Spotify Windows 10'da Çalışmıyorsa Bunu Düzeltmek için 7 Yöntem

Spotify Windows 10'da Çalışmıyorsa Bunu Düzeltmek için 7 Yöntem

Spotify, insanların yeni müzik dinleme ve keşfetme şeklini değiştirdi. Tüm dikkatleri ücerine çekti ve müzik dinleme alanında bir gereklilik haline geldi. Ancak tüm yazılımlarda olabilceği gibi Spotify'ı kullanırken bazı hatalarla karşılaşmanız doğaldır. Eğer Spotify, Windows 10 yüklü bilgisayarınızda çalışmıyorsa aşağıdaki sorun giderme adımlarını deneyin.

1. Spotify Yeniden Başlatın

Spotify uygulamasının doğru şekilde başlatılmamış olması muhtemeldir ve bu bir hataya yol açmış olabilir. Kontrol etmek için, Spotify'ı kapatmak için pencerenin sağ tarafındaki kırmızı 'x' işaretini tıklamanız yeterlidir. Tamamen kapanması için biraz zaman verin.

Birkaç saniye bekleyin ve her şeyin olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yeniden başlatın. Olmazsa, endişelenme, aşağıda daha uygulanacak sorun düzeltme adımları var.

2. Bilgisayarı Yeniden Başlatın

Bu çözüm, birçok yazılım hatasını gidermek için kullanılan yaygın bir çözüm yöntemidir. Bilgisayarı yeniden başlatmak, farklı çözüm yöntemlerine girmden ve işleri daha fazla karıştırmadan önce hataları çözmek için iyi bir fikirdir. Sadece Windows simgesine tıklayın ve Yeniden Başlat seçeneğini seçin.

Birkaç dakika sürecek, bu arada Spotify açıldığında ne dinlemek istediğinize karar vermek için bu süreyi değerlendirebilirsiniz :)

3. Görev Yöneticisi

Birkaç kullanıcı Görev Yöneticisi'ndeki Spotify ile ilişkili süreci sonlandırmanın sorunu çözmelerine yardımcı olduğunu belirtti. Bazen, işlem düzgün bir şekilde durmaz veya uygulama kapatıldıktan sonra bile çalışmaya devam eder. Bir uygulamayı başlattığınızda, Spotify gibi, Windows'un kafası karışır çünkü ona göre Spotify zaten çalışıyor. Saçma ancak, uygulamayı kapatmış olsanız bile bazen bu durum olur.

İşlemi sonlandırmak için Görev Yöneticisi'ni başlatmak üzere İşlemler sekmesinin altında Ctrl + Shift + Esc kısayoluna basın ve Spotify'ı arayın.

Bunu yaptığınızda, seçenekleri açmak için üzerine sağ tıklayın ve Görevi Sonlandırı seçin. Spotify Görev yöneticisinden kaybolana kadar birkaç dakika bekleyin. Şimdi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yeniden başlatın.

4. Donanım Hızlandırma (Hardware Acceleration)

Birçok Spotify kullanıcısı, Donanım Hızlandırma seçeneğinin işaretini kaldırmanın bazı sorunların çözümüne yardım ettiğini iddia ediyor. Spotify penceresini açabiliyorsanız, klavyenizdeki Alt tuşuna basın ve Dosya menüsünde, Görüntüle'yi seçin.

Şimdi Donanım Hızlandırma seçeneğinin işaretini kaldırın ve Spotify'ı kapatın. Birkaç dakika bekleyin ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için tekrar başlatın.

5. Spotify'ı Yeniden Yükleyin

Spotify'ı hala düzeltmeyi başaramadıysanız, Spotify'ın kurulum dosyalarında yanlış bir şeyler olabilir. Bu paragrafı atlayarak, kaldırma işleminin Denetim Masası'ndaki Kaldır seçeneğine tıklamak anlamına geldiğini düşünmeyin. Dahası var.

Kaldırma seçeneğini belirlemek için klavyenizdeki Windows tuşuna basın ve Spotify üzerinde sağ tıklayın.

Uygulama onayınızı isterse Tamam'ı tıklayın. Şimdi Dosya Gezgini'ni açmak ve aşağıdaki klasör yapısına gitmek için klavyenizdeki Windows tuşu + E'ye basın.

C:\Users\YOURUSERNAME\AppData\Roaming\

Burada Spotify klasörünü silmeniz gerekiyor. AppData, Kullanıcı adınız altında görüntüleyemiyorsanız, Hızlı erişim'e sağ tıklayın ve Seçenekler'i seçin.

Görünüm sekmesinin altında, Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster seçeneğine tıklayın ve ardından Uygula ve Tamam'a tıklayın. Artık AppData adlı gizli klasörü görebilirsiniz.

Spotify'ı Windows Mağazasından yüklemeyin. Spotify destek personeli, kullanıcılara 'tam yükleyici paketi' kullanarak yüklemelerini öneriyor. Bunun için, aşağıda paylaşılan bağlantıyı takip edip oradan programı yüklemeniz gerektiği anlamına gelir.

6. Sürücüleri Güncelle

Spotify, müzik yayını için ses sürücülerini kullanır ve sürücüler eksikse veya güncel değilse, düzeltmeniz gerekir. Driver Easy programını indirip çalıştıın. Driver Easy, Windows işletim sisteminizi tarar ve varsa ses de dahil olmak üzere birçok uygulama için eksik sürücüleri tespit edip güncelleme önerir.

Listede ses sürücüsünü bulursanız, en son sürümü indirip yüklemek için adımları izleyin. Bu programın ücretsiz sürümü mevcut ancak, ücretsiz sürüm paralel indirmeleri desteklemediğinden, bir seferde yalnızca bir sürücü indirebileceğinizi unutmayın.

7. Uyumluluk Ve Yöneti̇ci̇ Modu

Spotify'ın sürücünüzde yüklü olduğu klasöre gidin. Genellikle C sürücüsüdür. Spotify.exe dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin. Bu, yalnızca yukarıda 5. adımda paylaşılan bağlantıyı kullanarak ve Windows 10'dan daha eski bir işletim sistemi kullanıyorsanız Spotify'ı kurduysanız işe yarar. Her iki kriteri de karşılamıyorsanız, bu adımı atlayın.

Uyumluluk sekmesi altında, Bu programı uyumluluk modunda çalıştır'ı seçin ve kullandığınız Windows işletim sistemi sürümünü seçin.

Aynı sekmede, Bu programı yönetici olarak çalıştır'ı da seçin. Uygula ve Tamam'a tıklayın. Spotify'ı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Sonuç

Spotify'da Çalan Şarkı Sözlerini Görme

Spotify, yararlı ve çok sevilen özellikleri kaldırmak için tamamen haklı bir üne sahiptir. Kullanıcılar arasında en çok ses çıkaran kayıp özelliklerden biri, şarkı sözlerinin kaldırılmasıydı. Onun yerine Spotify, Behind the Lyrics tanıttı. Bir parçan..

Spotify, yeni müzik keşfetmek ve onları dinlemek için kullanabileceğiniz müzik akışı için harika bir uygulama. Uygulamanın, Windows 10'da çalışamadığı durumlarda bazı kullanıcılar, web sürümünü geçici bir çözüm olarak kullanmayı öneriyor, ancak bu gerçekten bir çözüm değil yada sadece bir alternatif. Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, bunu yapabilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.