Ogznet.com
Seo Hizmeti Nedir ? Paylaş:

Seo Hizmeti Nedir ?

Seo Hizmeti Nedir ?

Seo hizmeti web sitesi trafiğini artırmak için kullanabileceğiniz bir dizi teknik ve strateji içerir. Arama motoru trafiği de organik olarak bilinir. İnsanlar aktif olarak sunduğunuz şeyi arıyor ve dönüştürme olasılıkları daha yüksek. Rekabetten daha iyi olmak zor olabilir, ancak arama motoru optimizasyonunun başladığı yer burasıdır. İçeriğinizi Google ve diğer arama motorları tarafından okumakta ve anlamakta güçlük çekiyorsanız (site optimizasyonu), arama sonuçları sayfalarında daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Web sitenizin öne çıkması için, öncelikle arama motorlarının nasıl optimize edileceğini öğrenmek için nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir. Bu olayı her zaman bir oyunla karşılaştırdım. Bu oyunun kuralları var ve Google bunları yapıyor. Site sahipleri bu kurallara aşinaysak ve kurallara göre oynuyorsak, başarısız olma ihtimalimiz düşüktür.

Kısaca özetleyecek olursak SEO kelimesi, Arama Motoru Optimizasyonu baş harflerinden oluşur. Türk muadili arama motoru optimizasyonu olarak ifade ediliyor. Seo hizmeti faaliyetlerine bakarsak adından da anlaşılacağı gibi web projelerini belirli kurallara sahip arama motorlarına uygun ve sitelerin aramalarda daha üst sıralarda yer almasını sağlayan iş olarak sınıflandırabiliriz.

Neden Seo Hizmeti Almalısınız?

Tüketicilerin ağırlıklı olarak internet üzerinden ve hatta arama motorlarında ürün satın almaya ve seçmeye başlaması, başta en önemli arama motoru olan Google olmak üzere üst düzey arama motoru şirketleri için büyük önem taşıyor.

Google'ın organik arama motoru sonuçlarının en üstünde olmak için, arama motoru optimizasyonu konusunda uzmanlaşmış kişi veya kurumlardan sürekli olarak profesyonel seo hizmeti almak zorunludur. SEO hizmetinde sürekliliğin olması da oldukça önemlidir. Arama motorları Google'ın algoritmalarını sürekli olarak güncelleyip geliştirdiğinden, SEO çalışmasının kesintiye uğramasının bir anlamı yoktur.

Arama motoru optimizasyonu SEO araştırması, geri bağlantılar ve anahtar kelime yoğunluğu gibi birçok araştırmanın entegre bir şekilde yapıldığı bir araştırmadır. Ancak arama motoru optimizasyonunda SEO araştırmasının başarısı için en önemli kriterler içeriğin özgünlüğü ve web sitesinin yazılım altyapısının SEO araştırmasına uygunluğudur.

Orijinal içerik SEO sitelerinde değilse, yinelenen içerik kullanılıyorsa ve sitelerin yazılım altyapısı SEO araştırması için uygun değilse, diğer iş ne kadar doğru yapılırsa yapılsın başarı pek mümkün değildir. Google adwords reklamlarının aksine, profesyonel seo hizmeti araştırması uzun vadeli sonuçlar üreten araştırmadır. Her anahtar kelimede değişse de SEO araştırması ile istenilen hedefe ulaşmak minimum 6 aylık bir çalışma gerektirir. Google, SEO çalışmaları için herhangi bir ücret almaz. SEO araştırma fiyatları, Google'ın organik aramalarında test edilecek anahtar kelime ölçülerine göre belirlenir.

Hangi Firmalar Seo Hizmeti Veriyor?

Konumlandırma şirketi seçimi, web sitesini arama motorlarının ön saflarında konumlandırmak isteyen kişi ve kurumların yaşadığı en zor süreçlerden biridir. Sanal dünyadaki artan sayıdaki site arasında öne çıkabilmelisiniz ve iyi bir SEO firması tarafından sitenizi optimize ettirerek oyunun bir adım önüne geçmelisiniz. Ancak bir SEO şirketi seçmeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Öncelikle kriterlerinizi tanımlayın ve uygun SEO firması ile işbirliği kurun. İşte aklınızda bulundurmanız gereken maddeler.

Bir web sitesi sahibi olarak hedef konumunuz nedir? Hangi alıcılara hitap etmek istiyorsunuz? Hedef kitlenizi ve sektörünüzde almak istediğiniz pozisyonu planlarsanız, düşündüğünüz başarıya daha kolay bir adımla ulaşırsınız. Sürekli olarak sizi SEO uzmanı olduklarına ikna etmeye çalışanlara dikkat edin. SEO uzmanları her gün güncellenir ve geliştirilir. Bu nedenle yıllarca bahane uydurmak yerine, onlara bir şeyler katabileceklerine ve kalite birikimine sahip olacağına dair güven veren şirketleri tercih edin. SEO uzmanları olmadan SEO şirketleri olduğunu iddia eden kuruluşlarla çalışmayın. SEO çalışmasının her zaman ekip çalışması olduğunu unutmayın. Yalnız hizmet veren insanlarla çalışmamaya dikkat edin. Büyük SEO şirketleri, konumlandırmanın her aşamasında çeşitli uzmanlarla birlikte optimizasyon görevlerini paylaşır. Kodlama, tasarım, özgün içerik tanıtma, sosyal medya vb.

Küçültmeye özen gösterin. Bu yüzden sorumlu bir kurumsal seo hizmeti ile çalışıyorsunuz. Arama motoru optimizasyonu şirketleri önce web sitenizi analiz ederek başlar. Analiz yapmadan optimize etmeye çalışan şirketlerden uzak durun. SEO sürecinden bahsetmek yerine öncelikle istedikleri fiyatları sunmaları halinde sorun ortaya çıkar. Hiçbir SEO ajansı Google'da 1 numara olacağınızı garanti edemez bunu unutmayın. Kurumsal seo hizmeti zaman ve çaba gerektiren bir meslektir. Arama motorlarının sitenize güvenmesi biraz zaman alır. Sosyal medyada aktif olmayan SEO şirketlerine şüpheyle yaklaşın.

Seo Hizmeti Fiyatları Hangi Aralıkta?

Saatlik SEO ücretleri

Konumlandırma hizmetleri için saatlik fiyatlar 60 ile 150 TL arasında değişiyor. İşletmenizin birkaç saatlik çalışmadan sonra arama motorlarında daha iyi performans göstermeyeceğini hesaba katmalısınız. Örneğin web sitenizde aylık 2000 TL ciro varsa 5-6 saatlik çalışma sonunda bu cironun 5 haneye ulaşmasını beklememelisiniz. Eksik optimizasyon çabalarını hızlandırmak veya desteklemek için saatlik hizmetleri kullanabilirsiniz. Memnun kalmadığınız bir ajansın ardından, sonuçlarınızı ölçmek ve eksik işleri tamamlamak için bir arama motoru optimizasyon hizmetini kullanabilirsiniz.

Aylık SEO ücretleri

Çoğu SEO ajansı, aylık bakım ücretine göre yıllık ve aylık hizmet paketleri sunar. Firma olarak hazırladığımız basit ve anlaşılır SEO paketleri sayesinde gerekli çalışmaları önceden planlıyor ve hizmet sürecinde aciliyet planına göre uyguluyoruz. SEO araştırmalarında verimliliği ve başarıyı en üst düzeyde tutabilmek için genellikle SEO hizmetleri kapsamında sunduğumuz hizmetler üzerinde çalışıp aylık olarak raporluyoruz.

Birçok SEO ajansı, hizmet paketlerini belirlerken belirli sayıda makale ve backlink garanti eder. Yani anahtar teslimi paketler genellikle belirli bir hizmetin ötesine geçmeyen işler yapan ajanslar tarafından kullanılır. Ve bu paketler için hizmetin genellikle bir alt yüklenici tarafından sağlandığı ortaya çıkabilir. Özellikle hizmet paketleri araştırırken web sitenizde aylık belirli sayıda backlink bulunan acentelere dikkat etmelisiniz çünkü backlinklerin kalitesi ve alaka düzeyi nicelikten çok daha önemlidir, belirli sayıda backlink acentesinden hizmet alırken kalitesini ve alaka düzeyini araştırmayı unutmayın.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!