Sanal Ofisin Getirileri

Sanal Ofisin Getirileri

/ Okuma süresi: 4 dk, 9 sn / Yorum (0)
A A A

Masrafların önemli derecede azalmasını sağlayan, resmi adres desteği veren ofis türüne sanal ofis denir.

Teknolojinin zaman içinde değişip gelişmesi, ilerlemesi sayesinde iş çalışma koşulları da değişiklik göstermiştir. Kişiler işlerini yapmak ve karşılığında para kazanmak için neredeyse her yerden çalışabilmektedirler. Hal bu şekilde olunca ihtiyaç duyulan etkenler değişti ve durum kendi içerisinde avantajlar yarattı. İhtiyaçların değişmesi ilk olarak hazır ofis kavramı ile tanışılmasına etki etmiştir. Otel odası mantığında hizmet veren bu ofislerin kullanımında dert edilen herhangi bir etken bulunmamaktadır. 

Çeşitli masrafların düşünülme derdiği ortadan kaldırdığı için girişimcilerin işlerine odaklanmasını sağlar. Kişi isteğine göre günlük, aylık ve yahut da senelik anlaşma yapılmakta ve bu şekilde hazır ofis kiralanmaktadır. Şirket ofisin avantajlarından dolayı düşük maliyetler ile başlatılır. Tercih edilmesinin nedeni olarak telefon faturaları, ADSL, su ve elektrik faturası gibi ödemelerin kişinin üzerinden alınması gösterilir. Ayrıca çalışılan ofis şık ve tam bir donanıma sahiptir. Bu ofis sayesinde sekreterlik ve temizlik hizmetiyle uğraşılmaz.

Sanal Ofis Mantığı Nasıl Çalışır?

Bütün resmi işlemlerde kullanılabilen sanal ofis sisteminde telefonlar şirket ismiyle karşılanır, kargo, evrak alımı gibi işlemler kişinin adına teslim alınabilmektedir. Freelance çalışmakta olan kişiler bu ofis tarzını benimseyerek kullanımını tercih etmektedir. Yeni mesleklerin hayatımıza dahil olmasıyla da günden güne bu tarz ofislerin kullanımının arttığını sıklıkla görebiliriz. Yeni iş kuracak olan, işini çoğunlukla sahadan yürüten, ofise bağımlı olmayan iş sahipleri seçimlerini sanal ofisten yana kullanabilir.

Kiraların pahalılığı göz önüne alınırsa geleneksel ofis tutmak kişinin dezavantajı yönünde sonuçlanabilir.  Modern çalışma seçeneğinden kaynaklı olarak dünya genelinde sanal ofis tarzı kullanılmaktadır. Hem mali hem de işleyiş açısından kolaylık sağlayan ofis tarzının kullanımı her anlamda avantajlı bir hâl alır. Geleneksel ofis açmak bir bakıma stresli ve sorumluluk isteyen bir süreçtir. Maddi ve manevi anlamda yorulmak işe olan motivasyonu düşürür.

İş yapan bireyin isteği güvenilir ve resmi bir adrese sahip olmaktır. Bu ofisler resmi ve güvenilir adres hizmeti vermektedir. Güzel bir lokasyon içerisinde resmi adres alınabilir. Bunun yanında telefon hattı ve sekreter hizmeti verilmektedir. Sekreter iş sahibi için çalışır, gelen aramaları cevaplar, önemli notları kişiye iletir. Tam bir profesyonellik hizmet paketi olarak ifade edilen bu ofis müşterilerin de saygısını kazanmaktadır. Dolayısı ile iş sahibi ve yaptığı işe imaj katılmış olur.

Sanal Ofisi Kimlerin Kiralama Hakkı Vardır?

Hangi sektör olduğu fark etmeksizin işi olan, atılım yapmak isteyen, ofis masraflarını düşürmek isteyen kişiler kurumsal telefon ve resmi adres desteği alarak kaliteli bir imaj oluşturmak amacı ile sanal ofis kiralayabilmektedir. Bu ofisten yararlanmak için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Gün içinde aktif olarak somur ofis kullanmayan ve isteyen her kişi bu ofisin imkânlarından yararlanabilir. Haftalık veya aylık toplantılara göre kişi kendine sürecine en uygun olan paket seçeneğini değerlendirebilir. Aktif olarak ofis kullanmayı amaçlayan kişiler de hazır ofis kullanımını tercih edebilir. Bir veya yedi personele kadar hazır biçimde kişilere sunulan donanımlı ofiste süreç devam ettirilebilir.

Kurulduğu günden bu yana bin dört yüzün üzerinde firmaya hizmet desteği sunmuş olan Kamara Türkiye’de yeni nesil ofis hizmeti vermektedir. Müşteriler yeni nesil ofis hizmetinden dolayı uygun rakamlarla iş yeri, sekreterlik gibi çeşitli hizmetlere sahip olma imkânına erişebilmektedir. Kullanıcılara sunulan hizmetler kişilerin işlerine odaklanmasını ve başarılı olmalarını sağlar. Hizmet fiyatları 89 TL’den başlar. Hizmetler ve fiyatlar hakkında geniş kapsamlı bilgi almak için firmayla iletişime geçmekte fayda vardır.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 232 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Sanal Ofisin Getirileri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Sanal Ofisin Getirileri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sanal Ofisin Getirileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.