Ogznet.com
Ogznet.com

Gezginler için En İyi 7 Seyahat Planlayıcısı Uygulama

En iyi seyahat planlayıcısı uygulamaları ile gittiğiniz yerlerde mutlaka görülmesi gereken yerleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamalar ile günlük gezi güzergahınızı oluşturabilir ve yeni yerleri keşfetmek için yardım alabilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Bir gezi güzergahı belirlemek hem eğlenceli hem de zor olabilir. Hangi yerleri mutlaka ziyaret etmeli veya hangilerini atlamalı! Gideceğiniz yerde ne kadar zaman geçirmelisin veya gitmek istediğiniz mekan size ne kadar yakın? Ve bu meklanlar için yorumları okuma ile rezervasyon durumlarını nasıl kontrol edebilirsiniz?

Bu listedeki uygulamalar ücretsizdir ve gezginler için en iyi seyahat planlayıcısı uygulamalardır.

1. Tripadvisor

Tripadvisor

Tripadvisor, en popüler gezi planlayıcısı uygulamalarındandır. Yalnızca büyük şehirleri gösteren diğer uygulamaların aksine, Tripadvisor restoranlar, oteller ve turlar ile birlikte, dünyanın hemen hemen her köşesinden hem üst düzey ve hemde gizli kalmış cevherleri size sunuyor.

Uygulamada bir şehir aradığınızda, diğer kullanıcıların gezileri, fotoğrafları, videoları, incelemeleri ve bu hedefle ilgili makalelerin bir akışını görürsünüz. Bu bilgiler size bu yerler hakkında bir fikir sunar.

Uygulama ile oteller, restoranlar, turlar ve etkinliklerle ilgili fikirlerinizi kaydetmek ve onları bir harita üzerinde görebilmek için seyahat planlama aracı olan Seyahatler’i kullanın. Böylece, tatile çıktığınızda, kaydettiklerinize kolaylıkla erişebilirsiniz. Yakınlarınızdaki gizli hazinelerle ilgili seyahat tavsiyelerini çabucak keşfedin, mutlaka görülmesi gereken yapılacak şeyleri bulup rezervasyon yaptırın, harika restoranlarda masa ayırtın ve hem gezginler hem de yerel halk arasında popüler olan yerleri görmek için haritaları kullanın. 

2. Visit A City

Visit A City

Visit A City, iki ortak seyahat planlama zorluğunun üstesinden gelmeye yardımcı oluyor: bir yerde ne kadar süre harcamanız gerektiğini bulmak ve yakındaki cazibe merkezlerini gruplayarak tatil zamanınızı optimum seviyede kullanmak. Bir hedef seçtiğinizde, uygulama, geçirmeyi planladığınız gün sayısına göre önerilen gezi rehberleri sunar. Ayrıca bir yerde harcayacağınız tahmini süreyi de içerir.

Bir yeri ziyaret ettiğiniz günü değiştirerek, orada geçirdiğiniz zamanı gözden geçirerek veya yeri tamamen silerek güzergahta düzenleme yapabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinden tur rezervasyonu yapabilir ve yılın en iyi ziyaret zamanı veya paradan tasarruf etmek için ipuçları gibi varış noktası hakkında genel seyahat bilgileri alabilirsiniz.

3. CityMaps2Go

  • Ücretsiz • Reklam İçeriyor • Uygulama içi satın alma içeriyor
  • iOS • Android

CityMaps2Go

CityMaps2Go, kişisel ilgi noktaları ile özelleştirebileceğiniz kullanışlı bir çevrimdışı harita sunuyor. Daha da iyisi, uygulama ister mobil internete ister kablosuz ağa bağlı olsun, konumunuzu harita üzerinde görüntüler. Uygulama, dünyanın hemen her yerinden binlerce çevrimdışı harita içeriyor; bu, denizaşırı ülkelere giderken uluslararası veri ücretleri ödemek istemeyen gezginler için yararlı olduğu anlamına geliyor.

Güvenilir ve kullanımı kolay global bir seyahat uygulaması. Ayrıntılı çevrimdışı haritalar, ayrıntılı seyahat içeriği, popüler turistik yerler ve ipuçları içeren yol tariflerini bulun. Planla ve mükemmel yolculuğa çık! Otel ya da rehberinizi ayırtın ve restoran incelemelerinin ve paylaşılan kullanıcı içeriğinin tadını çıkarın.

Seyahatiniz için farklı listeler oluşturabilirsiniz (örneğin, yemek için ayrı listeler, barlar, turistik yerler vb.). Ve listeye eklediğiniz yerler haritanızda görünecektir. Tüm yerler için bilgi kartları, bir inceleme puanı, yakındaki konaklama yerleri, bazı temel bilgiler ve kendi notlarınızı ekleme özelliğini içerir.

4. Rome2rio

Rome2rio

Gezi planlamanın en eğlenceli kısmı gideceğiniz tüm yerler hakkında hayal etmektir. Eğlenceli olmayan şey ne peki. Oraya nasıl gidileceği. Neyse ki, Rome2rio bu sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Uygulama, A noktasından B noktasına giden en iyi yolu önermek için hemen hemen her ulaşım modunu (uçak, tren, metro, otobüs, feribot, taksi, Uber) arar.

Hedefiniz olarak herhangi bir adres, işaret veya şehri girin; konaklama seçenekleriyle birlikte yapılacak tüm seyahat seçeneklerinizi ve rezervasyon bilgilerinizi tek bir uygun noktada anında verir.

160'tan fazla ülkeden 5000'den fazla firmanın verdiği fiyatları, seyahat sürelerini ve rezervasyon detaylarını kullanarak size en uygun seyahat seçeneğini sunar. Bu seçeneklerin yalnızca planlama amaçlı olduğunu ve uygulama üzerinden uçuş veya bilet rezervasyonu yaptıramayacağınızı unutmayın.

İlginizi
çekebilir

Bir Sonraki Seyahat Hedefinizi Bu 5 Siteyle Rastgele Seçin

5. TripIt: Travel Planner

TripIt: Travel Planner

TripIt "en iyi seyahat uygulamaları" listelerinde her zaman yer alan bir uygulama. Dağınık rezervasyon onayları ve restoran rezervasyonları ile dolu bir gelen kutunuzu, çevrimdışı erişebileceğiniz, telefonunuzun takvimi ile senkronize edebileceğiniz ve sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz tek bir ana seyahat programına dönüştürür. Her onay e-postasını plans@tripit.com adresine yönlendirirsiniz ve uygulamanın geri kalanını yapmasına izin verirsiniz.

Gerçek zamanlı uçuş uyarıları, ödül programı takibi ve orijinal planlarınız bozulursa alternatif uçuşları bulma olanağı gibi diğer yararlı özellikler için TripIt Pro'ya yükseltebilirsiniz.

6. Culture Trip: Explore & Travel

Culture Trip: Explore Travel

Culture Trip ile müzelerden kulüplere, plajlardan yürüyüş alanlarına kadar nerede olursanız olun en havalı deneyimleri keşfedin. Bu seyahat uygulaması, dünyada yapılacak ilginç ve heyecan verici şeyleri keşfetmenize yardımcı olur.

Ödüllü seyahat uygulaması, dünyadaki her ülke için ilham verici öneriler sunuyor. Mutlaka yapılması gereken şeyler, ziyaret edilecek yerler veya lezzetli yiyecekler için öneriler alacaksınız.

Dünyadan toplamda 200 nokta için öneriler alabilceğiniz bir seyahat uygulaması. En sevdiğiniz konumlarda ve yeni hedeflerde yapılacak şeyleri bulmak için keşif düğmesini kullanın.

Önerilerinizi ve arkadaşlarınızla yapılacak şeyleri paylaşın, çevrimdışı görüntülemek için kaydedin veya Wishlists ile gelecekteki bir gezi organizasyonunu ayarlayın.

7. TripScout

TripScout

TripScout, tanınmış seyahat yayıncılarının ve yerel uzmanların makalelerini ve videolarını birleştirerek, dünyanın dört bir yanındaki destinasyonlar için “kişiselleştirilmiş, her zaman güncel bir seyahat rehberi” olarak adlandırdığı şeyi oluşturur. İçerikte bahsedilen her bir ilgi noktası eşlenir, böylece bir harita üzerinde amaçladığınız hedefleri gösteren özelleştirilmiş bir seyahat programı oluşturabilirsiniz.

TripScout ayrıca seyahat tarihlerinizi, bütçenizi, ilgi alanlarınızı ve hatta seyahat grubunuzdaki kişi sayısını temel alarak önerileri kişiselleştirebilir. Bu listedeki diğer bazı uygulamalar gibi TripScout da tamamen çevrimdışı çalışıyor ve sizi uluslararası veri ücretleri ödemekten kurtarıyor.

Yorumlar (1)

  • avatar
    love

    thanks for this useful information

Yorum Yaz