Ogznet.com
SEO Uygulamaları İle Hem Sitenizin Trafiği Hemde Kazancınız Artıyor Paylaş:

SEO Uygulamaları İle Hem Sitenizin Trafiği Hemde Kazancınız Artıyor

SEO Uygulamaları İle Hem Sitenizin Trafiği Hemde Kazancınız Artıyor

Kullanıcıların gerek bilgi almak gerek ürün ya da hizmet satın almak için internet üzerinde arattığı arama motorlarından web sitelerine trafik çekilmesine ve karlılığın artırılmasına yönelik çalışmalar SEO olarak adlandırılıyor. Web sitelerinin arama motorlarının sonuç sayfalarında yükselmesi için yapılan optimizasyon çalışmaları; Google ve diğer arama motorlarının yönergelerinin, güncelleştirmelerinin ve sıralama faktörlerinin incelenmesiyle oluşturuluyor. Profesyonel olarak hizmet veren SEO ajansı İstanbul ve diğer metropollerde hizmetlerine duyulan ihtiyacın artması ile ön olana çıkıyor. Arama motoru sonuçlarında yükselmek ve web sitelerine daha fazla kullanıcı çekmek isteyen firmalar sayesinde SEO uzmanı İstanbul ve Türkiye genelinde en popüler mesleklerden biri haline geliyor. Arama motorları üzerinden sağlanan organik trafik hali hazırda o ürüne ya da hizmete ihtiyacı olan kullanıcıları hedefliyor olduğundan web siteleri açısından da dönüşümü en yüksek çalışmalar arasında yer alıyor.

Simur Digital - Organik trafik için SEO çalışmaları gerçekleştiriyor.

SEO çalışmaları site içi optimizasyonu ve site dışı çalışmaları olarak ikiye ayrılıyor. SEO çalışmaları sürecinde arama motorlarının çalışma prensipleri söz konusu olduğunda özellikle Google’ın kullanıcı deneyimini ilk sıraya koyduğu biliniyor. Kullanıcının arama sebebine göre optimize edilen web sayfaları sayesinde iyi bir deneyim yaşayan kullanıcılar Google’a da pozitif bildirimler yansımasını sağlıyor. Bu yüzden başarılı bir SEO çalışması için öncelikle site içerisinin kullanıcı deneyimi konusunda optimize edilmesi gerekiyor. Ardından arama motoru botlarının web sitesini kolayca tanımasına ve taramasına yönelik teknik çalışmalar yürütülüyor. Bu aşamadan sonra ise site dışı çalışmaların yürütülmesi ile web sitesinin bilinirliğinin artırılması hedefleniyor.

SEO çalışması yapan SEO uzmanlarının arama motorlarının çalışma mekanizmasını son derece iyi bilmesi başarılı bir SEO çalışmasına imza atılmasını sağlayan en önemli özelliklerden biri olarak kabul ediliyor. Google arama sonuç yönergelerine uygun çalışmaların yapılması arama motoru sonuçlarında istenilen sonuçların alınmasına yardımcı oluyor.

İnternet üzerinde kullanılan arama motorları: kullanıcıların bir sorgu yapması ve ona en uygun sayfaların karşılarına çıkarılması için tasarlanıyor ve programlanıyor. Bu sayede arama motorları tek bir kelime ile gerçekleştirilen sorgulara dahi binlerce web sitesini kullanıcılarına sunabiliyor. Google ve diğer arama motorları Spider olarak adlandırılan tarayıcı programlar aracılığı ile web sitelerini düzenli olarak analiz ediyor. Oluşturulan indeksler, sorgular ile eşleştirilen algoritmalar aracılığıyla son kullanıcıların karşısına çıkarılıyor. Web sitelerine yönelik olarak yapılan optimizasyon çalışmaları ile de arama motorlarının daha hızlı ve daha iyi sinyallerle indekslenmesi hedefleniyor.

İnternet Ortamında Yükselmenin Yolu SEO Çalışmalarından Geçiyor

SEO çalışmaları kapsamında web sitesi özelinde SEO stratejisinin belirlenmesinde öncelikle anahtar kelime analizi yapılıyor. Rekabet, sıklık ve arama niyetine göre bulunulan sektör baz alınarak söz konusu web sitesi için en uygun anahtar kelimeler tespit ediliyor. Kullanıcıların sayfalar arasında hızlı geçiş yapması ve web sitelerinin mobil cihazlarda herhangi bir sorunla karşılaşmadan çalışması da Google sıralamalarındaki en önemli faktörler arasında yer alıyor. Bu nedenle SEO çalışmalarında site hızı optimizasyonu ile birlikte web sitelerinin mobil cihazlar ile uyumlu olması da sağlanıyor.

SEO projelerinin belirli aralıklarla ve düzenli olarak kontrol edilmesi ve oluşan hataların giderilmesi gerekiyor. Bu sayede; Google güncellemelerinden dolayı ortaya çıkan sorunlar, web sitesinin yazılım problemleri ve diğer teknik detaylar sıklıkla gözden geçiriliyor. Web sitesinin de oluşan sorunların giderilmesi yoluyla güncel kalması sağlanıyor.

Organik trafikte zaman içerisinde yaşanan değişimler, eski ve yeni kullanıcıların siteye giriş oranları, ile en çok trafik alan sayfaların günlük, aylık, yıllık incelemelerinin yapılması SEO çalışmalarının önemli bir parçasını oluşturuyor.

Simur Digital Büyüme Ve Dönüşüm Odaklı Hizmetler Sunuyor

Günümüzde hem mevcut bir markası olan hem de  yeni bir marka oluşturmaya çalışan kişilerin dijital pazarlamayı kullanması bir zorunluluk haline geliyor. Web siteleri binlerce kişiye anında ulaşım imkanı sağlamakla birlikte bu konudan optimum düzeyde fayda sağlanabilmesi için son derece iyi bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Web sitelerinin yönetiminde; hedef kitlenin belirlenmesi, içerik yönetimi, rakip analizleri yapılarak geri dönüşlerin takip edilmesi gibi bit takım kritik noktalar bulunuyor.

Simur Digital internet ortamında organik trafiğin pazar payının ne kadar yüksek olduğunun bilinci ile müşterilerinin bu paydan mümkün olduğunca yararlanmasına yönelik SEO çalışmaları gerçekleştiriyor. Günümüzde büyük hacme sahip e-ticaret sitelerinin satışa dönüşen etkinliklerinin çok büyük bir kısmının organik trafikten kaynaklandığı biliniyor. Bunun yanı sıra e-ticaret siteleri dışındaki web sitelerinde de teklif ve telefon dönüşümlerinin çok büyük bir kısmı organik aramalardan kaynaklanıyor. Simur Digital müşterilerine sunduğu SEO hizmeti ile müşterilerinin ihtiyacı olan dijital stratejileri planlıyor. Rakiplerinden ayrılmalarını ve rakiplerine karşı ön plana çıkmalarını sağlayacak içerikler üretiyor. Yapılan çalışmalar sonucu elde edilen verileri müşterilerine  raporluyor ve markaya uygun olarak belirlenen hedef kitle ile en doğru iletişimin kurulmasını sağlıyor. Düzenli olarak yürütülen tüm bu çalışmalar sonucunda ise web sayfaları güncelliğini korumaya devam ediyor.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!