Sosyal Medyada Takipçilerinizi Neden Kaybediyorsunuz ve Nasıl Durdurulur

Sosyal Medyada Takipçilerinizi Neden Kaybediyorsunuz ve Nasıl Durdurulur

/ / Okuma süresi: 4 dk, 3 sn / Yorum (0)
A A A

Twitter hesabına giriş yaptınız ve bir gecede birçok takipçinizi mi kaybettiniz. Keza Facebook sayfasını kontrol ettiğinizde aynı durum. Ve diğer sosyal medya hesaplarınız takipçi kaybetmeye devam ediyor. Bu durum tanıdık geliyor mu? Endişelenmeyin, hepimizin başına gelebiliyor.

İlginizi Çekebilir
Instagram'da Takipçi Kazanmak İpuçları

Instagram'da Takipçi Kazanmak İpuçları

Instagram'da takipçi artırmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunların bir çoğu fason işlemlerden oluşmakta ve hesabınızı ele geçirmekten başka bir işe yaramamaktadır. Bu makalede bu tip bir takipçi artırmaktan çok doğal olarak takipçi sayısı nasıl..

Ancak, havlu atmadan önce, takipçilerinizi kaybetmek istemiyorsanız sosyal medya platformlarında kaçınmanız gereken beş alışkanlık yapmış hata yapıyorsunuz. İyi haber şu ki, herhangi birini yapıyorsanız, yapmanız gereken tek şey bunu yapmayı durdurmak. Küçük bir işlem sonrası, sosyal medya takipçi sayılarınız artmaya başlayacaktır.

Takipçilerinizin Dikkatini Dağıtmayın

Tüm içeriğinizi takipçilerinizle paylaşmak istiyorsunuz. Ancak bunu bir anda yapmanın anlamı yoktur. Topluluğunuz ve işiniz için neyin işe yaradığını test etmeniz gerekir, ancak her gün aşağıdaki yayın sayıları içinde kalmaya çalışın:

 • Facebook: 1-2
 • Twitter: 4-7
 • Tumblr: 1-4
 • Instagram: 1-4
 • Google+: 1-5

Çok Fazla Aynı Konudan Kaçının

Çok güzel bir ürün veya konu yakaladınız ve ilham verici grafiklerle paylaşım yapıyorsunuz. Ancak son birkaç ayınızı bu konu üzerinde çalışarak geçirdiğiniz için feed'iniz artık bu ürün veya konu ile ilgili fotoğraflarla doludur.

En son girişimlerinizi tanıtmak için sosyal medya hesaplarınızdan yararlanmak istemeniz doğaldır, ancak topluluğunuzu sizi takip etmeyecekleri kadar uzağa sürüklerseniz, taktik değiştirmenin zamanı gelmiştir. Bunun yerine, ilgi çekici ve ilgili içerikler yayınlayın ve markanızla etkileşim kurmalarını sağlayın. Onlara sevdikleri şeyleri verdiğinizde, ürün paylaşımlarına takılmaya daha yatkın olurlar ve tüm bu katılımlar profilinizi organik olarak yükseltir.

Tek Yönlü Bir Yayın Yapmayın

Endüstrinizle ilgili fotoğrafları, çalışanların blog yazılarını ve makalelerini paylaşıyorsunuz - bir Facebook yarışması bile başlattınız! Ve yine de, takipçi sayıların yanlış yönde hareket ediyor. Neden?

İnsanların gerçekten paylaşmak istedikleri içeriği yakalamak ve oluşturmak için iki kez çalışıyor olabilirsiniz - ancak takipçi sayısı geri mi gidiyor? Harika içerik önemlidir, ancak topluluğunuzla birlikte tüm platformlarda açık, ulaşılabilir ve sunum yapmak da aynı derecede önemlidir. Sordukları soruları cevaplayarak ve kendi konuşmalarına dahil ederek, marka güvenini arttırıyorsunuz. Ve takipçi sayılarını!

Hesaplarını Ortada Bırakma

Büyük bir heyecanla birçok sosyal medya sitesinde hesap açtınız ve bu her platform için bir marka oluşturdunuz. Ancak birkaç ay boyunca tüm hesaplarda dikkatlice paylaşım yayınladıktan sonra, bir kaçını kenara bıraktın. Şimdi, takipçileriniz sayfanızı tekrar güncellemeyi planlayıp planlamadığınızı soran yorumlar bırakıyor ve +1'leriniz saat başı düşüyor.

Bu durumda, iki seçeneğiniz var. İlki sayfayı silmek. Düzenli olarak güncellediğiniz daha az sosyal medya platformuna sahip olmak daha iyidir. Böylece tüm potansiyel takipçileri kaybetmeden önce onlara sizi nerede bulabileceklerini bildirin.

İkinci seçenek, kayıt işlemlerinizi kolaylaştırmaktır. Belki Facebook veya Twitter'a her içerik gönderdiğinizde Instagram'ada iki fotoğraf göndermek için zaman planlaması yapın. Kendiniz için ne tür kurallar yaparsanız yapın, bu platformları düzenli olarak güncel tutun veya onlardan kurtulun.

Etiketleme Konusunda Tembellik Etmeyin

Etiketlemeyi mutlaka yapın, çünkü çok işe yarıyor. Genellikle ilginç içerikler oluşturmakla o kadar uğraşırızki, asıl gönderme işlemine hak ettiği değeri vermeyiz. Ancak yayınlarınızı uygun bir şekilde etiketlemiyorsanız, yeni insanların markanıza ulaşması ve onu takip etmesi gibi bir olasılığı kaçırıyorsunuz.

Sadece aşırıya kaçmayın. Başparmak kuralı mı? İçerik #'de kaybolursa, muhtemelen çok fazla etiketleme yaptınız.

Etrafında dolaşmak yok:

İlginizi Çekebilir
Instagram Takipçileriniz Neden Azalıyor!

Instagram Takipçileriniz Neden Azalıyor!

Aşağıda, Instagram takipçilerini neden kaybettiğiniz ve bunu nasıl durdurabileceğinizin 10 nedeni var. Instagram takipçilerini kaybetmekten bıktıysanız ve giden takipçilerin bir kısmını geri almak istiyorsanız, okumaya devam edin!

Sosyal medya büyük bir hızla gelişiyor ve takipçilerinizi yalnızca aylar önce sayfanıza çeken şeyler şimdi onları geri iten şey olabilir. Topluluğunuzu mutlu etmek ve hesabınızı büyütmek için, insanların her platformdaki içeriğinize nasıl yanıt verdiğine dikkat edin ve stratejinizi gerektiği gibi düzenlemeye hazır olun. Biraz daha fazla zaman ve enerji gerektirir.
Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 70 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Sosyal Medyada Takipçilerinizi Neden Kaybediyorsunuz ve Nasıl Durdurulur konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Sosyal Medyada Takipçilerinizi Neden Kaybediyorsunuz ve Nasıl Durdurulur ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Medyada Takipçilerinizi Neden Kaybediyorsunuz ve Nasıl Durdurulur ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.