Ogznet.com

Snapchat filtreleri, 2015'teki tanıtımlarından bu yana giderek daha popüler hale geldi. Ancak, Snapchat'te yeniyseniz, Snapchat'ta filtrelerin nasıl kullanılacağı konusunda kafanız karışık olabilir. Ancak, bir kez kullanmaya başladığınızda da, filtreler bağımlılık yapabilir.

Snapchat Filtreleri Nedir?
Snapchat filtrelerinin tam olarak ne olduğunu öğrenerek başlayalım. Filtreler kolay bir şekilde fotoğraflarınıza efekt eklemenizi sağlayan bir kişiselleştirme şeklidir. Bunlarla fotoğraflarınızı küçük birer sanat eserine dönüştürebilirsiniz.

Bir filtre ve bir lens arasındaki fark nedir? Bazı insanlar bunları birbirlerinin yerine kullanıyor. Bununla birlikte, ikincisi, genel olarak kayıt sırasında videolara uygulanır.

Lensler, yüzünüzü animasyonlu görüntülerle özelleştirmek için artırılmış gerçeklik kullanıyor. Genellikle selfie kamerası ile kullanılır. Örneğin, popüler köpek merceği, büyük kulaklar ve sarkık bir dil ekler; bir diğeri ise kelebeklerin tacını.

Filtreler daha statik. Kusurları düzeltebilir, renk tonlarını değiştirebilir ve grafikler ekleyebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun ayarlarını değiştirirseniz, insanlara nerede olduğunuzu da kolayca söyleyebilirsiniz.

Snapchat'ta Filtreler Nasıl Kullanılır?
Bir dizi filtreye erişmek gerçekten çok kolaydır.

Snapchat'deki hesabınızı açın. Sizi otomatik olarak kameranıza götürür. Ekranın sol üst köşesindeki küçük daireye (yakın zamanda bir fotoğraf eklerseniz Hikayenizi görüntüleyebilecek) tıklayın. Bu profilinizi gösterir. Ve Bitmoji'nizi, Hikayenizi ve Kupalarınızı görebilirsiniz.

Ayarlar menüsünü açan, profilinizin sağ üst köşesindeki dişli simgesine dokunun. Ardından, Yönet> Filtreler bölümüne gidin. Seçeneği aktif hale getirin. Snapchat konum servislerini açmak isteyip istemediğinizi sorabilir. Bu size kalmış, ancak bunu yapmanız size daha fazla filtreye erişim sağlayacaktır.

Geri tıklayarak veya uygulamayı yeniden başlatarak kameranıza geri dönün. Ardından filtrelerinizi ekranda herhangi bir yere dokunarak test edebilirsiniz. Normalde fotoğraf çekmek için kullandığınız düğmenin iki tarafında bir dizi daire belirecektir. Fotoğrafınıza filtre uygulamak için ikisinden birini kaydırabilirsiniz.

Bazı Snapchat filtreleri, hangi kamerayı kullandığınıza veya ekranınızdakilere göre etkinleştirilir. Çoğu durumda, “Bir Yüz Bul” ibaresi görünür. Beğendiğiniz bir özelliği uyguladıktan sonra, fotoğraf çekmek için dairesel düğmeye basın. Daha fazla özelleştirme ekleyebilirsiniz.

Snapchat'ta Coğrafi Filtreler Nedir?
Coğrafi filtreler aynı konsepti kullanır, ancak bulunduğunuz yere göre belirlenir; bu nedenle, Snapchat'e konum erişimi için izni vermeniz gerekir. iOS'taysanız, Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri> Snapchat bölümüne gidin ve “Uygulamayı Kullanırken” seçeneğini seçin. Android kullanıcıları Ayarlar> Konum> Aç seçeneğine gitmelidir.

Coğrafi filtreler, normal filtrelerin yaptığı gibi değişir. Tipik olarak, bir yer adını vurgularlar ve bir çeşit illüstrasyon da eklerler.

Konum tabanlı servisler etkinleştirildiğinde, coğrafi filtrelere diğerleriyle aynı şekilde erişebilirsiniz: ekrana dokunun ve sola ve sağa kaydırın.

Coğrafi filtreler tamamen bulunduğunuz konuma göre görünür veya kaybolur, bu nedenle popüler bir noktada iseniz iyi bir tane bulma ihtimaliniz daha yüksektir.

İsteğe bağlı coğrafi filtreleri de duymuş olabilirsiniz. Snapchat, insanları kendi filtrelerini oluşturmaya teşvik eder, çünkü bu işlem onlara para kazandırır. Bu, istek üzerine belirli bir yer ve zaman için bir coğrafi filtre oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Bunun için para harcamaya değer mi? Sadece, Snapchat'i sadece eğlence amaçlı kullanıyorsanız değmez. Ancak, eğer bir firma içinse, faydalı bir pazarlama aracı olabilir.

Ek Bileşenleri Nasıl Kişiselleştirebilirsiniz?

Seçtiğiniz filtreyi kullanarak hemen veya video çektikten sonra daha da özelleştirebilirsiniz. Resmin üzerine bir kez tıklayarak metin ekleyebilirsiniz, ancak ekranın sağ üst köşesinde mevcut başka seçenekler de vardır.

Kurşun kalem simgesi, görüntünün üzerine çizgi çizmenize olanak sağlar, ataç bir URL ekler ve kronometre alıcıların fotoğrafınızı ne kadar süreyle görüntüleyebileceğini değiştirmenize olanak sağlar.

Bununla birlikte, hemen başka bir filtre eklemek için kullanabileceğiniz diğer bir araç bir Etiket düğmesi, geri çıkarılmış yapışkan bir nota benziyor. Bu, fotoğrafınıza bir GIF veya parlak görüntü ekler ve zamana bağlı olarak değiştikleri için coğrafi filtrelere biraz benzerler.

Sticker ekranlarını kaydırarak ayrıca bir Bitmoji ekleyebilirsiniz. Bunlarla çizgi film avatarları ve henüz yapmadıysanız, kendi Bitmojinizi oluşturabilirsiniz. Snapchat'ten sıkılmamak için başka bir özellik.

İlginizi
çekebilir
Yeni başlayanlar için Snapchat Seri İpuçları

Kendi Snapchat Filtrelerinizi Yapabilir misiniz?
Kendi filtrelerini oluşturabilirsin (ücretlidir), ancak şu anda Türkiye için servis aktif görünmüyor. Aktif olduğu zaman web sayfasından (create.snapchat.com) veya uygulamada, profilinizdeki o ayarlar simgesine ve ardından Filtreler ve Lensler'e tıklayarak yapabilirsiniz.

Ancak, filtrelerin onaylanması gerekir. Yapacağınız filtre bir düğün, doğum günü vs. içinse ve etkinlik ertesi gün ise hiç uğraşmayın çünkü şirketin filtreleri incelemesi yaklaşık bir gün sürüyor, bu yüzden daha önceki bir tarihte bunu yapmanızı tavsiye ederiz.

Ücret, coğrafi filtrenin bulunduğu yere ve süreye bağlı olarak değişir. Ücretler 5 dolardan başlıyor, ki bu kaybolacak bir şeye para vermek için iyi düşünmeniz gereken bir tutar. Tabi, ekran görüntüsünü alayabilir veya hafızaya kaydedebilirsiniz, böylece içerik kaybolmaz.

Sonuç

İlginizi
çekebilir
Snap Snapchat Bağımlıları için Spectacles 2.0'ı Başlattı

Artık Snapchat'ta filtrelerinin nasıl kullanılacağını biliyorsunuz. Ancak Snapchat filtreleri her zaman değişir, bu yüzden ustalaşmanın en iyi yolu hepsini test etmektir. Çoğu kendi kendini açıklar ve sadece ekrandaki talimatları izlemeniz gerekir. Önemli olan Snapchat filtreleriyle eğlenceli vakit geçirmek.