Sayfa Aşağı İnince Menüyü Sabitleme

Sayfa Aşağı İnince Menüyü Sabitleme

/ / Okuma süresi: 2 dk, 40 sn / Yorum (0)
A A A

Web sitenizdaki sayfa aşağı doğru kaydırılırken üstte sabir kalan bir menü yapmak ister misiniz? Bunun için çok bir web programlama dili bilmenize gerek yoktur.

Sayfa aşağı kaysada üstte sabit kalan menü yapmak için aşağıdaki hazır kodları kullanabilirsiniz. Html kodlarını sayfanızda menüyü görmek istediğiniz yere kopyalayın ve kendinize göre düzenleyin. Ayrıca bu kodlar içinde yer alan gereksiz bölümleri çıkarabilirsiniz.

Html Kodları;

<div id="unstickyheader"> <p>This is some text that comes before our <strong>Sticky Header</strong></p> <p>This is some text that comes before our <strong>Sticky Header</strong></p> <p>This is some text that comes before our <strong>Sticky Header</strong></p> </div> <div id="stickyheader"> <table width="100%"> <tr> <td>Sticky Text 1</td> <td>Sticky Text 2</td> <td>Sticky Text 3</td> <td>Sticky Text 4</td> <td>Sticky Text 5</td> </tr> </table> </div> <div id="stickyalias"></div> <div id="othercontent"> <p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.</p>
</div>

Aşağıda yer alan js kodlarını bir js dosyası oluşturup içine kopyala-yapıştır yaparak kaydedin. Yada direkt sayfa içine gömün.

JS Kodları;

$(function(){ // Check the initial Poistion of the Sticky Header var stickyHeaderTop = $('#stickyheader').offset().top; $(window).scroll(function(){ if( $(window).scrollTop() > stickyHeaderTop ) { $('#stickyheader').css({position: 'fixed', top: '0px'}); $('#stickyalias').css('display', 'block'); } else { $('#stickyheader').css({position: 'static', top: '0px'}); $('#stickyalias').css('display', 'none'); } }); });

Aşağıdaki Css kodlarını ister yeni bir css dosyası oluşturup kaydedin, isterseniz sayfada var olan bir css dosyasının içine kopyalayın. Yada direkt olarak sayfa içine gömün. İstediğiniz şekilde çalışabilirsiniz.

CSS kodları:

 table { background: black; color: white;} body, td { font: 13px sans-serif; } #stickyheader { width: 100%; height: 10px; } #stickyalias { display: none; height: 10px; } #unstickyheader { margin-bottom: 15px; } #othercontent { margin-top: 20px; }

Bu üç kodu doğru bir şekilde sayfanıza eklediğinizde sitenizde artık aşağı kaydıkça yukarıda sabit bir üst menü yer alacak. Css kodlarında istediğiniz değişikliği yaparak görünümünü değiştirebilirsiniz.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1540 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Sayfa Aşağı İnince Menüyü Sabitleme konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Sayfa Aşağı İnince Menüyü Sabitleme ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sayfa Aşağı İnince Menüyü Sabitleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.