Spotify Windows 10'da Çalışmıyorsa Bunu Düzeltmek için 7 Yöntem

Spotify Windows 10'da Çalışmıyorsa Bunu Düzeltmek için 7 Yöntem

Spotify, insanların yeni müzik dinleme ve keşfetme şeklini değiştirdi. Tüm dikkatleri ücerine çekti ve müzik dinleme alanında bir gereklilik haline geldi. Ancak tüm yazılımlarda olabilceği gibi Spotify'ı kullanırken bazı hatalarla karşılaşmanız doğaldır. Eğer Spotify, Windows 10 yüklü bilgisayarınızda çalışmıyorsa aşağıdaki sorun giderme adımlarını deneyin.

1. Spotify Yeniden Başlatın

Spotify uygulamasının doğru şekilde başlatılmamış olması muhtemeldir ve bu bir hataya yol açmış olabilir. Kontrol etmek için, Spotify'ı kapatmak için pencerenin sağ tarafındaki kırmızı 'x' işaretini tıklamanız yeterlidir. Tamamen kapanması için biraz zaman verin.

Birkaç saniye bekleyin ve her şeyin olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yeniden başlatın. Olmazsa, endişelenme, aşağıda daha uygulanacak sorun düzeltme adımları var.

2. Bilgisayarı Yeniden Başlatın

Bu çözüm, birçok yazılım hatasını gidermek için kullanılan yaygın bir çözüm yöntemidir. Bilgisayarı yeniden başlatmak, farklı çözüm yöntemlerine girmden ve işleri daha fazla karıştırmadan önce hataları çözmek için iyi bir fikirdir. Sadece Windows simgesine tıklayın ve Yeniden Başlat seçeneğini seçin.

Birkaç dakika sürecek, bu arada Spotify açıldığında ne dinlemek istediğinize karar vermek için bu süreyi değerlendirebilirsiniz :)

3. Görev Yöneticisi

Birkaç kullanıcı Görev Yöneticisi'ndeki Spotify ile ilişkili süreci sonlandırmanın sorunu çözmelerine yardımcı olduğunu belirtti. Bazen, işlem düzgün bir şekilde durmaz veya uygulama kapatıldıktan sonra bile çalışmaya devam eder. Bir uygulamayı başlattığınızda, Spotify gibi, Windows'un kafası karışır çünkü ona göre Spotify zaten çalışıyor. Saçma ancak, uygulamayı kapatmış olsanız bile bazen bu durum olur.

İşlemi sonlandırmak için Görev Yöneticisi'ni başlatmak üzere İşlemler sekmesinin altında Ctrl + Shift + Esc kısayoluna basın ve Spotify'ı arayın.

Bunu yaptığınızda, seçenekleri açmak için üzerine sağ tıklayın ve Görevi Sonlandırı seçin. Spotify Görev yöneticisinden kaybolana kadar birkaç dakika bekleyin. Şimdi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yeniden başlatın.

4. Donanım Hızlandırma (Hardware Acceleration)

Birçok Spotify kullanıcısı, Donanım Hızlandırma seçeneğinin işaretini kaldırmanın bazı sorunların çözümüne yardım ettiğini iddia ediyor. Spotify penceresini açabiliyorsanız, klavyenizdeki Alt tuşuna basın ve Dosya menüsünde, Görüntüle'yi seçin.

Şimdi Donanım Hızlandırma seçeneğinin işaretini kaldırın ve Spotify'ı kapatın. Birkaç dakika bekleyin ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için tekrar başlatın.

5. Spotify'ı Yeniden Yükleyin

Spotify'ı hala düzeltmeyi başaramadıysanız, Spotify'ın kurulum dosyalarında yanlış bir şeyler olabilir. Bu paragrafı atlayarak, kaldırma işleminin Denetim Masası'ndaki Kaldır seçeneğine tıklamak anlamına geldiğini düşünmeyin. Dahası var.

Kaldırma seçeneğini belirlemek için klavyenizdeki Windows tuşuna basın ve Spotify üzerinde sağ tıklayın.

Uygulama onayınızı isterse Tamam'ı tıklayın. Şimdi Dosya Gezgini'ni açmak ve aşağıdaki klasör yapısına gitmek için klavyenizdeki Windows tuşu + E'ye basın.

C:\Users\YOURUSERNAME\AppData\Roaming\

Burada Spotify klasörünü silmeniz gerekiyor. AppData, Kullanıcı adınız altında görüntüleyemiyorsanız, Hızlı erişim'e sağ tıklayın ve Seçenekler'i seçin.

Görünüm sekmesinin altında, Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster seçeneğine tıklayın ve ardından Uygula ve Tamam'a tıklayın. Artık AppData adlı gizli klasörü görebilirsiniz.

Spotify'ı Windows Mağazasından yüklemeyin. Spotify destek personeli, kullanıcılara 'tam yükleyici paketi' kullanarak yüklemelerini öneriyor. Bunun için, aşağıda paylaşılan bağlantıyı takip edip oradan programı yüklemeniz gerektiği anlamına gelir.

6. Sürücüleri Güncelle

Spotify, müzik yayını için ses sürücülerini kullanır ve sürücüler eksikse veya güncel değilse, düzeltmeniz gerekir. Driver Easy programını indirip çalıştıın. Driver Easy, Windows işletim sisteminizi tarar ve varsa ses de dahil olmak üzere birçok uygulama için eksik sürücüleri tespit edip güncelleme önerir.

Listede ses sürücüsünü bulursanız, en son sürümü indirip yüklemek için adımları izleyin. Bu programın ücretsiz sürümü mevcut ancak, ücretsiz sürüm paralel indirmeleri desteklemediğinden, bir seferde yalnızca bir sürücü indirebileceğinizi unutmayın.

7. Uyumluluk Ve Yöneti̇ci̇ Modu

Spotify'ın sürücünüzde yüklü olduğu klasöre gidin. Genellikle C sürücüsüdür. Spotify.exe dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin. Bu, yalnızca yukarıda 5. adımda paylaşılan bağlantıyı kullanarak ve Windows 10'dan daha eski bir işletim sistemi kullanıyorsanız Spotify'ı kurduysanız işe yarar. Her iki kriteri de karşılamıyorsanız, bu adımı atlayın.

Uyumluluk sekmesi altında, Bu programı uyumluluk modunda çalıştır'ı seçin ve kullandığınız Windows işletim sistemi sürümünü seçin.

Aynı sekmede, Bu programı yönetici olarak çalıştır'ı da seçin. Uygula ve Tamam'a tıklayın. Spotify'ı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Sonuç

Spotify'da Çalan Şarkı Sözlerini Görme
İlginizi Çekebilir

Spotify'da Çalan Şarkı Sözlerini Görme

Spotify, yeni müzik keşfetmek ve onları dinlemek için kullanabileceğiniz müzik akışı için harika bir uygulama. Uygulamanın, Windows 10'da çalışamadığı durumlarda bazı kullanıcılar, web sürümünü geçici bir çözüm olarak kullanmayı öneriyor, ancak bu gerçekten bir çözüm değil yada sadece bir alternatif. Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, bunu yapabilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.