Sigorta Türlerini Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Sigorta Türlerini Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Sigorta Türlerini Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Kimi zaman yaptırılması devlet tarafından zorunu tutulan, kimi zaman da çeşitli risklere karşı önlem amaçlı olarak yaptırılan sigorta aslında hayatımızın her alanında var. Peki, sigorta türleri hakkında yeterince bilgi sahibi misiniz? Zorunlu trafik sigortası, kasko sigortası, seyahat sigortası ya da dask en çok bilinen sigorta çeşitleridir. Bununla birlikte pek çok farklı sigorta türü de firmalar tarafından hazırlanarak esnek limitler ve esnek paketler eşliğinde kullanıma sunuluyor.

Ülkemizde ise sigorta dendiğinde akla gelen birkaç firma var. Bunlar arasında Generali Sigorta 200 yıllık bir deneyime sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Aslında bu sigorta firması web adresiyle de öne çıkan kuruluşlardan biri. Sigorta türleri hakkında merak edilen her türlü sorunun yanıtını bu firmanın internet sitesinde bulmak mümkün olabiliyor.

Pek çok kişi için sigorta oldukça karmaşık bir konudur. Generali firması bu durumun farkında olacak ki internet sitesinde yer alan tüm bilgileri gayet kolay anlaşılır bir dille ziyaretçilerine aktarıyor. Bu sayede herhangi bir konuda internet sitesinde yapılan araştırma yeterli oluyor. Çünkü aranan her türlü bilgiye bu firmanın web adresinden ulaşılabiliyor. Özellikle yasal olarak yaptırılması zorunlu tutulan deprem sigortası ya da trafik sigortası gibi işlemlerinizi bu firma aracılığı ile yaptırabilirsiniz.

Generali internet sitesine tıkladığınızda size en uygun zorunlu deprem sigortası fiyatının birkaç dakika içerisinde hesaplanması gibi çeşitli hizmetler de sunuluyor. Üstelik bu hizmetlerden faydalanmak için ücret ödemeniz ya da herhangi bir platforma üye olmanız gerekmiyor. Aynı hizmet zorunlu trafik sigortası için de sunuluyor. Bu nedenle sigorta yaptırmayı  düşünüyorsanız öncelikle bu kuruluşun internet sitesine uğramanızı tavsiye ederiz.

Mutlaka sigorta işlemleri için bu firmayı seçmeniz gerekiyor. En azından çok daha detaylı bilgi edinebiliyor ya da size uygun olan fiyat bilgilerine sadece tek tıkla ulaşabiliyorsunuz. Özellikle kasko sigortasında “benim kaskom” uygulamasını başlatan bu firma araç sahiplerine kasko fiyatını belirleme şansını sunuyor. Son derece esnek teminat paketleri sunuyor olması da bu uygulamanın araç sahiplerinden tam not almasını beraberinde getiriyor. Firmanın web adresinde bu konuda da detaylı bilgi mevcut, göz atmanızı öneririz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.