki farklı yerlerde sanal turlar yapmak için özel olarak tasarlanmış başka bir VR görüntüleyici uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcıları Türkiye, Mısır, Suudi Arabistan, Suriye, Fas, Kuveyt, Yemen, Makedonya, Hollanda, Belçika, Fransa, İtalya, Yunanistan ve İspanya'dan turlara götürüyor. Tarihi mimariyi sevenler için uygulama size bir tur sunuyor.

3. VR Galaxy Wars

 

VR Galaxy Wars, sizi galaksinin geleceği için savaşa sokacak. Google cardboard veya yalnızca cep telefonunuzun jiroskopunu kullanarak oynayabileceğiniz 360 derecelik bir VR savaşında insanlığı savunmak için silahlarınızı hazırlayın ve uzay geminizin kulesine girin.

İnanılmaz grafik kalitesi ve 360 derecelik görünümüyle oyun, gerçek hayattan bir his veriyor. Oyunda gündem basit, silahlarınızı alın ve destansı bir uzay savaşında insanlığı kurtarmaya çalışın. Asker, uzay direnişine katıl.

4. Titans of Space

Titans of Space - Titans of Space, gezegenlerimizin ve sanal gerçeklikte birkaç yıldızın bulunduğu kısa bir rehberli turdur.

Titans of Space, gezegenlerimizin ve sanal gerçeklikte birkaç yıldızın bulunduğu kısa bir rehberli turdur. Google Cardboard ile çalışır.

Titans of Space, ister gezegenlerden geçerken ister güneş sistemini yakınlaştırıyor olsun, her zaman heyecan vericidir. Titans of Space, kullanıcıyı mekanda eğitici bir turda yönlendiren çarpıcı bir VR uygulamasıdır.

Bu uygulama, okul çağıdanki çocukların uzay ve onun gizemleri hakkında en son bilgileri öğrenmesi ve paylaşması için oldukça yararlı olabilir. Zengin özelliklere sahip oyunları ve bulmacaları nedeniyle, uygulama en iyi VR uygulamalarından biri olarak kabul edilir.

5. Water Ride VR Free

 

Google Cardboard'un yanı sıra VR gözlüklerle de çalışan bir 3D VR gözlük uygulaması olan Water Ride VR, kullanıcılara eğlenceli bir sanal su treni deneyimi sunuyor ve Android için en iyi VR uygulamaları arasında listeleniyor. Dağlardan ve şelalelerden yüksek hızda geçerken oyun hız ve yüksek duygularla dolu. Su sporlarının heyecanını sevenler için bu oyun mükemmeldir.

6. Within VR - Sinematik Sanal Gerçeklik

Within VR - Sinematik Sanal Gerçeklik

En iyi iPhone VR uygulamaları arasında yer alan Within VR, Android'de de Google Cardboard ile harika çalışıyor. En tanınmış belgesellerden bazılarının canlı bir hayal dünyasında geçen, sürükleyici hikayelerle dolu olarak geliyor. Uygulamayı indirdikten sonra, kullanıcının bu uygulamayla VR deneyimini yaşamak için videoları tek tek indirmesi gerekir. Bu uygulamanın en iyi yanı, videoyu 360 derecelik bir VR deneyimine dönüştüren "sihirli pencere" seçeneğiyle bir sanal gerçeklik gözlüğü olmadan da çalışabilmesidir.

7. InCell VR (Cardboard)

 

Günümüzde VR başlığında video izlemek yaygındır, ancak bir aksiyon / yarış oyunu oynamak alışılmadık bir durumdur. En iyi VR uygulamalarından biri olan InCell sayesinde, artık insan hücrelerinin gizemlerini çözmek için strateji ve bilimin bir kombinasyonunu gerektiren akıllı ve heyecan verici oyunlar oynama lüksüne sahibiz.

Bu VR uygulaması, Cardboard VR ile yeni bir yolculuğa başlamak veya yeni VR izlenimleri almak için ideal bir platform oluşturur. Oyunları yalnızca sanal gerçeklikle sınırlı değildir; kullanıcı sanal gerçeklik gözlüğü olmadan da devam edebilir.

8. VR Space

 

Yıldızlar ve gezegenler hepimizi büyülüyor. VR Space uygulamasıyla, kullanıcılar yıldızların ve gezegenlerin sanal gerçeklik turuna yaklaştıkça bu hayranlık canlanıyor. Galaksiyi yakından görebilir veya yeniden keşfedebilirsiniz. VR başlığı için en iyi 3D uygulamalardan biri olan VR Space, gerçekten farklı bir deneyim sunar.

9. Google Cardboard

Google Cardboard - Cardboard, akıllı telefonunuza sanal gerçeklik getiriyor.

Sanal gerçekliği sevenler için rüya gibi bir uygulama olan Google Cardboard, sanal gerçekliği akıllı telefonunuza getiriyor. Çok çeşitli uygulamalarla desteklenebilen kullanıcılar, akıllı telefonlarında sanal gerçeklik uygulamalarını çalıştırmak için bu uygulamayı kullanabilir.

10. YouTube VR

YouTube VR

YouTube, trendleri ve yeni videoları takip etmek için en çok tercih edilen noktadır; YouTube VR uygulaması farklı değil. Uygulamaya erişim ücretsizdir ve kullanıcı, 3D 360 derece videolardan standart dikdörtgen videolara kadar sonsuz saatler boyunca VR destekli içerik deneyimi yaşayabilir.

Diğer VR uygulamaları gibi, YouTube VR da abonelikler, oynatma listeleri, izleme geçmişi ve daha fazlası gibi seçeneklerle birlikte gelir. Ayrıca, kullanıcı daha kolay gezinme için ses ve klavye kontrolleri arasında geçiş yapabildiğinden, uygulama Android için en iyi VR uygulamaları arasındadır.

11. Fulldive

 

Fulldive, en iyi sanal gerçeklik deneyimini vaat eden ve kullanıcı tarafından oluşturulmuş zengin bir VR içeriği sunan güçlü ücretsiz VR uygulamaları arasındadır. Kullanıcılar sosyal kanalları ile arkadaşlarının videolarını takip edebilir ve hatta yorum yapabilirler. Fulldive VR uygulaması, hareket halindeyken 3D ve 360° fotoğraf ve videoların izlenmesini sağlar.

Yaklaşan güncellemelerde, uygulama geliştiren ekip, bir VR video oynatıcı (2D / 3D oynatıcı), bir VR tarayıcısı, bir VR kamera, karma gerçeklik uygulamaları ve bir en iyi sanal gerçeklik uygulamaları VR mağazası gibi yeni özellikler geliştirmeyi planlıyor.

12. GoPro

 

GoPro, adını video kamera alanında kazandı ve bu alanda hala güçlü bir aktör. VR eğlence uygulaması, GoPro kameranın kontrollerini yönetmek için de kullanılabilir. HERO7 Black kamerasıyla kullanıcı, Facebook Profilleri, YouTube veya bir RTMP URL'sini destekleyen diğer uyumlu video platformları üzerinden bile yayın yapabilir.

GoPro ile profesyonel düzeyde düzenlemeler yapın. 360 derece çekimlerinizi muhteşem geleneksel fotoğraflara veya videolara dönüştürmek için Reframe'i kullanın. Sonra paylaşın.

13. Orbulus

 

Orbulus, özellikle Google Cardboard için optimize edilmiştir, ancak DODOcase Smartphone VR Görüntüleyici, Stooksy VR ve Durovis Dive ile uyumludur. Kullanıcının bunu deneyimlemesi için Akıllı Telefon VR Görüntüleyicisine sahip olması gerekir.

VR görüntüleyici uygulaması, dünyanın dört bir yanından bazı harika fotoğraflar sunar. Diğer harika VR uygulamaları gibi, Mars, Hong Kong Limanı'ndaki Yeni Yıl Havai Fişekleri, Tuz Dairelerini ziyaret etme ve daha fazlası gibi deneyimlenecek en iyi konumlardan bazılarına sahiptir.

14. Netflix VR

Netflix VR

Netflix için artık VR uygulamasına sahibiz. Netflix VR uygulaması, favori dizileri, filmleri ve belgeselleri Daydream destekli Android cihazlarda deneyimlememizi sağlar.

Bu VR uygulamasını diğerlerinden ayıran tek şey, ne kadar çok video oynatılırsa, Netflix'in dizileri önerme konusunda o kadar iyi olması. Böylece uygulama, kullanıcının ihtiyaçlarına göre daha fazla özelleştirilir.

15. Daydream

Daydream - Daydream, Daydream uyumlu telefonlara yüksek kaliteli sanal gerçeklik (VR) deneyimini taşır.

Daydream, en iyi sanal gerçeklik uygulamaları arasında yer alan ve yüksek kaliteli VR videolarını Daydream uyumlu telefonlara getiren bir başka popüler VR uygulamasıdır. VR eğlence uygulaması ayrıca en sevdiğiniz sanal gerçeklik deneyimlerini başlatmaya ve harika uygulamalara ve oyunlara göz atmanıza olanak tanır.

Harika görselleri ve büyüleyici grafikleri ile Daydream uygulaması, kullanıcıyı sanal bir hayal gücüne götürür. Uygulamayı heyecan verici kılmak için, ön ve ortada öne çıkan içerikler olacak şekilde ayarlanır, böylece kullanıcı her zaman izleyecek yeni bir şey bulur.

16. Google Arts & Culture

 

Dünyada çok sayıda kültür ve sanat meraklısı var, ancak herkes bu tür etkinlikleri yakından deneyimleyemez. Google Art and Culture uygulamasıyla artık dünyanın dört bir yanından sanal sergiler ve sanat eserleri deneyimi elde etmek mümkün. Bu VR iPhone uygulaması, Android'de de çalışır ve kullanıcılara gerçek hayattan kültür ve sanat turları hissi verir.

17. Apollo 15 Moon Landing VR

 

Android için en iyi VR uygulamalarından bir diğeri olan Apollo 15 Moon Landing VR, Apollo 15 Moon inişinin tarihi anını yeniden yaşamak isteyen kullanıcılara benzersiz bir VR deneyimi getiriyor. Bu uygulama, sanki gerçekten ayda yürüyormuş ve bu tarihi inişin bir parçasıymışsınız gibi o anın sanal bir deneyimini elde ettiğiniz için kendi alanında benzersizdir.

18. Baobab VR

 

Genellikle animasyon filmleri severiz. Animasyon filmleri veya hikayeleri sevmek için çocuk olmanıza gerek yok. Disney filmlerinin büyük bir hayran kitlesine sahip olmasına şaşmamalı. Öyle olsa bile, hikayeleri sanal gerçeklikte deneyimlemenizi sağlayan Baobab VR uygulamasıyla animasyonlu hikayeler deneyimlemek mümkün. Videolarda Hollywood oyuncularının seslerini duyun.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!