Sosyal Medya Ağlarından Video İndirme Programları

Sosyal Medya Ağlarından Video İndirme Programları

Bilgisayarınız için en iyi ücretsiz sosyal medya downloader programlarının bir listesi. Bu indiricileri kullanarak, Facebook, Instagram ve Twitter gibi çeşitli sosyal medya web sitelerinden kolayca video indirebilirsiniz.

Bu sosyal medya indiricilerin çoğu, indirmeyi çok daha kolaylaştıran Chrome ve Firefox eklentileridir. Bu uzantılar, bir web sayfasının tüm videolarını veya tarayıcıda oynatılan yalnızca bir videoyu otomatik olarak algılar. Uzantı bir video algıladığında, indirilebilir videoyu belirtmek için simge rengini değiştirir. Bu sosyal medya indirici uzantıları ve yazılımı birden fazla video formatını destekler ve videoları kendi yerel formatlarında indirebilir. Sadece bu değil, bazı uzantılar da videoları farklı çözünürlüklerde indirme seçeneği sunar.

Standart sosyal medya indirici programlarda, sosyal medya videolarının URL bağlantılarını sağlamanız gerekir. Uzantılara benzer şekilde, standart medya indirme programları da çeşitli çözünürlüklerde video indirmenize izin verir. Genel olarak, bu sosyal medya indiricilerinin tümünde video indirmek çok daha kolay.

VDownloader

VDownloader, Windows için ücretsiz bir sosyal medya indirme programıdır. Bu yazılımı kullanarak, Facebook, Twitter, Instagram, Dailymotion, vb. gibi çeşitli sosyal medya sitelerinden videoları kolayca indirebilirsiniz. Bir video indirmek için, önce,
URL'sini VDownloader’ın arama çubuğuna yapıştırmanız ve bundan sonra İndir düğmesine tıklamanız yeterlidir.

VDownloader ayrıca, video URL'sini kullanmadan sosyal medya web sitelerinden videoları kolayca tarayabileceğiniz ve indirebileceğiniz entegre bir tarayıcıya sahiptir. Tarayıcı, kullanıcı tarafından oynatıldığında videoyu algılar. Bir video algılandığında,
bu videoyu hızlı bir şekilde indirebileceğiniz bir indirme seçeneği gösterir. Bunun yanı sıra, Trim (indirme işleminden önce videoyu kırpmak için), Seç (yüklemeden önce videonun belirli bir bölümünü seçmek için) vb. gibi bazı düzenleme seçenekleri de mevcuttur. 

Video DownloadHelper

Video DownloadHelper, Chrome ve Firefox tarayıcıları için ücretsiz bir sosyal medya indirme aracıdır. Bu eklenti sosyal medya videolarının indirilmesini kolaylaştırıyor. Bu uzantının ana avantajı, Instagram, Twitter, Facebook vb. gibi sosyal medya sitelerini ziyaret ettiğinizde, bu web sitelerinin tüm videolarını otomatik olarak algılayarak bunları bir liste olarak göstermesidir. Listeyi bu uzantının simgesine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Şimdi bir video indirmek için sadece listeden indirmek istediğiniz videoyu tıklayın.

Bu ücretsiz uzantıda, videoları hızlı bir şekilde indirmek için kısayolları ayarlamak üzere Kısayol Tuşları'nı tanımlayabilirsiniz. Ayarlar Menüsünden erişebileceğiniz hem video çözünürlüğünü hem de video formatını seçmenizi sağlayan bir video kalitesi seçeneği de mevcuttur.

4K Video Downloader

4K Video Downloader, Windows için başka bir ücretsiz sosyal medya indirme yazılımıdır. Bu yazılım, popüler sosyal medyadan ve Facebook, Instagram, Dailymotion, vb. gibi web sitelerini barındıran videolardan 4K çözünürlüğe kadar video indirmenize izin verir. Ayrıca, aynı anda birden fazla video indirmenize de izin verir. Video indirmek için videoların URL bağlantılarını Kopyala-Yapıştır bağlantı kutusuna yapıştırmanız gerekir. Videonun URL bağlantılarını yapıştırır yapıştırmaz, video bilgilerini getirmeye başlar ve daha sonra videoyu indirmek istediğiniz çözünürlüğü (480p, 720p 1080p, 4K, vb.) ve biçimi (WMV, MP4, AVI, Mpeg vb.) seçmenizi ister. Sonunda, indirme işlemini başlatmak için İndir düğmesine basın.

Bu yazılım ayrıca bir video indirmek için gereken adımları azaltan bir Akıllı Mod sağlar. Bu modu kullanmak için başlangıçta favori çıkış video formatını ve çözünürlüğünü belirtmeniz gerekir. Bundan sonra, bir video indirdiğinizde, belirtilen şekilde videoda değişiklikler yapar.

The Flash Video Downloader

The Flash Video Downloader, Chrome için başka bir ücretsiz sosyal medya indirme aracı uzantısıdır. Benzer diğer uzantılar gibi, Facebook, Twitter, Instagram, Metacafe, Dailymotion ve Twitch vb. gibi sosyal medya sitelerinde bulunan videoları da tespit edebilir. Bu uzantının ana avantajı, indirme işlemini gerçekten kolaylaştıran sosyal medya videolarının arayüzü üzerinden bir indirme düğmesi eklemesidir. Ayrıca, diğer uzantılar gibi bir sayfanın tüm indirilebilir videolarının bir listesini de oluşturur. Bu listeyi ikonuna tıklayarak açabilir ve istediğiniz herhangi bir videoyu indirebilirsiniz. İndirme işleminin yanı sıra, videoyu bu uzantının yerleşik video oynatıcısında da oynatabilir ve videonun URL bağlantısını kopyala-yapıştır URL seçeneğiyle de kopyalayabilirsiniz.

FBDown Video Downloader

FBDown Video Downloader, Chrome için bir başka ücretsiz sosyal medya video indiricisi uzantısıdır. Ağırlıklı olarak Facebook videolarını indirmek için kullanılır. Bununla birlikte, Twitter, Instagram, Dailymotion, vb. gibi diğer popüler sosyal medya sitelerinden videolarını indirebilirsiniz. Videoyla birlikte, çeşitli web sitelerinden ses indirmek için de kullanılabilir. 3GP, MP4, WMV, FLV, SWF, MP3, WMA vb. gibi indirebileceği birçok ses ve video formatını destekler.

Bir videoyu indirmek için, önce, bu uzantının onu algılayabilmesi için tarayıcıda oynatmanız gerekir. Video algılandığında, bu uzantının simgesinin rengi değişir. Şimdi videoyu indirmek için önce farklı çözünürlüklerde videonun çeşitli versiyonlarını görüntülemek için simgesine tıklayın ve indirmek istediğiniz bir sürümü seçin.

Video Downloader All

Video Downloader All, Chrome için bir sonraki ücretsiz sosyal medya indirme aracı uzantısıdır. Bu uzantı, Facebook, Instagram, Dailymotion vb. gibi popüler sosyal medya sitelerinden videolar indirmenize yardımcı olur. Ancak, bu uzantı testlerim sırasında Twitter'daki videoları tespit edemedi ve indiremedi. Bu nedenle, twitter videoları indirmek istiyorsanız, bu uzantıdan başka alternatifler seçin. Ayrıca, bir web sayfasının tüm videolarını algılama, videoları kendi yerel formatlarında indirme gibi bazı avantajları da vardır.

Bu sosyal medya indiriciyi kullanarak nasıl video indirebilirsiniz?

  • İlk önce, bu uzantıyı Chrome tarayıcısına ekleyin ve videoları içeren bir sosyal medya web sitesi sayfasını açın.
  • Şimdi, bu uzantının sayfada bulduğu tüm videoların listesini görmek için bu uzantının simgesine tıklayın.
  • Son olarak, indirme işlemini başlatmak için listedeki videonun indirme seçeneğine tıklayın.
  • Bu uzantı, doğru videoyu indirmenize yardımcı olmak için tespit edilen her videonun video biçimini ve video boyutunu da gösterir.

All Video Downloader Professional

All Video Downloader Professional, Chrome için tamamen ücretsiz bir sosyal medya indirme aracı uzantısıdır. Bu uzantıyı kullanarak çeşitli video barındırma ve sosyal medya web sitelerinden video indirebilirsiniz. Artı, aynı zamanda, farklı çözünürlüklerde (360p, 480p, 720p, vb.) bir videonun çeşitli versiyonlarını gösterdiğinden videoları favori çözünürlüğünüzde indirmenize yardımcı olur. Bir seferde sadece bir video indirmenize izin verir, çünkü sadece web tarayıcısında oynatılan bir videoyu algılayabilir. Bu uzantının simgesine tıklayarak, algılanan videonun tüm sürümlerini görüntüleyebilir ve istediğiniz videonun herhangi bir sürümünü indirebilirsiniz. Video indirmenin yanı sıra, panoya kopyala simgesini tıklatarak video linklerini de getirebilirsiniz. Genel olarak, çeşitli sosyal medya sitelerinden video indirmek için gerçekten kullanışlı bir eklentidir.

Flash Video Downloader

Flash Video Downloader, sosyal medya videolarını indirmenize yardımcı olan ücretsiz bir Chrome uzantısıdır. Çeşitli video barındırma web sitelerinden (Vimeo, Metacafe, vb.) video indirmek için bu uzantıyı da kullanabilirsiniz. Bu uzantı, bir sosyal medya web sayfasının tüm videolarını algılar ve bunları bir liste olarak görüntüler. Listeden, videolardan birini seçebilir ve videoyu indirmek için ilgili Başlat düğmesine tıklayabilirsiniz.

Bu uzantı MP4, 3GP, FLV, MOV, vb. gibi çeşitli video formatlarını destekler. Bu nedenle, videonuzu sisteminize kaydetmeden önce başka bir formatta dönüştürmez. İçinde, ayrıca, belirtilen boyut sınırından daha büyük boyutlu bir video algılandığında sizi hemen bilgilendiren bir tetikleme işlevi de alırsınız.

Bu eklenti, buradan indirebileceğiniz Firefox tarayıcısı için de mevcuttur.

Stream Video Downloader

Stream Video Downloader, Facebook ve Instagram dahil olmak üzere birçok sosyal medya web sitesinden video indirmek için bir sonraki ücretsiz Chrome uzantısıdır. Videoları indiremediği tek sosyal medya sitesi Twitter'dır.

Bu uzantı çok sayıda video formatını (MP4, 3GP, FLV, WebM, WMV, vb.) desteklemektedir ve videoları kendi yerel formatlarında indirmenizi sağlar. Bir videonun farklı çözünürlük ve boyut versiyonlarını verebilme yeteneği de oldukça kullanışlıdır. Şimdi, onunla bir video indirmek için, önce tarayıcıda bir video oynatmanız gerekiyor. Videoyu oynatır oynatmaz, videonun indirilmeye hazır olduğunu göstermek için simgesi yeşile döner. Sosyal medya videosunu indirmek için simgesine ve ardından indirme düğmesine tıklayın. Genel olarak, sosyal medya web sitelerinden videoların indirilmesini kolaylaştıran diğer Chrome uzantılarına benzer.

Android için En İyi YouTube Video İndirme Uygulamaları 2018
İlginizi Çekebilir

Android için En İyi YouTube Video İndirme Uygulamaları 2018

Ücretsiz 4K veya Ultra HD Video İndirmek için 5 Site
İlginizi Çekebilir

Ücretsiz 4K veya Ultra HD Video İndirmek için 5 Site

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile