Ogznet.com
Ogznet.com
Image by mohamed Hassan from Pixabay

Android için En İyi 5 Ses Kaydını Yazıya Çevirme Uygulaması

İster hareket halindeyken ses kayıtlarını yazıya çevirme, isterse iş arkadaşlarınızla sesli notları yazılı olarak paylaşma gerekliliği olsun, Google Play Store’da ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir çok sesi yazıya çeviren uygulama vardır. İşte Android için en iyi ses kaydını yazıya çevirme uygulamaları.

1. Speechnotes

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Speechnotes

Telefonda hızlı ve kolay yazmayı tercih eden herkes için sesi yazıya çeviren bir uygulama. İşinizi kolaylaştırır ve kısa veya uzun metinler yazmak için artık sanal klavye ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Diğer sesle yazma uygulamalarının aksine, Speechnotes nefes almaya veya düşünmeye ara verdiğinizde dinlemeyi durdurmaz. Kelimeler için dikte kolaylığı ve noktalama işaretleri ve semboller için dokunma kolaylığı için yerleşik bir klavye içerir. Yazmayı hızlı ve kolay hale getirmek için tasarlanmıştır.

Noktalama klavyesi, en sık kullanılan işaretler için ekran düğmeleri ekleyerek daha hızlı ve daha doğal bir şekilde dikte etmenizi sağlar. Ayrıca emojiler ve semboller sunar.

Diğer kullanışlı özellikler arasında Bluetooth desteği, anlık dikte için bir ana ekran widget'ı ve çevrimdışı not alma bulunur. SpeechNotes ayrıca notlarınızın otomatik olarak Google Drive yedeklemeleri için destek ekledi.

2. Voice Notes

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Voice Notes

Konuşma tanımayı kullanarak hatırlatıcılara kısa notlar ve önemli fikirleri hızlı ve kolay bir şekilde kaydetmenizi sağlayan bir uygulama. Voice notes daha hızlı notlar almanıza olanak tanır. Mikrofona konuştuğunuz her şeyi yazıya çevirir.

Voice notes, dersler gibi uzun sesli diktelere yöneliktir. Uygulama, sesli notlarınızı yazıya çevirmek için iki ana yöntem sunar. Ekranda notlarınızın transkripsiyonlu bir versiyonunu görmek için konuşmadan metne özelliğini kullanabilir veya ses dosyasını kaydedip daha sonra yazıya çevirebilirsiniz.

Uygulama güçlü organizasyon araçları sunar. Özelleştirilebilir kategoriler, renkli etiketler ve notlarınızı içe ve dışa aktarma yeteneği içerir.

3. SpeechTexter - Sesinizle yazma

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

SpeechTexter - Sesinizle yazma

SpeechTexter, internet gerektirmeyen ve sesi yazıya çeviren bir Android uygulamasıdır. Uygulama Google’ın veritabanını kullanıyor, bu nedenle çevrimdışı modu kullanmak istiyorsanız gerekli dil paketlerini indirmeniz gerekiyor. Başlamak için dilinizi seçin, mikrofon düğmesine dokunun ve konuşmaya başlayın.

Özellikler:

  • Ses kayıtları ile yazılı notlar / sms / e-posta / tweet oluşturun
  • Sözlük (noktalama işaretleri için kendi komutlarınızı ekleyebilirsiniz)
  • 60'tan fazla dil destekleniyor (Türkçe dahil.)

Uygulama ayrıca özel bir sözlüğe sahiptir; telefon numaraları ve adresler gibi kişisel bilgileri eklemek kolaydır.

İlginizi
çekebilir

Android için En İyi 7 Metin-Konuşma Uygulamaları

4. Voice Notebook - continuous speech to text

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Voice Notebook - continuous speech to text

Voice Notebook, sesli notlar almanızı ve telefona kaydetmenizi veya bulut hizmetlerine göndermenizi sağlayan sesi yazıya çevirme uygulamasıdır. Ses girişi için değiştirilebilir sözcüklerin ve noktalama işaretlerinin özelleştirilebilir bir listesini destekler; sürekli konuşma tanıma; büyük harf kontrolü; bir düğme veya sesle tetiklenen son konuşma girişi için geri Al komutunu destekler.

Voice Notebook, Android için tam özellikli bir sesi metne çevirme uygulamasıdır. Temel özellikleri arasında, otomatik olarak değiştirilen sözcüklerin ve noktalama işaretlerinin özelleştirilebilir bir listesi, sesle etkinleştirilen geri alma komutu ve dosya yöneticilerinden ve Google Drive'dan metin dosyalarını içe aktarma yeteneği bulunur. Uygulama ayrıca tüm sesli notlarınız ve dikteleriniz için ekran üzerinde kelime ve karakter sayaçları sunar.

Uygulama içi satın alımlar güç tasarrufu moduna, sürekli açık dikte seçeneğine ve dosya aktarımı için Bluetooth desteğine erişimin kilidini açar.

5. Speech to text

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Speech to text

Speech to text, uzun notlar, dikteler, denemeler, yayınlar, raporlar oluşturmanıza yardımcı olan sürekli konuşma tanıma sağlayan güçlü bir ses-metin uygulamasıdır. Ayrıca notlarınızı favori uygulamanızı (Gmail, twitter, SMS, Viber, Skype, vb.) kullanarak da paylaşabilirsiniz.

Bu uygulama yapılacaklar listeleri ve genel olarak diğer notları oluşturmak için iyidir.

Sesli kayıtlardan yazılı notlar almanızı sağlayan bir uygulama. Eller serbest yazılı notlar oluşturun.

İlginizi
çekebilir

En İyi Metin Okuma Programları

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz