Serbest ve Küçük İşletme Sahipleri için En İyi Ücretsiz Fatura Kesme Uygulamaları

Serbest ve Küçük İşletme Sahipleri için En İyi Ücretsiz Fatura Kesme Uygulamaları

/ / Okuma süresi: 5 dk, 27 sn / Yorum (0)
A A A

Microsoft Excel ile tek seferlik fatura şablonlarını oluşturmayı deneyebilirsiniz. Ancak devamlı olarak faturalar oluşturuyorsanız, özel bir çözümle daha iyi durumda olursunuz. Ve bunun için para harcamak istemiyorsanız, bu makalede ele alınan müthiş ücretsiz faturalama çözümlerinden birine bakmak isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Herkesin Kullanabilceği 10 Basit Fatura Şablonu

Herkesin Kullanabilceği 10 Basit Fatura Şablonu

Karmaşık faturalama programları ile uğraşmaktan bıktınız mı? Faturalama sürecini mümkün olduğunca basitleştiren buradaki birçok farklı fatura şablonundan birini kullanabilirsiniz.

Serbest çalışan, küçük işletme sahibi veya girişimci iseniz, faturaları oluşturup yönetmekten kaynaklanan baş ağrısını zaten biliyorsunuz demektir. Faturalar olmadan ödeme alamayacaksınız. Evet, oldukça önemliler. Ama mesele şu ki, tüm faturalama çözümleri eşit değildir. Sizin için doğru olanı, özel ihtiyaçlarınız, faturalarınızın ne kadar karmaşık ve evet, bütçenize bağlı olacaktır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, en iyi faturalandırma uygulamaları size bir maliyeti olur.

Ancak bunun için harcama yapmak istemiyorsanız seçenekleriniz nelerdir?

1. Fatura Mini

Fatura Mini, serbest çalışanlar düşünülerek oluşturululmuştur, ancak faturalama ihtiyaçları olan herkes bundan yararlanabilir. Oldukça basittir, yani sadece ödeme almak için karmaşık muhasebe yazılımları ile uğraşmaktan sıkıldıysanız, Invoice Mini'nin basit tasarımına bayılacaksınız. Reklamsız, uygulama içi satın alma işlemi ve premium abonelik içermez ve tamamen ücretsizdir.

Bir müşteriye fatura kesmeniz gerektiğinde, yeni bir fatura oluşturmanız, müşteri ayrıntılarını eklemeniz (bir dahaki sefere kaydedilmiş olan), bir şablon seçmeniz, satır öğelerinizi eklemeniz ve daha sonra müşteriden uygulamanızın içinden bir e-postayla göndermeniz yeterlidir. Daha kolay olamazdı. Uygulama ayrıca hangi faturaların ödenip ödenmediğini de izleyebilir.

 • İndir:  Invoice Mini, Android | iOS (Ücretsiz)

2. Fatura Ninja

Fatura Ninja, basit el yapımı faturaların ötesinde daha karmaşık ihtiyaçlara sahip serbest çalışanlar ve küçük işletme sahipleri için mükemmel bir web aracıdır.

Ücretsiz bir kullanıcı olarak, 100'e kadar müşteriyi ve sınırsız faturayı, zaman takibi, otomatik faturalandırma, markalı faturalar, 40'ın üzerinde ağ geçidi ile doğrudan ödeme entegrasyonu ve mevduat ve kısmi ödemeleri kabul etme yeteneği gibi gelişmiş özellikleri ile yönetebilirsiniz. Ancak, faturaların “Fatura Ninja Tarafından Oluşturuldu” filigranı vardır.

Aylık yükseltme planında, müşterilerinizi sınırsız olarak artırır, 10 profesyonel fatura şablonuna erişim sağlar, müşterilerin faturaları görüntüleyebileceği ve ödeyebildiği özel fatura Fatura Ninja URL'si, özel fatura ve otomatik hatırlatma e-postaları oluşturma yeteneği ve çok daha fazlası .

 • İndir: Invoice Ninja, AndroidiOSWeb (Ücretsiz, ücretli planlar mevcut)

3. Invoicely

Serbest çalışanlar ve Küçük İşletme Sahipleri için en iyi 5 Ücretsiz Faturalandırma uygulaması

Fatura Ninja'ya benzer ve aynı türden kullanıcılara hizmet vermektedir: basit faturaların ötesinde karmaşık muhasebe ihtiyaçları ile ilgilenen serbest çalışanlar ve küçük işletme sahipleri.

Daha gelişmiş özelliklerden biri, birden fazla işletmeyi birden fazla ekip üyesiyle ve her iş için müşterileri yönetme yeteneğidir, bu da seri girişimciler için kullanışlı bir yöntemdir.

Ücretsiz kullanıcılar sınırsız müşteri ve fatura alır, ancak kayda değer gelişmiş özelliklerden yararlanamaz ve üretilen faturalarda Invoicely logosu ile yer alır.

 • İndir: Invoicely, Web (Ücretsiz, ücretli planlar mevcut)

4. Akaunting

Akaunting, faturalandırmanızı, masraflarınızı takip etmenizi ve tüm serbest veya küçük işletme muhasebesi ihtiyaçlarınızı doğrudan tarayıcıda yönetmenizi sağlayan tamamen ücretsiz bir web aracıdır. PC, Android ve iOS cihazlarda iyi çalışır.

Önemli özellikler arasında sınırsız müşteri ve faturalar, faturalandırılabilir giderler, satışlar için envanter takibi, dinamik raporlar, faturalar için doğrudan ödeme, müşteri başı indirimler, mevduatlar ile tam muhasebe ve banka hesapları ile transferler ve yöneticiler ve müşteriler için çok dilli paneller bulunmaktadır.

Akaunting hakkında benzersiz olan, açık kaynak kodlu olması ve yazılımı indirip kendi web sunucunuzda barındırmanızdır. Bir web tarayıcısı kullanarak buna erişmeye devam edersiniz, ancak tüm veriler sizinle kalır. Uzaktan fatura erişimi isteyen gizlilik sahibi insanlar için, Akaunting akıllıca bir seçimdir.

5. Wave

Wave, özellikle küçük işletme sahipleri için bu listede yer alan en iyi bilinen fatura uygulamasıdır, ancak zaman zaman biraz yavaş olabilir ve arayüz ilk başta gezinmek için biraz zor olabilir.

Ancak, Wave tamamen ücretsizdir ve üç bölümden oluşmaktadır: Faturalama yazılımı (yani ödeme için fatura oluşturma ve gönderme), Muhasebe yazılımı (yani gelirleri ve giderleri izleme) ve Makbuz Takibi (örn. Harcama takibi için bir mobil cihazla tarama makbuzları).

Önemli faturalama özellikleri arasında, gecikmiş müşteriler için otomatik hatırlatıcılar, profesyonel fatura şablonları, faturalarınız için özel markalama, fatura gönderme ve mobil cihazlarda yönetim bulunur, müşterilerin bir faturayı görüntülediğinde, otomatik bulut yedeklemeleri ve daha fazlası bulunur.

Yalnızca Wave’in çevrimiçi ödeme işlemlerini veya bordro yönetim hizmetlerini kullanmak istiyorsanız ödeme yapmanız gerekir. Bunlardan hiçbirini umursamıyorsanız, evet, Wave tamamen ücretsizdir.

 • İndir: Wave, Web (Ücretsiz)
Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 699 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Serbest ve Küçük İşletme Sahipleri için En İyi Ücretsiz Fatura Kesme Uygulamaları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Serbest ve Küçük İşletme Sahipleri için En İyi Ücretsiz Fatura Kesme Uygulamaları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Serbest ve Küçük İşletme Sahipleri için En İyi Ücretsiz Fatura Kesme Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.