Ogznet.com
Bilgisayarlar için En İyi Ses Kayıt Programları Paylaş:

Bilgisayarlar için En İyi Ses Kayıt Programları

Bilgisayarlar için En İyi Ses Kayıt Programları

Windows 10 için En İyi Ses Kayıt Programları

Bir şarkıyı, bir iş toplantısını ya da bir sohbeti kaydetmek istiyorsanız, verimli bir ses kayıt cihazı, kayıt ihtiyaçlarınız için en iyi çözümdür. Ayrıca bilgisayarınıza yükleme yaparak ses kaydı yapabileceğiniz bazı programlar var. PC’nizde ses kaydı için hem temel hem de gelişmiş ses kayıt programlarının bir listesini oluşturduk.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

İşte bilgisayarınız için en iyi ses kayıt programaları;

1. Audacity

 • Fiyat: Ücretsiz

Audacity, Windows, Mac OS X, GNU / Linux ve diğer işletim sistemleri için kullanımı kolay, çok kanallı bir ses editörü ve kaydedicidir. Ücretsiz ve açık kaynaklı bir ses kayıt programı arıyorsanız, Audacity iyi bir alternatiftir. En popüler ücretsiz kayıt programlarından biri olarak tüm büyük platformlarda çalışıyor ve kullanımı son derece kolay. Ücretli programlar için bile mükemmel bir rakip ve çok kanallı bir ses kayıt özelliğine sahiptir.

Audacity, bir mikrofondan canlı ses kaydı yapabilir veya başka bir medyadaki kayıtları dijitalleştirebilir. Bazı ses kartlarında ve Windows'un herhangi bir yeni sürümünde, Audacity oynatılan sesi de yakalayabilir.

 • Aygıt Araç Çubuğu, birden fazla kayıt ve oynatma aygıtını yönetir.
 • Seviye ölçerler, kayıttan önce, kayıt sırasında ve sonrasında ses seviyelerini izleyebilir. Kırpma, dalga biçiminde veya bir etiket izinde görüntülenebilir.
 • Mikrofon, hat girişi, USB / Firewire cihazları ve diğerlerinden kayıt yapın.
 • Zamanlayıcı Kaydı ve Ses Aktive Kayıt özellikleri.
 • Çok parçalı kayıtlar oluşturmak için mevcut parçaların üzerine gelin.
 • JACK ile Audacity kullanarak Linux'ta desteklenen cihazlarda çok düşük gecikme sürelerinde kayıt yapın.
 • 192.000 Hz'e kadar örnekleme hızlarında kayıt yapın (uygun donanım ve ana bilgisayar seçimine tabi). Windows (WASAPI kullanarak), Mac OS X ve Linux'ta uygun yüksek çözünürlüklü cihazlar için 384.000 Hz'ye kadar desteklenir.
 • Windows'ta 24 bit derinlikte (Windows WASAPI veya Windows DirectSound ana bilgisayarını kullanarak), Mac OS X veya Linux'ta (ALSA veya JACK ana bilgisayarını kullanarak) kaydedin.
 •  Aynı anda birden fazla kanal kaydedin (uygun donanımla).

2. Sound Forge Pro 13

 • Fiyat: Ücretli

25 yıldan fazla bir süredir, SOUND FORGE Pro ses kaydı, düzenlemesi ve işlenmesi için bir kriter belirlemiştir. En son sürüm 13, yine en üst düzey ses üretimi için daha fazla verimlilik, stabilite ve hız ile gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunan bu ölçütü tekrar yükseltir. Geliştirilmiş 64-bit ses motoru, kayıt ve düzenlemeden restorasyon ve mastering'e kadar her şeyi inanılmaz bir hassasiyetle yerine getiriyor.

Birden fazla kanalda kristal netliğinin kaydedilmesi

64 bit / 768 kHz'e kadar örnekleme hızlarında, 32 kanala aynı anda bozulmamış ses kaydedin. SOUND FORGE Pro 13, klasik konserlerin, canlı grupların ve diğer zorlu projelerin çok kanallı kayıtları için nereye giderseniz gidin yanınıza alabileceğiniz tamamen taşınabilir bir kayıt stüdyosudur.

Ses düzenleme

SOUND FORGE Pro 13, en üst düzeyde profesyonel ses işleme ve ses tasarımı sunar. Video müziğinden son surround ses karışımına kadar, sesi tam örnek bir hassasiyetle düzenleyin. Çok sayıda efekt işlemcisi ve düzenleme aracı SOUND FORGE Pro'yu ses tasarımcıları için ideal bir uygulama haline getirir.

Profesyonel, gürültüsüz ses

Tamamen yeni SOUND FORGE Pro 13 ile, üst düzey DSP algoritmalarına dayanan gelişmiş sinyal işleme araçları ve üst düzey efektleri sayesinde CD veya akış için teknik olarak mükemmel masterlar sunabilirsiniz. Kayıtları geri yükleyin ve tıklamaları, açılır pencereleri ve diğer gürültüleri kolayca kaldırın.

3. Apowersoft Free Online Audio Recorder

 • Fiyat: Web / Ücretsiz

Apowersoft, eklenti yüklemenize veya herhangi bir servise abone olmanıza gerek kalmadan, Windows veya Mac bilgisayarına doğrudan ses kaydetmenize olanak sağlayan bir web sitesidir. Uygulamanın kullanımı kolaydır ve orijinal kalitede duyabileceğiniz tüm sesleri kaydetmenizi sağlar. Size çeşitli ses girişlerinden gelen sesleri kaydetme yeteneğini verir - Sistem Sesi, Mikrofon veya her ikisi.

Ses Giriş Kaynakları
Müzik siteleri, radyo istasyonları, oyun içi sesler, sesli sohbetler vb.

Ses Çıkış biçimleri
MP3, WMA, AAC, FLAC, WAV, M4A, OGG

Uyumlu oynatıcılar / cihazlar
Windows Media Player, QuickTime, iTunes, Tablet, Chromebook, Android akıllı telefonlar, iPhone, Windows Phone

Kaydedilen sesi daha iyi düzenlemek için ID3 etiketleri ekleyin

Bir ses kaydettikten sonra, araç, yerel klasörde kolayca düzenlemek için dosyayı yeniden adlandırmanızı sağlar. Akıllı ID3 etiket editörünün desteğiyle, resim kapağı, başlık, sanatçı, yıl, albüm ve tür ekleyerek sesi daha etkili bir şekilde yönetebilirsiniz. Bu şekilde ilerleyen şarkıların meta verileri, taşınabilir aygıtlarınızda çalınırken de tanınabilir.

Ses kayıtlarını istediğiniz şekilde yönetin

Apowersoft Ücretsiz Online Ses Kaydedici, kaydedilmiş tüm dosyaları bulabileceğiniz dahili bir kütüphaneye sahiptir. Kaydı bitirdikten sonra, daha fazla özellik elde etmek için listeye girmeniz yeterlidir. PC'deki sesi anında bulmak için dosyayı kontrol etmek veya hedef klasörü açmak basittir. Ayrıca, sesi dinlemenize ve istenmeyen dosyaları istediğiniz zaman silmenize izin verilir.

Kayıt için daha genişletilmiş işlevler

Temel kayıt özelliğini sağlamanın yanı sıra, uygulama aynı zamanda "Oynat" ve "Paylaş" gibi diğer harika özelliklere de sahiptir.

4. RecordPad

 • Fiyat: Ücretli

Windows ve Mac için basit ses kayıt programı. RecordPad hızlı, duyarlı ve yüksek kaliteli ses kaydı sunuyor. Program, sesli kitap oluşturmanıza, çevrimiçi sunumlarınızı geliştirmenize veya yalnızca bir mesaj kaydetmenize olanak sağlar. Bir bilgisayar kullanarak tüm kayıt işlemini kolaylaştırır. Sesleri WAV veya MP3 formatlarında kaydedebilirsiniz.

 • Hızlı ve kolay ses kayıt yazılımı
 • Ses, müzik veya diğer sesleri kaydedin
 • Dijital sunumlara eklemek üzere ses kaydetmek için ideal
 • 650k'nin altındaki küçük indirme saniyede yüklenir
 • Sabit diskinize kayıtları wav, mp3 veya aiff formatında kaydedin.
 • Biçim, tarih, süre ve boyuta göre kayıtları bulun ve oynatın. Bir konuşma motoru yüklendiğinde, ses kaydının anahtar kelime aramasını içerir
 • İsteğe bağlı olarak kayıtları e-postayla gönderin veya bir FTP sunucusuna yükleyin
 • MPEG Katman 3 kodlaması, isteğe bağlı crc hata kontrolü ve ortak stereo modları ile 8 - 320kbps arasında değişen bit hızlarının içeriğini sunar
 • PCM'de 6000 ila 196000Hz veya diğer birçok codec ve bit'de örnekleme hızlarında dalga kodlaması
 • Güçlü komut satırı seçenekleriyle diğer programlardan çalıştırmak için otomatikleştirilebilir ve tümleştirilebilir.
İlginizi çekebilir

Android için En İyi Ses Kayıt Uygulamaları

Herhangi bir Android cihazının en kullanışlı özelliklerinden biri ses kaydetme yeteneğidir. Bunu yapmak için pek çok sebep var. Müzisyenler yeni bir fikir kayde..

5. PreSonus Studio One 4

 • Fiyat: Ücretli

Studio One ® 4, çekirdeğinde kullanım kolaylığı ile tasarlandı. Zaman testli ve kanıtlanmış kayıt stüdyosu modelini günümüzün ritm ve döngü odaklı üretim süreciyle sorunsuz bir şekilde birleştirir, böylece müzikal fikirleri sonik gerçekliğe hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde getirebilirsiniz.

Verimli, tek ekranlı arayüz sınırsız sayıda parça, sezgisel düzenleme araçları ve gelişmiş sanal enstrümanlar barındırır. Bir sonraki tıklamayı merak etmek yerine değerli zamanınızı müzik yaratmak için harcayın. Studio One, nasıl çalıştığınızı veya ne üzerinde çalıştığınızı dikte etmez.

Yazılımın amacı ses işlemesini sizin için kolaylaştırmaktır. Denenmiş, test edilmiş ve kanıtlanmış kayıt stüdyosu prototipini en son Beat and Loop tabanlı üretim süreci ile harmanlamaktadır. Bu, müzikal fikirlerinizi gerçeğe her zamankinden daha hızlı bir şekilde dönüştürmenize yardımcı olur.

6. Mixcraft 8

 • Fiyat: Ücretli

Mixcraft 8, hızlı motoru, en son teknolojiye sahip ses, MIDI yönlendirme, yerleşik yan kaplama ve ses kontrolü ile tanınır. Ses kontrolü özelliği, ses sinyallerinin enstrümanları ve efektleri yönetmesini sağlar. Ek olarak, VST3 eklentileri ve MP4 video için ayrıntılı destek sağlar.

Başlıca özellikleri arasında:

 • Gerçek zamanlı performans paneli kaydı, parça gruplama vb. gibi gelişmiş özelliklerle donatılmış olarak gelir.
 • Vokal performanslarda mükemmellik için arayüzde yerleşik Melodyne adım düzeltme işlevi.
 • Stüdyo kalitesinde olan ve süper kolay parça oluşturma için Song Kits'te düzenlenen telifsiz döngüler sunar.
 • 7500'den fazla döngü, ses efekti ve örnek ile profesyonel düzeyde müzik prodüksiyonunda size yardımcı olur.
 • İnanılmaz derecede uyarlanabilir Performans Paneli sayesinde otomatik senkronizasyon ve MIDI klibi kesme imkanı.
 • Özel ritimler, müzik ritimleri ve desenleri süper kolay ve şaşırtıcı hızlı bir hızla yaratmanızı sağlar.
 • Standart sentezleyici ve elektrikli piyano gibi geniş bir yelpazede sanal enstrümanlar sunar.
 • Gelişmiş video düzenleme seçenekleri ve müzik yapma ortamı ile donatılmıştır. Crossfade video klipler eklemekten veya görüntüleri ve video dosyalarını zahmetsizce düzenlemek için inanılmaz video efektleri eklemekten, bir DAW'dan daha fazlasını sunar.
 • Güçlü şerit ve klips tabanlı otomasyon ile farklı parametreleri aynı anda görüntülemenizi ve düzenlemenizi sağlar.

7. WavePad

 • Fiyat: Kişisel kullanım için ücretsiz

Bu ses düzenleme programı, Windows ve Mac için tam özellikli bir profesyonel ses ve müzik editörüdür. Müzik, ses ve diğer ses kayıtlarını kaydetmenizi ve düzenlemenizi sağlar.

PC için en popüler ses kayıt programları arasında olan WavePad, mükemmel ses düzenleme özellikleriyle de iyi bilinmektedir.

Ses dosyalarını düzenlemek için kesme, kopyalama ve yapıştırma işlevleri sunarken, gürültü azaltma, yankı ve amplifikasyon gibi farklı efektler eklemenizi sağlar.

Ücretsiz ses editörü sadece ticari olmayan kullanım için mevcuttur. WavePad ücretsiz ses düzenleme yazılımının süresi dolmaz ve master sürümün birçok özelliğini içerir. 

Ses Editörü Özellikleri:

 • Ses düzenleme araçları; kesme, kopyalama, yapıştırma, silme, ekleme, sessizlik, otomatik düzeltme, sıkıştırma, adım değiştirme ve daha fazlasını içerir
 • Ses efektleri arasında büyütme, normalleştirme, ekolayzır, zarf, yankı, yankı, geri ve daha pek çok şey var
 • DirectX ve Virtual Studio Technology DLL (VST) eklentisi desteği, üreticilere binlerce ek araç ve etkiye erişim sağlar
 • MP3, WAV, VOX, GSM, WMA, AU, AIF, FLAC, gerçek ses, OGG, AAC, M4A, MID, AMR ve daha fazlasını içeren hemen hemen tüm ses ve müzik dosyası formatlarını destekler
 • Toplu işlem, efektler uygulamanıza ve / veya binlerce dosyayı tek bir işlev olarak dönüştürmenize olanak tanır
 • Uzun ses dosyalarının bölümlerini kolayca bulmak, hatırlamak ve birleştirmek için yer imleri ve bölgeler oluşturun
 • Gelişmiş araçlar, spektral analiz (FFT), konuşma sentezi (metinden sese) ve ses değiştirici içerir
 • Gürültü azaltma ve tıklama sesi kaldırma gibi ses restorasyon özellikleri
 • 6 ila 192kHz, stereo veya mono, 8, 16, 24 veya 32 bit örnekleme hızlarını destekler
 • Sesi video dosyalarınızdan düzenleyin
 • MixPad Multi-Track Audio Mixer ile doğrudan çalışır
 • Kullanımı kolay arayüz, dakikalar içerisinde tahribatsız ses düzenlemelerinden faydalanmanızı sağlar

8. Audials One 2019

 • Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Audials, Spotify, YouTube, Amazon Müzik, Deezer, Soundcloud, Apple Müzik ve diğer tüm yasal akış kaynaklarından müzik yakalar. Müzik arşiviniz için MP3 dosyalarınızı ücretsiz ve en iyi kalitede alın.

En sevdiğiniz filmleri ve dizileri Netflix, Amazon ve diğer video akışlarından en üst kalitede kaydedin. İnternette canlı televizyon keyfini çıkarın ve indirin. Kendi özel video kütüphanenizi bugün başlatın.

Spotify, Deezer ve diğer akış servislerinden müzik kaydedin, YouTube, Soundcloud ve diğer portallardan indirin veya radyo akışlarının özel bir kopyası olarak kaydedin.

En yüksek kalitede herhangi bir parçayı 320 kBit/s'ye kadar MP3, AAC veya WMA olarak kaydedin. Şarkı sözleri ve etiketler de otomatik olarak kullanıma sunulur.

Aradığınız müzik için Audials, tüm akış servislerinin mevcut sürümlerini listeler. Onları dinlemek veya müzik kitaplığınıza kaydetmek için tıklayın.

Dünyadaki herhangi bir çevrimiçi radyo istasyonunu dinleyin ve MP3 olarak kaydedin. Hayal edebileceğiniz herhangi bir ülkeden 120 tür müzik arasında değişen ve 320 kBit / sn'ye kadar çok çeşitli 100.000'den fazla çevrimiçi radyo istasyonu içerir. Audials, onbinlerce radyo istasyonunu 7/24 izler ve müzikal isteklerinizi kaydetmek için her zaman en iyi radyo istasyonunu bulur. Radyo sunucularının konuştuğu bölümleri kaydetmez. Parça kayıtları milisaniye hassasiyetle doğrudur. Ayrıca ID3 etiketlerini, kapak resmini ve hatta şarkı sözlerini kaydeder.

Koleksiyonunuz için film, dizi ve video indirmek için video akışını kaydedin. Netflix, Amazon, Hulu, YouTube, Ustream, CNN, BBC ve pek çok başka İnternet akışı kaydedilebilir. Audials otomatik olarak çok sayıda filmi ve bir dizi ardı ardına seri kaydedebilir. Siz uyurken, Audials tüm işi yapar ve bir gecede size bir dizi sunabilir. Audials, uyarlamalı akış ve en yeni DRM mekanizmaları için optimize edilmiş tek yazılımdır. Bu, tüm kayıtlarınızın en yüksek kalitede HD kalitesinde ve bir MP4, HVEC, H.264 veya WMV olarak kaydedileceği anlamına gelir. Audials kayıtlarınıza doğru adları verir, film tanımını ve etiketlerini bulur ve ardından bunları filmlere ve dizi kayıtlarına kaydeder.

Yeni dinamik kayıt modu ve yeni kayıt kaynakları ile birlikte gelir.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!