Akıllı Telefonunuzda Olmasını İsteyeceğiniz 10 Teknoloji Harikası Uygulama

Akıllı Telefonunuzda Olmasını İsteyeceğiniz 10 Teknoloji Harikası Uygulama

Akıllı Telefonunuzda Olmasını İsteyeceğiniz 10 Teknoloji Harikası Uygulama

Her geçen gün değişen ve gelişen akıllı telefonlar, yeni teknolojilerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Akıllı telefonlar artık sadece iletişim kurmak için kullandığımız cihazlar olmaktan çıkarak, hayatımızı yöneten cihazlar oldular. İşimizi, hayatımızı yönlendiren telefonları ne amaçla kullanıyoruz? Günlük hayatın her alanına dahil olan telefonlarınızda kullanabileceğiniz birbirinden pratik ve yaşamımızı kolaylaştıran uygulamaları sizler için derledik.

1.Measure

Belki çoktan duymuş olabileceğiniz measure uygulaması, hayatımızı bir hayli kolaylaştırıyor. Eğer mimar yada mühendis iseniz günlük hayatta bir çok şeyin ölçüsünü almanız gerekebilir ve bunun için artık yanınzda metre taşımak zorunda değilsiniz. Measure sayesinde objelerin ölçüsünü metre gibi cep telefonunuzdan taratarak almanız mümkün! Sadece bu meslek grupları için değil, en basiti evinize almak istediğiniz bir buzdolabının konumlandırmayı planladığınız köşeye sığıp sığmayacağını da 10 saniye içinde bu uygulamayla ölçerek öğrenebilirsiniz. Bunun için telefonunuzu ölçmek istediğiniz ürün üzerinde dolaştırmanız yeterli!

2.Earthquake

Adından da anlaşılacağı üzere dünya genelindeki tüm depremleri an be an takip edebileceğiniz bir uygulama. Depremleri, derinliklerine, mesafeye ve büyüklüğüne göre bildiren bu uygulamanın hayatımızdaki önemi çok büyük.

3.Nord Vpn

Günümüzdeki en büyük problemlerden biri olan verilerimizin gizliliği için alınan birçok önlem ve dijital blokaj mevcut. İnternet erişiminizi hızlı ve güvenli hale getiren vpn uygulamalarından biri olan Nord Vpn ile, içiniz rahat bir şekilde interneti kullanabilir, hiçbir kısıtlama olmadan dilediğiniz siteye erişim sağlayabilirsiniz. Vpn ile kendinizi webde koruyun.

4.Scannable

Dosyalarınızı bir tuşla akıllı cep telefonlarınızdan scan edebileceğiniz pratik bir uygulama Scannable. Dokümanlarınızın fotoğraflarını anında çekerken scan ederek, resmi bir hale getiren bu uygulama sayesinde evrak işlerinizi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

5.Inshorts

Hızlı yaşam temposunda hiçbir işe uzun saatler ayıramıyoruz, bu yüzden hayatımızı ve yaşam tarzımızı sadeleştirmeye çalışıyoruz. Uzun dakikalar ayırarak bütün haberleri baştan sona okuma derdinden sizi kurtaran bu uygulama ile, tüm dünyadaki haberleri 60 kelimelik özetler halinde inceleyebiliyorsunuz. Üstelik ilginizi çeken kategoriler seçerek feed’inizi istediğiniz gibi şekillendirmek mümkün!

6.Transferwise

Yurtdışından paranızı havale ederken ödediğiniz uçuk komisyonlardan bıktınız mı? O zaman bu uygulamayı çok seveceksiniz. Transferwise yüksek komisyonlar yüzünden İngiltere’den Litvanya’daki ailelerine para göndermek de zorlanan iki genç tarafından geliştirilmiş bir uygulama. Gönül rahatlığıyla paranızı havale edebileceğiniz bu uygulamada şeffaf bir şekilde piyasadaki diğer uygulamalara göre çok daha ucuz denecek rakamlarla para havalesi yapabilirsiniz.

7.Dark Sky

Şu ana kadar ki en gerçekçi hava durumu bilgisine ulaşabileceğiniz uygulamaların başında geliyor. Yağmurun tam olarak başlayacağı ve biteceği anı bildiren bu uygulama ile beklenmedik hava koşullarına veda edebilir ve bildirimleri açarak telefonunuzun sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle uygulamayı açıp kontrol etmeniz bile gerekmeden, güne hazır başlayabilirsiniz.

8.Krautkopf

Vejetaryensanız hayat bazen zorlayıcı olabiliyor. Vejetaryen,vegan, süt ürünleri ve gluten içermeyen tarifleri sizlerle buluşturan Krautkopf sayesinde, kendi yemeklerinizi yapmak muhteşem olacak. Birbirinden lezzetli ve pratik tarifler sunan bu uygulama ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

9.Waze

Google tarafından GPS trafik uygulaması olarak geliştirilen Waze, en ideal rotayı, trafik yoğunluğunu ve son dakika alarmlarını sizlerle paylaşıyor. Son dakika uyarıları bizzat o anki sürücüler tarafından gelen bu uygulama, anlık olarak trafik durumunu öğrenmenizi sağlıyor. Aynı zamanda polislerin konumunu da sizlerle paylaşan bu uygulama hayat kurtarıyor.

10.Feedly

Teknoloji ile birlikte gelişen akıllı telefonlar ile veri kirliliği de artmış durumda. Hepimizin zaman zaman yapmak zorunda olduğu telefon temizliği gerçekten bir eziyet olabiliyor. Bırakın Feedly sizin yerinize verilerinizi düzenlesin ve bu zahmetten sizi kurtarsın.

Ogznet.com