Ogznet.com

Sunucu Bakımını Kendim Yapabilir miyim? (bu konuda uzmandan yardım alınmalı)

Sunucu bakım özellikle mevcut sunucunun aynı hız ve performansta, daha uzun vadeli olarak kullanılmasını sağlayan rutin bakımlardır. Bu bakımların düzenli olarak yapılmadığı durumlarda olası minik arızalar fark edilmez ya da sistemin çalışmasına engel teşkil edebilecek durumlar meydana gelebilir. Sunucu bakımı için yapacağınız temizlik ve kontrollerinin bir kısmını kendiniz yapabilirsiniz. Ancak senelik olarak kontrollerin mutlaka alanında uzman bir kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Sunucu bakımında mutlaka uzman kişilerden destek almanız ve serverlarınızın güvence altına alınmasını sağlamanız gerekmektedir. Server; veri tabanlarının depolanması ve internet üzerinden diğer kullanıcıların erişebileceği konuma getirilmesi için kullanılmaktadır. Bundan dolayı olası hatalar ya da aksaklıklarda web sitesinin trafiği olumsuz etkilenecek ve ziyaretçi sayısında ciddi bir düşüş olacaktır. Bu durumun engellenmesi için mutlaka server bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Hpe Sunucu

Hpe sunucu özellikle sunucular arasından kullanıcıların en çok memnun kaldığı donanımlar arasında bulunmaktadır. Hızının yanı sıra özellikle kapasitesine göre ihtiyaçları karşılaması ve kullanıcılarını yarı yolda bırakmayarak, özellikle kalabalık trafik olan web sitelerinde yavaşlığı engellemektedir. Bundan dolayı da Hpe sunucu kullanımı oldukça yaygındır. Ancak Hpe sunucu bu denli başarılı bir marka ve donanım sunsa da düzenli bakımının yapılmaması halinde, sunucunun ömrünün kısalması kaçınılmaz olacaktır. Öncelikli olarak planlı bakım; hem güvenlik hem de performans açısından serverın verimliliğinin artmasını sağlar. Bu kapsamda server bakımları mutlaka alanında sertifikalı olan uzman personel eşliğinde yapılmalıdır. Tüm yazılım bakım ve destek hizmetleri bir arada sunulmalıdır. Kurumsal IT olarak değerli müşterilerimiz için satış sonrası da gerekli tüm desteği sağlamaktayız. Senelerdir sektörün en güvenilir isimlerinden biri olarak verdiğimiz hizmetler kapsamında, merak ettikleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Dell Sunucu

Dell sunucu da Hpe markasında olduğu gibi oldukça başarılı ve sevilen sunucu modellerinden biridir. Ancak Dell sunucu modellerinin de düzenli olarak bakımın yapılması önem teşkil eder. Özellikle uzun vadeli kullanım avantajına sahip olan ve kullanıcılarını yarı yolda bırakmayan Dell sunucu modelleri için sitemiz üzerinden araştırma yapabilirsiniz. En kaliteli Dell marka sunucu çeşitlerini, en uygun fiyatlarla sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Kurumsal IT olarak bilgisayar ve donanım sistemleri için yalnızca güvenilir markalarla sizleri buluşturuyoruz. Satış öncesi ve satış sonrası destek ekibimize merak ettiklerinizi sorabilir, dilediğiniz konuda yardım talep edebilirsiniz. Özellikle hangi sunucularının sizin için daha uygun olduğunuz ya da sunucu bakım konusu için bizlere ulaşabilirsiniz, sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.