Ogznet.com
Skype hesap silme nasıl yapılır? Skype hesabı silme linki Paylaş:

Skype hesap silme nasıl yapılır? Skype hesabı silme linki

Skype hesap silme nasıl yapılır? Skype hesabı silme linki

Şu anda Skype hesabınızı silmenin tek yolu Microsoft hesabınızı silmektir. Bu aynı zamanda Microsoft hesabınızla ilişkili diğer hizmetleri (Xbox, OneDrive, Outlook, vb.) silmek anlamına gelir. Tüm Microsoft hesabınızı silmek istemiyorsanız, bir aramada görünmemesi için Skype hesabınızı gizleyebilirsiniz.

Artık Skype'a ihtiyacınız olmadığı için hesabınızı silmek istiyorsanız, Skype hesabınızı silmek, profil ayrıntılarınıza bağlı olarak yanıltıcı olabilen çok adımlı bir işlemdir.

Skype profiliniz Microsoft hesabınıza bağlıdır. Skype hesabınızı silerseniz, Microsoft hesabınızı da silmiş olursunuz ve Windows'a, Xbox ağına, Outlook.com'a ve diğer Microsoft hizmetlerine erişemezsiniz. Kullanmadığınız bir hizmet için ödeme yapmayı durdurmak için kaydolduğunuz Skype'ın ücretli özelliklerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Skype Hesabını (Microsoft Hesabını) Kalıcı Olarak Silme

Skype hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Skype hesabı kalıcı olarak silmek için bu kılavuzda verilen adımları izleyin.

 1. Bir web tarayıcısında http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=523898 adresine gidin. Bu sizi Microsoft oturum açma sayfasına götürür. Skype hesabınızı silmenin tek yolu Microsoft hesabınızı silmektir.
 • Microsoft hesabınızı silmek, ilişkili Outlook.com, Live.com veya Hotmail.com e-posta adresinizi de siler.
 • Bu Microsoft hesabı bir Microsoft ürün aboneliğiyle (Office 365, OneDrive veya Xbox Live gibi) ilişkiliyse artık o ürüne erişiminiz olmaz.
 1. Microsoft mail adresinizi girin ve İleri'ye tıklayın.
 2. Şifrenizi girin ve Giriş Yap'a tıklayın. Bu, Microsoft hesabınızda oturum açmanızı sağlar.
 3. Sonraki sayfada İleri butonuna tıklayın. Bu, "[mail adresiniz] hesabının kapatılmaya hazır olduğundan emin olmak" sayfasının sol alt köşesindedir. Bu sayfa, hesabınızı iptal etmeden önce yapmanız gereken bazı işlemler hakkında size tavsiyelerde bulunur. Bu eylemler aşağıdaki gibidir:
 • Microsoft hesabınız aracılığıyla sahip olduğunuz tüm abonelikleri iptal edin.
 • Microsoft hesabınız aracılığıyla sahip olduğunuz tüm işletme veya organizasyon hizmetlerini iptal edin.
 • HealthVault kayıtlarınızı indirin.
 • Kalan Skype kredilerinizi kullanın.
 • Outook hesaplarınız için otomatik e-posta yanıtları ayarlayın.
 • Tüm Windows cihazlarında Sıfırlama Korumasını kapatın.
 1. Sonraki sayfadaki her bir onay kutusunu tıklayın.
 2. Hesabı kapatmak için bir neden seçin. Bir nedeniniz yoksa, açılır menüde Nedenim listede yok'u tıklamanız yeterlidir.
 3. Kapatmak için Hesabı kapatılmak üzere işaretle'yi tıklayın. Bu mavi düğme, sayfanın sol alt köşesindedir. Bunu yapmak, Skype hesabınızı silinmek üzere işaretleyecektir. Bunu yaptıktan 60 gün sonra Skype hesabınız kalıcı olarak silinecektir.
 • Hesabı kapatma butonu rengi griyse, tüm kutuları işaretlemediniz ve/veya hesabınızı kapatmak için bir neden seçmediniz demektir.

Skype Hesabınızı Gizleme

 1. Bir web tarayıcısında https://www.skype.com/tr/ adresine gidin. Bu, profilinizi düzenleyebileceğiniz Skype web sitesidir.
 2. Oturum Aç'ı tıklayın. Web sayfasının sağ üst köşesindedir. Bu, bir açılır menü görüntüler.
 3. Hesabım'ı tıklayın. Açılır menüdeki ilk seçenektir.
 • Microsoft hesabınızda otomatik olarak oturum açmadıysanız, bir oturum açma sayfasına yönlendirileceksiniz. Skype hesabınızla ilişkili e-posta adresini girin ve İleri'ye tıklayın. Ardından şifrenizi girin ve Giriş Yap'a tıklayın.
 1. Aşağı kaydırın ve Profili Düzenle'yi tıklayın. Ekranın altındaki "Ayarlar ve tercihler"in altındaki ilk seçenektir.
 2. "Bulunabilirlik"in yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırın. "Profil ayarları"nın altındaki ilk seçenektir. Bu, Skype hesabınızın arama sonuçlarında ve önerilerde görünmesini engeller. Bu, tüm Microsoft hesabınızı silmek zorunda kalmadan hesabınızı genel görüntülemeden kaldırmanıza olanak tanır.

Ücretli Skype Abonelikleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Skype'ın birçok özelliğinin kullanımı ücretsiz olsa da, gelişmiş işlevsellik ve hizmetleri kullanmak için kredi veya abonelik satın alabilirsiniz. Bu kategoriye giriyorsanız ve artık Skype kullanmayı düşünmüyorsanız, gelecekte size fatura kesilmeyeceğinden emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bir web tarayıcısında Skype'ta oturum açın.
 2. Hesabım ekranında, Hesap bilgileri bölümüne gidin ve Ödeme yöntemleri altında Otomatik yeniden yükleme'yi seçin.
 3. Bir sonraki ekranda Otomatik Yeniden Yükleme etkinleştirilmedi yazıyorsa bu özellik aktif değildir ve bir önceki ekrana dönebilirsiniz. Devre Dışı Bırak yazıyorsa, tıklayın ve Otomatik yeniden yükleme özelliğini kapatmak için talimatları izleyin.
 4. Etkin Skype aboneliğiniz olup olmadığını doğrulamak için sol menü bölmesinin içeriğini kontrol edin. Bunu yaparsanız, bu abonelikleri iptal etmek için talimatları izleyin.
 5. Son ve isteğe bağlı bir önlem olarak, kayıtlı tüm ödeme yöntemlerinizi kaldırın. Bunu yapmak için sol bölmede Fatura bilgileri'ni tıklayın.
 6. Bir sonraki ekranda, Ödeme bilgileri'ne tıklayın.
 7. Sonraki bölüm, hesabınıza kaydedilen kredi kartlarını gösterir. Bu kartları kaldırmak için Sil'i tıklayın.
 8. Bu ekrandan bir ödeme yöntemini kaldırmak, onu Microsoft hesabınızdaki diğer yerlerden de siler.

Skype Kurumsal Hesabı Nasıl Silinir

Skype Kurumsal hesapları, kişisel hesaplardan farklı çalışır. Silmek istediğiniz bir Skype Kurumsal hesabınız varsa, hesap yöneticinize ulaşın. Bu hesaplar Microsoft 365 yönetici portalının bir parçası olduğundan, silme işlemini kuruluşunuzdaki Skype'tan sorumlu kişi veya ekip gerçekleştirecektir.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!