Snapchat, asla olmak istemediği sosyal ağ haline geliyor

Snapchat, asla olmak istemediği sosyal ağ haline geliyor

/ / Okuma süresi: 3 dk, 27 sn / Yorum (0)
A A A

Snapchat, diğer sosyal platformlara doğru yoğunlaşmaya eğilimli olsa da, şimdiye kadar çok fazla bir sosyal bir ağ görünümünde olmamıştır.

Facebook, Instagram, Twitter ve benzerleri ağlarında her gün meydana gelen geniş çaplı (çoğunlukla halka açık) öfkeli paylaşımdan etkilenirken, Snapchat kullanıcılarının farklı bir etkileşim türü ile kendilerine yönelttiği bir sır değil.

Snap meşhur olmaktan veya Instagram da popülerlik yarışmasından ziyade, gördüğü özel paylaşım hacmine, kullanıcılarının "yaratıcılığına" ve bu uygulamanın sosyal medyada başka yerde bulunmayan bir tür orijinal doğruluğa olanak sağladığı konusunda kendisi ile övünüyor.

Snapchat, hikayeleri 2013'te piyasaya çıkarana kadar kullanıcıların genel olarak herhangi bir güncellemeyi paylaşması için hiç bir yol yoktu ve o zaman bile bu özellik yavaş yavaş kullanılmaya başlandı. Uygulamada diğer yaygın "sosyal" özelliklerden kaçınılıyordu.

Snapchat, yine de uygulamanın en büyük isimlerine ayrılmış emoji tabanlı "resmi hikayeler" dışında, resmi bir doğrulama sistemine sahip değil.

Ancak, Snapchat hala anti-sosyal sosyal ağ rolü üstleniyorsa, son güncellemelerinden haberdar olamazsınız. Çarşamba günü şirket, arkadaşlarıyla paylaştığı ya da Hikayelerine gönderdiği her anında herkesin bağlantıları paylaşmasına izin vereceğini açıkladı.

Bu, kendisinde büyük bir değişiklik gibi gelmeyebilir ancak, markalar, yayıncılar ve doğrulanması veya Discover'un bir parçası olarak yeterince iyi bilinen herhangi bir popüler hesap sahibi için büyük önem taşımaktadır. Felsefi bir seviyede, Snap'in nihayetinde gerçek bir sosyal medya şirketi olduğunu (Spiegel'in Snap'in "bir kamera şirketi" olduğu ısrarına rağmen) itiraf etmeye başlamasıyla ilgili sorular ortaya atılıyor.

snap maps

Sadece ünlü Edan Spiegel tarafından işletilen şirket için, bir zamanlar düşünülemez bir özellik olan Snap Haritalarına bakmanız yeterli olacaktır. Esasen arkadaşlarınızın nerede olduğunuzu ve kim olduğunuzu belli bir zamanda öğrenmelerine izin veren özelliktir (ayrıca devre dışı bırakabilirsiniz), Snapchat'ın kök salmış olduğu, ilginç fotoğraflarını paylaşan gençler için özel bir mesajlaşma uygulaması hiç olmadığı kadar özünü kaybetmektedir.

Buna rağmen Snap Haritaları şirket için önemli bir amaca hizmet ediyor. Günlük kullanıcı sayısı 166 milyon olan Snapchat bu şekilde kullanıcıların ve bu konudaki reklamverenlerin, her gün genele açık olan tüm içeriği bulmak için her zamankinden daha kolay bir hale getiriyor.

Evet, bunu bir kısım insan, şu anda yatırımcı beklentilerini karşılamakla karşı karşıya kalan ve yeni halka açık bir şirketin doğal gelişimi olarak açıklayabilir. Buna rağmen, tıpkı diğer sosyal ağlar gibi daha büyük bir değişimin bir parçası olarak bu tür değişiklikleri görmemek mümkün değil.

Bu arada. Snapchat'ı özenle seçmeye karar verdiğinizden beri Instagram'ın ne kadar büyüdüğüne bir göz atın.

Snap benzer şekilde başarılı olacak, bu başka bir konu. Bununla birlikte, net olan şey, Snap'te bir dönüşümün yaşanıyor olmasıdır.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 570 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Snapchat, asla olmak istemediği sosyal ağ haline geliyor konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Snapchat, asla olmak istemediği sosyal ağ haline geliyor ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat, asla olmak istemediği sosyal ağ haline geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.