Sprink Sistemleri Hakkında Bilgiler

Sprink Sistemleri Hakkında Bilgiler

Sprink Sistemleri Hakkında Bilgiler

Yangın sprinkler sistmeleri bina içerisinde küçük yangınların itfaiye gelmeden söndürülmesine yarayan bir sistemdir. Sprinkler sistemlerinde dumanı algılayan dedektörler bulunur bu dedektörler dumanın kokusunu aldıkları anda borulardan o alana su fışkırtırlar bu şekilde yangın çok büyümeden söndürme işlemi gerçekleşir.

Yeni Yapılan Binalarda Sprinkler Sistemi

Artık devletimiz ve tüm dünya bina içerisindeki veya dışındaki yangınların daha hızlı nasıl söndürebiliriz bunun için çalışmakta ve AR-GE çalışmaları yürütmektedir.

Kamusal Alanlarda Yangın Söndürme Sistemleri

Kamusal alanlarda kalabalık bir insan akışının olması olası felaket durumlarında daha fazla hassas davranılmasını gerektirir. Birçok insan olan alışveriş merkezleri, okul hastane gibi alanlarda sprinkler yangın söndürme sistemleri sıkça kullanılmaktadır. Apartmanlarda da bu sisteme sıkça başvurulmaktadır. Kullanım zorunluluğu ve denetimler de giderek artmaktadır.

Yangın Söndürme İşlemi Nasıl Çalışır?

Sprinkler yangın söndürme sistemi aşırı ısı olması sonucu çalışmaya başlar ve ortama verebildiği tüm suyu verir. Yangın bu şekilde büyümez. Sistemin devreye girmesi için 70-80 derece kadar sıcaklık olması gerekir. Eğer 50 derecede bir ortam varsa klima çalışmadığından sıcaklık söz konusuysa sistem çalışmayacaktır. Kapalı alanlarda yangın çıktığında kontrolü kolay şekilde sağlamak için bu sistem son derece önemlidir. Bir iş yerinin evrak deposu düşünülürse burada meydana gelen yangın ciddi bir sorun ve kayıp demektir. Sprinkler sistemi ile malzemelerinizi güvenli şekilde saklayabilirsiniz. Kanunen de bulundurulması gereken bu malzemeye firmamız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kamusal Alanlarda Yangın Söndürme Sistemleri

Kamusal alanlarda kalabalık bir insan akışının olması olası felaket durumlarında daha fazla hassas davranılmasını gerektirir. Birçok insan olan alışveriş merkezleri, okul hastane gibi alanlarda sprinkler yangın söndürme sistemleri sıkça kullanılmaktadır. Apartmanlarda da bu sisteme sıkça başvurulmaktadır. Kullanım zorunluluğu ve denetimler de giderek artmaktadır. Hangi firmalar güvenli ? Bu konuda en iyi firmadan birisi şüphesiz Fatih Mühendislik firmasıdır hem yangınmerdievenleri hemde diğer yangın söndürme sistemlerinden en gelişmiş teknolojiyi bu firmadan temin edebilirsiniz 

Tavsiye ettiğimiz yangın merdiveni şirketi

İstanbul bölgesine hakim bölgesine hakim ve en iyi üretici Fatih bey'ın şirketi olan Fatih Mühendislik'dır.

SPONSOR İÇERİKTİR.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 1 kez değerlendirilmiş ve ortalama 5 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 297 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Sprink Sistemleri Hakkında Bilgiler konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Sprink Sistemleri Hakkında Bilgiler ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sprink Sistemleri Hakkında Bilgiler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al