Sayfa Aşağı İnince Menüyü Sabitleme

Sayfa Aşağı İnince Menüyü Sabitleme

Web sitenizdaki sayfa aşağı doğru kaydırılırken üstte sabir kalan bir menü yapmak ister misiniz? Bunun için çok bir web programlama dili bilmenize gerek yoktur.

Sayfa aşağı kaysada üstte sabit kalan menü yapmak için aşağıdaki hazır kodları kullanabilirsiniz. Html kodlarını sayfanızda menüyü görmek istediğiniz yere kopyalayın ve kendinize göre düzenleyin. Ayrıca bu kodlar içinde yer alan gereksiz bölümleri çıkarabilirsiniz.

Html Kodları;

<div id="unstickyheader"> <p>This is some text that comes before our <strong>Sticky Header</strong></p> <p>This is some text that comes before our <strong>Sticky Header</strong></p> <p>This is some text that comes before our <strong>Sticky Header</strong></p> </div> <div id="stickyheader"> <table width="100%"> <tr> <td>Sticky Text 1</td> <td>Sticky Text 2</td> <td>Sticky Text 3</td> <td>Sticky Text 4</td> <td>Sticky Text 5</td> </tr> </table> </div> <div id="stickyalias"></div> <div id="othercontent"> <p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.</p>
</div>

Aşağıda yer alan js kodlarını bir js dosyası oluşturup içine kopyala-yapıştır yaparak kaydedin. Yada direkt sayfa içine gömün.

JS Kodları;

$(function(){ // Check the initial Poistion of the Sticky Header var stickyHeaderTop = $('#stickyheader').offset().top; $(window).scroll(function(){ if( $(window).scrollTop() > stickyHeaderTop ) { $('#stickyheader').css({position: 'fixed', top: '0px'}); $('#stickyalias').css('display', 'block'); } else { $('#stickyheader').css({position: 'static', top: '0px'}); $('#stickyalias').css('display', 'none'); } }); });

Aşağıdaki Css kodlarını ister yeni bir css dosyası oluşturup kaydedin, isterseniz sayfada var olan bir css dosyasının içine kopyalayın. Yada direkt olarak sayfa içine gömün. İstediğiniz şekilde çalışabilirsiniz.

CSS kodları:

 table { background: black; color: white;} body, td { font: 13px sans-serif; } #stickyheader { width: 100%; height: 10px; } #stickyalias { display: none; height: 10px; } #unstickyheader { margin-bottom: 15px; } #othercontent { margin-top: 20px; }

Bu üç kodu doğru bir şekilde sayfanıza eklediğinizde sitenizde artık aşağı kaydıkça yukarıda sabit bir üst menü yer alacak. Css kodlarında istediğiniz değişikliği yaparak görünümünü değiştirebilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 2 kez değerlendirilmiş ve ortalama 3 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1232 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Sayfa Aşağı İnince Menüyü Sabitleme konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Sayfa Aşağı İnince Menüyü Sabitleme ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sayfa Aşağı İnince Menüyü Sabitleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
SEO Ajansı Nedir?

SEO Ajansı Nedir?

21 Oca 2019 / Web Araçları & Script İndir
İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

21 Oca 2019 / Program İndir & İnceleme
Migren Profiliniz Nedir?

Migren Profiliniz Nedir?

19 Oca 2019 / Genel & Yaşam
Vuubi Kadın