Ogznet.com
Ogznet.com
Mockup psd created by rezaazmy - www.freepik.com

Web Sitesi Tam Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

Web sitesi tam ekran görüntüsü almak, muhtemelen internette en çok yapılan işlemlerden biridir. Web sitelerinin tam ekran görüntülerini almanızı sağlayan eklenti veya tek başına bağımsız uygulamalar olabilir. Tüm bu ekran görüntüsü alma araçlarından en iyi 12 tanesini listeledik.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Chrome ve Firefox ile Web Sitesi Ekran Görüntüsü Alma

1. Page Saver WE - Firefox

Bir web sayfasının ekran görüntüsünü hızlı ve kolay bir şekilde alın. Seçenekler, çıktı formatını (PNG veya JPEG), dosya adını ve daha fazlasını kontrol etmenizi sağlar.

Page Saver WE - web sitesi ekran görüntüsünü hızlı ve kolay bir şekilde alın.

Page Saver WE, web sitesi ekran görüntüsü almanızı ve bunları PNG veya JPEG formatında bir dosyaya veya sistem panosuna kaydetmenizi sağlar. Tarayıcı uzantısını kullanarak, tüm sayfanın veya yalnızca görünen kısmın web sayfası ekran görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Ekran görüntü alma sürecini özelleştirmeniz için, bir dosya adı kalıbı ve isteğe bağlı bir üstbilgi ve altbilgi desteği dahil olmak üzere çeşitli seçenekler sağlanır.

Page Saver WE'yi kullanmaya başlamak için, Firefox araç çubuğunuzdaki kamera simgesini tıklayın veya Alt + Shift + I (Linux ve Windows) veya ⌘ + Shift + I (macOS) tuşlarına basın.

2. FireShot - Tam Sayfa Ekran Görüntüsü Al - Chrome / Firefox

Fireshot ekran yakalama eklentisi, Chrome ve Firefox gibi popüler web tarayıcıları dahil olmak üzere çeşitli tarayıcı uzantıları sunar. Bu, ortalama bir kullanıcının saniyeler içinde ekletiyi yüklemesini ve tam sayfa web sitesi ekran görüntüleri almasını çok daha kolaylaştırır. Ayrıca, Lite uzantı sürümü için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Uzantı düğmesine tıklandığında, sayfanın tamamını, web sitesinin görünen kısmını ve belirli bir seçimi yakalamak için birkaç seçenek ortaya çıkar. Klavye ile ekran görüntüsü almak için bazı kısayol tuşları da vardır.

 

Ekran görüntüsünden sonra Fireshot Lite, bilgisayarınıza resim dosyası kaydetme, PDF olarak kaydetme veya bir mail adresine gönderme gibi çeşitli paylaşma ve kaydetme seçenekleri sunar.

One-click Screenshot - Web sitelerinin tam sayfa ekran görüntülerini alın.

One-click Screenshot, herhangi bir fiyat etiketi olmadan, web sitesi ekran görüntüleri almak için açık kaynaklı ve piyasadaki en iyi araçlardan biridir. One-click Screenshot, ek açıklamalar ve hatta web kamerası ve belli bir alan için ekran görüntüsü yakalama gibi bazı kullanışlı özelliklerle birlikte bir Chrome uzantısı olarak gelir.

Alt+Shift+S varsayılan kısayoldur (Mac'te Option+Shift+S). Sadece birkaç tıklama ile tüm bir web sitesinin ekran görüntüsünü alabilir ve bunu bir png dosyasına kaydedebilirsiniz. Herhangi bir süslü son işlem yoktur. Sadece kullanabileceğiniz bir klavye kısayolu vardır.

Awesome Screenshot - Tam sayfa ekran yakalama ve ekran kaydedici 2'si 1 arada ekran kaydı videosunu anında paylaşın.

Awesome Screenshot, sağlam işlevler sunarak adının hakkını veriyor. Bu ekran görüntüsü Chrome uzantısını kullanarak ekran görüntülerini kolayca yakalayabilir, bunlara açıklama ekleyebilir ve hatta bulanıklaştırabilirsiniz. Ve bu yeterli değilse, Jira, Trello ve daha fazlası gibi proje yönetimi araçlarınıza doğrudan yükleyebileceğiniz ekran kayıtları kaydetmenize de olanak tanır.

Dünya çapında 2.000.000 kullanıcının buna güvenmesine şaşmamalı. Ekran görüntülerini arkadaşlarınızla, ailenizle, müşterilerinizle paylaşmanıza veya kişisel kullanım için saklamanıza olanak tanır. Üstelik kullanımı oldukça kolaydır.

Nimbus Capture'ı kullanarak videolar kaydedebilir ve açıklama ekleyebilir, web sayfalarının ekran görüntüleri alabilir ve bunları kolayca düzenleyip paylaşabilirsiniz. Tüm tarayıcı sekmelerinizin veya masaüstünüzün videolarını kaydetmenize olanak tanır.

 

Ayrıca, ekranı mobil düzende de yakalayabilirsiniz.

Tüm masaüstünüzün veya tarayıcı sekmelerinizin videolarını kaydetmek için Nimbus Capture'ı kullanın veya web kameranızı kullanarak videolar oluşturun. Tam web sayfalarını veya bir sayfanın yalnızca bir bölümünü yakalamak için ekran görüntüleri alın. Nimbus Capture, Chrome ve Chromebook'lar için harika bir ekran video kaydı aracıdır.

İçeriğinizi ve açıklamalarınızı daha etkili, bilgilendirici ve anlaşılır hale getirmek için ek açıklama panelindeki düzenleme araçlarından yararlanın.

6. Lightshot - Chrome / Windows / Mac

LightShot, ekranı yakalamanın hızlı ve kolay bir yolunu sunan en güçlü ekran görüntüsü alma Chrome uzantılarından biridir. Çok kolay ve çok hızlı ekran görüntüsü alıyor.

 

Herhangi bir alanı seçmenize ve sadece iki düğme tıklamasıyla ekran görüntüsünü almanıza olanak tanır. Ayrıca sezgisel ve basitleştirilmiş arayüzü de göz ardı edilemez.

Dahası, ekran görüntülerinizi internet üzerinden, sadece ekran görüntünüzü sunucuya yükleyerek kolayca paylaşabilirsiniz. Hemen kısa bir bağlantı oluşturur.

Ve yerleşik düzenleyicisi ile, bunları çekerken veya daha sonra istediğiniz gibi anında düzenleyebilirsiniz.

7. Clipular - Chrome

Clipular ile Flash oyun ekran görüntüsünden anlık mesajlaşmaya, Facebook veya blogdaki yorum dizilerine, harita veya Google sokak görünümüne ve Youtube ekran görüntüsüne kadar, hepsinin anlık görüntüsünü alabilmenizi sağlayan Chrome uzantısıdır.

 

Artık ekran görüntülerini aldıktan sonra Google Drive'a otomatik olarak kaydedebilirsiniz.

Ayrıca, Clipular ekibi her hafta güncellemeler yapıyor. Dolayısıyla, hızlı ve kolay Clipular deneyimi için lütfen Chrome tarayıcınızın sürümünün güncel olduğundan ve beta olmadığından emin olun.

Web Sitesi Ekran Görüntüsü Alma Programları

WebShot, web sayfalarının ekran görüntülerini almanıza ve bunları tam boyutlu görüntüler veya küçük resimler olarak kaydetmenize olanak tanır. Ekran görüntüsü görüntüleri JPG, GIF, PNG veya BMP formatlarında kaydedilebilir.

WebShot - web sayfalarının ekran görüntülerini alma

Ana avantajı, ekran görüntülerini alma sürecini otomatikleştirmenizi sağlayan güçlü komut satırı yardımcı programıdır. WebShot, hem bir komut satırı arayüzü hem de ekran görüntüsü oluşturma teknolojisini kendi uygulamalarınıza yerleştirmenize olanak tanıyan bir DLL ile birlikte gelir.

Paparazzi! - macOS için web sayfalarının ekran görüntülerini almanızı sağlayan küçük bir yardımcı programdır.

macOS için web sayfalarının ekran görüntülerini almanızı sağlayan küçük bir yardımcı programdır.

I4X Screencatcher ile aktif pencerenin, tüm ekranın veya seçilen alanın ekran görüntülerini alabilirsiniz

Arayüz iyi organize edilmiş ve yakalanan ekran görüntülerine kolayca erişmenizi sağlasa da, yeni bir ekran görüntüsü alma şekliniz hakkında aynı şey söylenemez.

Kısayol tuşlarını desteklemediğinden, ekran görüntüsü türünü her seferinde manuel olarak seçmeniz gerekir.

Ayrıca uygulama, kullanıcıların seçilen fotoğraflar üzerinde parlaklık ve kontrast ayarları, bulanıklık, yatay dalgalanmalar ve resim ters çevirme gibi temel düzenleme görevlerini gerçekleştirmelerine de olanak tanır.

I4X Screencatcher tarafından desteklenen üç çıktı biçimi vardır: JPG, BMP ve GIF, fotoğrafları kaydetmek için çok basit bir menüye sahip, ancak otomatik kaydetme özelliği yok.

Program ayrıca Sistem Tepsisine, sadece üzerine tıklayarak kolayca ekran görüntüsü almak için bir simge yerleştirir.

Program, sistemi yavaşlatmaz ve sisteminizde yüklü olan Windows sürümünden bağımsız olarak gayet iyi çalışır.

Genel olarak, I4X Screencatcher amacına hizmet ediyor, ancak bugünün beklentilerini karşılamak için hala bir dizi iyileştirmeye ihtiyaç duyduğu oldukça açık. Kısayol tuşu desteği, daha fazla yapılandırma seçeneği ve otomatik kaydetme özelliği, bu tür uygulamalar için sahip olunması gereken özelliklerdir.

Web Sitesi Ekran Görüntüsü Almak İçin Web Siteler

Herhangi bir cihazdan açılıyor gibi herhangi bir ekran boyutunda web sayfalarının ekran görüntülerini kolayca alın. Yani iPhone, iPad, Android, PC,
vb. farklı cihazlarda herhangi bir sayfanın birçok çözünürlükte ekran görüntülerini alın.

Browshot - Herhangi bir canlı web sitesinde gerçek zamanlı olarak web görüntüleri alın.

Browshot, kaç ekran görüntüsü almayı planladığınıza bağlı olarak ücretsiz bir ekran görüntüsü alma sitesidir. Her ay 100 adet ekran görüntüsünü ücretsiz olarak alabilirsiniz. Ancak ücretsiz planda mobil ekran görüntüleri alamazsınız.

Herhangi bir web sitesinin ekran görüntüsünü alın. Küçük resimleri web sitenize kolayca yerleştirin.

Thumbalizr, web sitelerinin URL adreslerini sitedeki kutuya yapıştırarak ekran görüntülerini oluşturmanızı sağlar; Tek sorun, her zaman işe yaramamasıdır.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz