Son Windows 10 önizlemesi, yüksek DPI sorununa el atıyor

Son Windows 10 önizlemesi, yüksek DPI sorununa el atıyor

En son Windows 10 önizlemesi, yüksek DPI'nin eski programlarda sorun çıkarıp baş ağrıtması sorununu ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar artık, bulanık uygulamaları düzeltmek için sistemi yeniden başlatmak zorunda kalmayacaklar.

Eski programlardan dolayı, Windows'u yüksek çözünürlüklü ekranlarla kullanmak, özellikle birden fazla ekran arasında geçiş yapıyorsanız, biraz zor olmuştur. En son önizleme yapısında, Windows'un bir programa DPI'nın ne kullandığını anlatma biçimini değiştirerek bu soruna yardımcı oluyor. Yeni yapı 16237 ile, bir kullanıcı ekranın çözünürlüğünü yerleştirme / kaldırma veya bir ayarı değiştirirse, yalnızca yeniden başlatma veya çıkış yapmak yerine herhangi bir bulanıklığı gidermek için çoğu programı kapatıp yeniden açmanız yeterlidir.

Bu da Windows'un yeni versiyonunu sevmenizi sağlayan tek özellik değil tabi. Bildirim eylemi düğmeleri tam bildirim boyunca ölçeklendirilir ve her gruptaki ilk sayfa genişletilir, böylece okunması kolay olur. Emoji, paneldeki arama yeni 5.0 kümesini desteklediği için kullanış daha kolaydır ve fareyi üzerine getirdiğinizde her biri aslında ne olduğunu açıklamak için hazırdır. Ayrıca Edge'in tüm web sitelerinde ve PDF'lerde yüksek sesle okuyabilmesi sayesinde erişilebilirlik geliştirildi. Tabii ki Zaman Çubuğu cihazlar arası senkronizasyonu henüz kullanıma hazır değil ancak bu sonbaharda yolda çok sayıda değişiklik daha var ve önizleme kullanıcıları bunları test etmeye başlayabiliyor.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 491 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Son Windows 10 önizlemesi, yüksek DPI sorununa el atıyor konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Son Windows 10 önizlemesi, yüksek DPI sorununa el atıyor ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Son Windows 10 önizlemesi, yüksek DPI sorununa el atıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al