Ogznet.com
İkili İlişkilerde Uzak Durulması Gereken 11 Kişilik Tipi Paylaş:

İkili İlişkilerde Uzak Durulması Gereken 11 Kişilik Tipi

İkili İlişkilerde Uzak Durulması Gereken 11 Kişilik Tipi

Gallup şirketinin anket sonuçlarına göre, Y kuşağının %60’ı yalnız. Bu durum, çok sayıda online tanışma sitesine ve dünyanın her yerinden yüz milyonlarca kullanıcısı olan Tinder’a rağmen böyledir. Ama neden böyle? İnsanlar neden 2-3 görüşmeden sonra iletişimi kesiyor?

Bu duruma yakından bakıldığında, birkaç görüşmeden sonra genellikle kara listeye alınan 11 tip insan var.

1. Ana kuzusu

Bu kişilik tipi, uzun zaman önce öğrenciliği bitmesine rağmen halen ailesi ile beraber yaşamaya devam eder. Yemek pişirme, temiz ve düzenli bir ev hayatı ile çamaşırlarınızı yıkama gibi ihtiyaçlar için anneleriniz bir numaralı yardımcılarınız olabilir. Hatta uslu durursanız size biraz harçlık bile verebilir. Bu kişi harika bir arkadaş olabilir, ama asla iyi bir eş olamaz.

2. Fanatik

"Ailenle tanışma yemeğine gelemiyorum, çünkü bu akşam tuttuğum takımın maçı var ve izlemem gerekiyor." diyen biri, hobileri için her şeyi feda edebilecek bir bağnaz anlayışa sahiptir. Arkadaşlarını her zaman bekletir ve evin ortasında her zaman çamaşır yığınları, bardaklar ve çoraplar gibi şeylerle doludur. Bu evde senin için de yeterli alan bulabilecek misin?

3. Heykeltıraş

Bu kişi, eşini kendi yaşam şekline uyacak şekilde şekillendirilmesi gereken “boş bir tuval” gibi görür. Sürekli olarak başkaları ile karşılaştırılmadıysanız, o pantalonu giymemeniz, piercinginizi çıkartmanız veya vücudunuzu forma sokmanız söylenmediyse, bir “heykeltıraş” ile tanışacak kadar “şanslı” değilmişsiniz. En ilginci ise “heykeltıraş” bu kusurların kendinde bulunması ile ilgili bir rahatsızlık hissetmez.

4. Şakacı

Bu kişi, randevunuz boyunca bütün akşam ilginç hikayelerini, anılarını ve aptalca şakalarını anlatır. Başkalarını dinlemek ilgisini çekmez. Monologuna bir hikaye eklemeye çalışırsanız, sizi “bir keresinde ben de…” hikayesiyle kesecektir. Dolayısıyla, bu kişiyle tekrar buluşmak yerine, evde bir dizi izlemek daha iyi bir fikirdir.

5. İlişkisi var

Bir sevgilim var ama ara vermeye karar verdik” diyorsa buluştuğunuz kişi, olumlu ya da olumsuz hikayeler olup olmadığına bakmadan bütün akşam eski sevgilileri hakkında konuşabilirler. Bu, hala bir şeyler hissettiklerini ve yeni bir ilişki kurmanın anlamsız olduğu anlamına geliyor, çünkü kimse üçüncü kişi veya ilişkide tampon görevi görmek istemez.

6. Savurgan

Savurgan, sizi en trend restorana götürür, ıstakoz ve siyah havyar sipariş eder. Ama bir dahaki sefere sizden 50 TL borç ister. Savurgan bir kız ise çok fazla borç alır ya da babasının parasını yeni bir palto ve en son iPhone'a harcar. Bu tip insanlarla ilişki kurmak, icra memurları ile başka tür bir “ilişki” ye yol açabilir.

7. Kavgacı

Soğumuş haöburger, tarihi geçmiş süt veya herhangi bir şey bu kişi için bir şikayet nedeni olabilir. Bir kavgacı, neredeyse kusurlu bir hizmetle karşılaşmaktan mutlu olur, çünkü bu sayede üstün “becerilerini” gösterme fırsatı yakalarlar. Ancak, bir 'ama' var, eşleri onlara hayran olmak yerine utançla gözlerini yere dikerler.

8. Akıllı telefon bağımlısı

Çocukluğunuzda sahip olduğunuz köpeğinizin nasıl öldüğünü anlatırken, hikayenin en dramatik yerinde partnerinizin telefon ekranına baktığını görürsünüz. Telefonlarından asla uzak durmazlar, sinemadayken yorum yazmaya veya yemek yerken videoları izlemeye devam ederler. Partneriniz kelimenin tam anlamıyla sosyal medya dünyasında yaşıyorsa, sosyal medyada da aşkı araması daha iyi olabilir.

9. Aşırı Tutumlu

Nokia 3310 cep telefonu hala çalıştığı için bu kişinin akıllı telefonu yoktur. Eski kıyafetlerini olabildiği kadar uzun süre yama yapar ve sadece iyice yıpranıp giyilemeyecek hale geldikten sonra atar. Yeni kıyafet alacak parası vardır, ancak satın almayı mantıklı bulmaz. Görünüş onun için hiçbir şey ifade etmez. Bununla birlikte, eşleri tam tersi bir görüşe sahip olabilir ve böyle biriyle birlikte görünmekten utanabilir.

10. Umutsuz

Bunlar o kadar çok evlenmek isterler ki, potansiyel adayları korkuturlar. İlk randevuda bir kıza, kaç çocuk istediğini soran bir erkek belki de ciddi olduğunu göstermeye çalışıyordur ancak genellikle bu uygun görülmez. Tıpkı yeni sevgilisini sadece 3 gün tanıdıktan sonra ailesiyle tanıştırmak isteyen bir kız gibi.

11. Aktivist

Bir fikri coşku ile benimseyen insanlar, çevrelerindeki herkesi potansiyel çaylaklar olarak görmeye meyillidirler. Partnerlerinin kendileri ile aynı fikirleri savunması ile onlar için hayatidir. Ayrıca bağlı oldukları fikir ile ilgili herkangi bir şakayı kaldıramazlar. Bu nedenle, böyle bir ideolojik kişiyle çıkmak istiyorsanız 2 seçeneğiniz vardır. Ya eşinizle aynı fikirlere ciddi şekilde inanmanız ya da hayatta onlar ile aynı yönde ilerlemediğinizi kabul etmek gerekir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!