Ogznet.com
Ses Yalıtımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler 2021 Paylaş:

Ses Yalıtımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler 2021

Ses Yalıtımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler 2021

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Gürültü ve yüksek ses, insanlarda konsantrasyon bozukluğuna neden olan en büyük sebeplerden biridir. Şehir yaşantısında hem iş yerlerinde ofiste hem de ev ve benzer ortamlarda yüksek ses ve gürültüye maruz kalmamak elde değildir. Bu nedenle ses yalıtım uygulamaları, günümüzde yaygın şekilde kullanılan yöntemlerden biridir. Birçok uygulama alanı bulunan ses yalıtım panelleriyle ilgili olarak birbirinden farklı türlerde akustik panel nedir gibi sorular kafalarında soru işaretidir.

Ses yalıtımına ihtiyaç duyduğunuzda malzeme kalitesi ve teknolojisine dikkat etmelisiniz. Kalitesiz malzemelerden sıyrılarak, olumlu yönde etkileşim kazandıracak şekilde ses yalıtımlara önem vermeniz gerekmektedir. Bu noktada unutmamanız gereken önemli hususlardan biri, ses yalıtım malzemeler zamanla deforme olacağı için olabildiğince uzun ömürlü ve kaliteli kullanıma sahip ses yalıtım ürünlerini tercih etmelisiniz.

Uygulamanın yapılacağı alanlar, sizin belirleyeceğiniz alanlardır. İster iç isterseniz de dış cephe olarak bölgeleri belirleyip uygulamaya geçebilirsiniz. Burada en çok sesin geldiği cephelere uygulama yaptırmanız, sesi daha da yalıtımlı hale getirecek ve içeri girmesini önleyecektir. Eğer maliyetle ilgili sorununuz yoksa, tüm cepheye de uygulama yaptırmanız, en sağlıklı yöntem olacaktır.

Kaliteli işçiliğin de önemli olduğu ses yalıtım noktasında ESK Akustik ile çalışın. Kaliteli işçilik süreçlerinizde en iyi uygulamaları sağlayacağı gibi, stüdyolardan binaların ses yalıtımlarına kadar birçok iş deneyimi yaşatan bu marka ile beraber kaliteli ürün ve işçilik hizmetlerinden faydalanarak ihtiyaçlarınızı karşılar nitelikte profesyonel hizmetlerden de destek almış olabilirsiniz.

Ekibiyle beraber güçlü ve yetkin bir şekilde ses problemlerinize çözüm olacağı konuların tamamında, ihtiyaçlarınızı karşılar olacağı gibi en uygun fiyatlar çerçevesinde de ev, iş yeri, ofis içi veya dışı, hastane, otel veya benzer kamu alanlarının birçoğunda bu hizmetlerin bütününden faydalanabilirsiniz. Özel fiyat çalışması ve teklifi almak için istediğiniz her zaman siz de ESK akustik ile görüşerek, bilgi ve destek alabilirsiniz.

Akustik Panellerde Kullanım Alanları

Oda ve ev içerisinde, dışarıdan gelen sesin azalması yönünde bir ihtiyaç doğduğunda bu tip akustik paneller kullanılabilir ya da benzer malzemelerden üretilmiş olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Sesin ve gürültünün tamamen maruz bırakıldığı ortamlar iş alanlarıysa, insanların daha az verimli çalışması muhtemeldir. Bu konuda sorunları ortadan kaldırmak için faydalanacağınız çeşitli akustik panellerle beraber iş alanındaki verimliliği arttırmak mümkün olabilir.

Kamuya açık alanlarda da yine akustik panel vb. ses yalıtımı yapılması önemlidir. En üst seviyelerde yoğunluğun bulunduğu alanlar olan hastaneler, okul ve oteller, günümüzde rahatsız olmamanız ve konforlu bir hizmet almanız açısından da ideal adresler olarak bilinirler. Bu nedenle bu gibi kamuya açık alanların tamamında da ses yalıtımın uygulanması önemli olmaktadır.
 
İnsanın sinir bozukluğuna neden olan, agresif tavırları ortaya çıkartan ses ve gürültüler, sağlık problemlerinin de yaratıcısıdır. Eğer ses yalıtım noktasında yapılabilir çözümler uygulanırsa bu konuda insan sağlığının da kişiler arasında çözümü olacağı gibi, insanın şehir hayatındaki gürültüden, boğuk ses sorunundan kurtulması, sıyrılmasını da sağlamış olur. Ses yalıtımı için akustik tahta panel ve benzer teknolojiler kullanarak çok daha iyileşme gösterecek şekilde konforlu bir alan yaratabilirsiniz. Bu tip sağlık durumlarınızın daha da normal seyredeceği şekilde akustik panellere her zaman ihtiyaç olacaktır.

Gürültüyü soğuran bir özelliği olan bu akustik ahşap ya da tahta paneller sayesinde yankı olmasını önlersiniz. Kaliteli ses duyulmasını sağlayacağınız stüdyo alanlarda ya da benzer alanlarda bu tip ahşap, tahta panellere ihtiyaç vardır. Üretimi MDF tahta panel olarak da geçmekte olup, MDF veya LAM ahşap paneller kullanılır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!