Skype, bir kişiyle görüntülü sohbet etmek istediğimizde aklımıza gelen ilk video uygulamasıdır. Ancak, hesabı silme işlemi hiçte kolay olmayacak kadar zordur. Microsoft, Skype hesabınızı kalıcı olarak silme işini neredeyse bir bulmaca çözmek kadar zorlaştırdı. Adım adım Skype hesabı nasıl silinir görelim.

Skype, kişisel video görüşmeleri için yaygın olarak kullanılmaya başlandı ve röportajların, toplantıların ve tartışmaların bu platforma geçtiği kurumlarda varlığını hissettirdi. Skype, dünyanın dört bir yanındaki insanların birbiri ile irtibat kurması için ilk tercihtir.

Ancak bu özelliklere rağmen artık Skype kullanmaktan vazgeçtiyseniz, hiçbir şirketin hesabınızı nasıl sileceğinin reklamını yapamayacağı da açıktır. Microsoft'un aynı işlemi yapmak için 1 veya birkaç adımı yoktur. Hesabınızı silmek için takip edilmesi gereken bir dizi işlem vardır. Burada Skype'ınızı silmenizin tüm sürecini adım adım göstermeyi amaçlıyoruz.
Silme işlemini kolaylaştıran Skype ile ilgili tek bir düğme yoktur.

Skype Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Nereden başlamalı?
Skype hesabınızı kalıcı olarak silmenin bir parçası olarak bu kontrol listesini gözden geçirin.

1.Adım: Skype hesabınızı Microsoft hesabınızdan kaldırarak silebilirsiniz. Eğer ikisi birbirine bağlı değilse, doğrudan bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
Emin değilseniz, hesaplarınızın bağlantılı olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki rehberi takip edin.

Skype'ın, Microsoft hesabının bağlantısı nasıl kaldırılır:
Skype hesabının silinmesi, onunla bağlantılı olan Microsoft hesabının da silineceği anlamına gelir. Bu nedenle, devam etmeden önce Skype hesabınızın Microsoft hesabınızdan bağlantısını kaldırdığınızdan emin olun.

a) Skype'ınızda oturum açın ve hesap ayarlarınıza gidin ve aşağı kaydırın. Ayarlar ve tercihler altında hesap ayarları seçeneğini göreceksiniz.

skype sil

b) Burada Microsoft hesabınızın bağlantısını kesmek için bir seçeneğiniz olacaktır. Ona tıklayın ve işlemi onaylamak için devam'a tıklayın.

skype hesabı sil

c) Seçenek bağlı değilse, bu bölümü atlayabilir ve doğrudan adım 2'ye geçebilirsiniz.

Önemli: Hesap sayfanızın adı Canlı olarak görüntüleniyorsa: [Alan adı olmayan e-postanız] veya görünüm: [alan adınız olmayan e-postanız] hesabınızın silinmesinin Microsoft outlook hesabınıza kaydettiğiniz kişileri kaybetmenize neden olabileceğini bilmeniz gereklidir.
Hesapların bağlantısını kesmekle ilgili sorunlarınız varsa, sorunu anlamak için lütfen skype müşteri desteğiyle iletişime geçin.

2.Adım: Hesabınıza bağladığınız devam eden abonelikleri iptal edin ve planın sona ermesi için uzun bir yolunuz olması durumunda geri ödeme başvurusunda bulunun.
Hesapta kalan kredileri nadiren takip eden bir hesabı kapattıktan sonra geri ödeme olarak kullanmanız tercih edilir. Ayrıca, ödemeler için seçtiğiniz otomatik yenileme seçeneklerini kaldırın.

Aboneliği iptal etmek için adımlar:
a) Ödemeleri ve aboneliği iptal etmek için hesap ayarında soldaki mavi çubuğa gidiniz ve iptal ediniz.
İptal işlemini onaylamak için “Teşekkürler ama, hala iptal etmek istiyorum” düğmesine tıklayın.

b) Çevrimiçi skype personel destek sohbetini kullanarak para iadesi için başvuruda bulunun veya iptal veya geri ödeme formunu doldurun.

c) Hesaba sürekli ödemelerin durdurulması, hesap ayrıntıları bölümünde faturalandırma ve ödemelere gidip Otomatik Ödeme seçeneğini devre dışı bırakın.

skype hesabı sil

Ayrıca, düzenli ödemelerin hem abonelik hem de skype kredisi için geçerli olduğunu unutmayın. Onları karıştırmayın.

3.Adım: Bağlantınız varsa, Skype numaranızı silin.
- Skype numarasının aboneliği için geri ödeme yapamazsınız.

skype hesabı sil

Skype numaranızı silmek için Özellikleri yönet bölümünde Skype numarasına tıklayın ve ayarlara gidin. Buradan Skype Numarasını İptal Et seçeneğini kullanabilirsiniz. Numara, abonelik döneminiz için alıntı yapılan tarihe kadar sayfada aktif olacaktır.
Bundan sonraki 90 gün için seçerseniz, numaranız yenilenme için ayrılmaya devam edecektir.

Bu işlemden sonra hesabınızı kapatmak için skype müşteri hizmetlerine başvurmalısınız.

Bir kez Microsoft'tan hesabınızı tamamen kaldırmak için süreci başlattığınızda yaklaşık 30 gün sürecek.

Bu arada, hesabınızın bu 30 günlük süre zarfında herhangi bir aktiviteden uzak durmasını isterseniz, sizi çözmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

4.Adım: Durumunuzu çevrimdışı olarak değiştirin ve platformda bulunan kişisel bilgileri kaldırın. Profiliniz bilgi içermeyen bir varsayılan çerçeve gibi görünmelidir.

skype hesabı sil
VEYA Hesap ayrıntıları seçeneğinden düzenleme profilini kullanın.

a) Bilgilerimdeki profil resmi seçeneğine gidin ve resmin üzerine tıklayın ve profil resmini kaldırın.

b) Durumunuzu çevrimdışı veya görünmez olarak değiştirin. Aynısını yapmak için bilgi ve durumuma gidin ya da dosyaya gidin ve durumu değiştirin ve gerekli değişiklikleri yapın.

c) Ruh hali mesajınızı, müsait olmayan veya tercihen mevcut olmayan veya alternatif iletişim araçları hakkında bir not girin.

d) Ayarların ve tercihlerin altındaki profili düzenlemeye gidin ve kişisel bilgilerinizi düzenlemek için tıklayın ve Microsoft tarafından doğrulama için zorunlu olan e-posta adresiniz dışındaki tüm bilgileri buradan kaldırın.
[Skype adınızı düzenleyemezsiniz - böylece onu bırakabilirsiniz].

Aşağıdakileri tamamladıktan sonra Skype'ta neredeyse görünmezsiniz. Şimdi, tüm cihazlarınızda skype oturumunu kapatın. Geçerli cihazdan çıkış yapın ve 30 gün boyunca geri sayımı başlatın ve Skype'tan çıkacaksınız. İşlemi başlatmadan önce gerekli olan verileri saklamak veya yedeklemek işlemini aklınızda bulundurun.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 750 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Skype Hesabı Kalıcı Olarak Silme Adım Adım Eğitimi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Skype Hesabı Kalıcı Olarak Silme Adım Adım Eğitimi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Skype Hesabı Kalıcı Olarak Silme Adım Adım Eğitimi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "