Ogznet.com
Snapchat Şifrenizi Hemen Güncelleyin Paylaş:

Snapchat Şifrenizi Hemen Güncelleyin

Snapchat Şifrenizi Hemen Güncelleyin

Snapchat kullanıcıları devamlı 2FA giriş uyarıları alıyor ve kimse nedenini bilmiyor. İki faktörlü kimlik doğrulama veya kısaca 2FA, herhangi bir hesabı daha güvenli tutmanın kolay bir yoludur.

İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) özellikle, her zaman gizlenen ve erişimi çalmaya çalışan bilgisayar korsanlarının bulunduğu Snapchat gibi sosyal medya platformları için önemli bir konudur.

2FA, temel olarak, kullanıcılar ve yetkisiz erişim elde etmeye çalışanlar arasına başka bir koruma katmanı eklemenizi sağlar.

Ekstra katman, kayıtlı mail adresi, telefon numarası ve hatta bir kimlik doğrulama uygulaması (authenticator) üzerinden gönderilen bir kodun kullanılmasını içerir.

Bununla birlikte, bu önemli güvenlik aracı, birkaç Snapchat kullanıcısı için can sıkıntısı oldu ve bu konuda bir sürü şikayet geldi.

Snapchat'in 2FA sistemi, kullanıcılara birkaç dakikada bir 2FA doğrulama kodu mesajları göndererek büyük sıkıntıya neden oluyor.

Sorun, yakın zamanda başlamış gibi görünüyor ve sürekli gelen şikayet akışına bakılırsa, hala çözülemedi.

İlginizi çekebilir

En Çok Merak Edilen Snapchat Özellikleri ve Kullanım Şekilleri

Snapchat, belirli bir süre sonra otomatik olarak silinecek resim ve videoları göndermek için tasarlanmış bir sosyal medya platformudur. Bu özellik, oldukça ilgi..

Ayrıca, Snapchat 2FA mesajları her seferinde benzersiz numaralardan gelmeye devam ediyor, bu yüzden numaraları engelleyerek onları durdurmak gerçekte mümkün değil.

Snapchat'ten konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi, ancak 2FA mesajları sunucularındaki bir aksaklıktan kaynaklanmıyorsa, bilgisayar korsanları tarafından bir tür kaba kuvvet saldırısı yapılmış olabilir. Ama bu şu an için sadece bir teori.

İlginizi çekebilir

Snapchat Streak'leri Geri Alın

Snapchat’e giriş yapıyorsun ve en iyi arkadaşının adının yanında harika bir ateş sembolü görüyorsun. Sayı her gün büyüyor. Artık Snapchat ustası oldun! Sonra ge..

Her iki durumda da Snapchat şifrenizi hemen güncellemek iyi bir fikir olabilir.

Snapchat, biri yeni bir cihazda oturum açtığında 2FA kodları gönderir, bu yüzden mesajlar farklı kanallardan yapılan giriş denemelerinin kanıtı olabilir. Bu bir aksaklık değilse, 2FA kodları yalnızca siz doğru giriş bilgilerini girdikten sonra gönderildiğinden, birisinin Snapchat kullanıcı adları ve şifrelerinin bir listesini eline geçirdiğinin bir göstergesi olabilir. Ayrıca, 2FA'nın etkinleştirilmediği hesapların güvenliğinin zaten ihlal edildiği anlamına gelebilir.

Sebep ne olursa olsun, bu 2FA sorunu, Snapchat hesabınıza bir güvenlik kontrolü yapmak için mükemmel bir neden. Kullanıcılar parolalarını değiştirmeli ve HaveIBeenPwned kullanarak hesaplarının güvende olup olmadığını tekrar kontrol etmelidir. Ve henüz Snapchat'te 2FA kullanmıyorsanız (ve açıkçası diğer tüm sosyal ve mail hesaplarınız için), bunu mümkün olan en kısa sürede etkinleştirmek iyi bir fikirdir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!