Sürpriz Doğum Günü Partisi Nasıl Hazırlanır?

Sürpriz Doğum Günü Partisi Nasıl Hazırlanır?

Sürpriz Doğum Günü Partisi Nasıl Hazırlanır?

Sürpriz Doğum Günü Partisi Nasıl Hazırlanır?

Bizleri her zaman heyecanlandıran ve çoğu zaman unutulmayacak bir mutluluğa dönüşen şeylerin başında sürprizler geliyor İster sürpriz yapan tarafta olun ister sürpriz yapılan yaşanan duygular ortak oluyor. Ancak sürprizin çok daha özel olarak yaşandığı bir durum var ki o da doğum günleri. Doğum günleri, çoğu insan için yıl içerisindeki en özel gün oluyor. Haliyle bizler de o özel günü daha da özel bir hale getirmek istiyoruz. Bunun için doğum günü hediyesi alıyor, kutlama mesajları atıyoruz.

Fakat tüm bunların ötesinde bir şey yapmak istiyorsanız da en iyi alternatif doğum günü partisi. Sevdiğiniz insanı mutluluktan havalara uçuracak ve o günü hiç unutmamasını sağlayacak kusursuz bir doğum günü partisi için ise dikkat etmeniz gereken bazı aşamalar var. Biz de o aşamaları tek tek sizin için ele aldık.

İşte sürpriz bir doğum günü partisini mükemmel hale getirecek adımlar;

1-Mekan Seçimi

Mekan seçimi belki de sürpriz bir doğum günü partisinin en önemli unsurudur. Öncelikle doğum gününü evde mi yoksa dışarı da bir yerde mi kutlamak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Eğer dışarıda kafe ya da bar tarzı bir mekan seçtiyseniz doğum günü olan kişinin zevklerine uygun bir tercih yapmaya özen göstermeniz gerekiyor. Fakat doğum gününü evde biz bize kutlayalım diyenlerden iseniz ev içi dekorasyona ayrı bir önem vermeniz gerekiyor.

2-Davetlilere Özen Gösterin

Sürpriz doğum günü partisi hazırlarken çağıracağınız kişilere de dikkat etmeniz gerekiyor. Sürpriz parti hazırladığınız kişinin sevmediği veya arasının bozuk olduğu kişileri önceden araştırıp bulmanız en doğru hamlelerden birisi olacak. Aksi takdirde mükemmel geçmesini planladığınız gece beklenen tam zıttı bir yöne evrilebilir.

3-Dekorasyon

Dekorasyon konusunda mekan seçiminiz oldukça önemli bir dış mekan seçtiyseniz yapmanız gereken şeyler pasta, mum ya da kullanacaksanız ufak birkaç süs seçmek ile kısıtlı olacak. Ancak seçtiğiniz yer eviniz ise baştan aşağı tüm şeylerle sizin ilgilenmeniz gerekiyor. Doğum günü süslemeleri, çiçek, pasta, müzik gibi her detay sizin ellerinizde.

4-Hediye Seçimi

Hazırlıkların belki de en stresli konusu doğum günü hediyesi seçmek desek yanlış olmaz. Nasıl bir hediyenin harika olacağı durumu göre değişebilir. Ancak pahalı ve uzun yıllar boyunca kullanılacak bir hediye almak istiyorsanız gruptaki diğer arkadaşlarınız ise konuşup ortak bir doğum günü hediyesi alabilirsiniz. Ancak bu alternatif yerine bireysel bir hediye tercih ediyorsanız da doğum günü çiçekleri en büyük yardımcınız olabilir.

5-Son Kontrolleri Yapın

Pasta, süslemeler, hediye her şey hazırladığınız geriye yapmanız gereken tek bir şey kalıyor o da son bir kez tüm bunları kontrol etmek. Doğum günü kutlamasından 1-2 saat önce tüm bu detaylara göz atıp kutlama yapılacak mekanı son bir kez kontrol ederek olası bir kötü sürprizin önüne geçebilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile