Teknoloji Trendleri: 2019

Teknoloji Trendleri: 2019

Bugün, teknoloji günlük yaşamımızın önemli bir parçası haline geldi. İster şirket sahibi, ister normal bir çalışan, ister bir öğretmen veya öğrenci olun, işlerimizin çoğunu günlük olarak yerine getirmek için teknolojiyi kullanıyoruz. Bu bilgi çağında, birçok insan muhtemelen internet, akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar olmadan günlük yaşamlarını hayal edemediklerini iddia edecektir.

Geleneksel iletişim yollarından dijital sosyal ağlara ve internet pazarlamacılığına kadar büyük bir ilerleme yaşadı. Her şeyin bizim için kolay ve rahat hale getirildiği dijital çağ bizi başka bir boyuta getirdi. 

Günümüzde insanlar Skype üzerinden uzaktan toplantılar gerçekleştirebiliyor, sosyal medya aracılığıyla yurtdışında aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim kurabiliyor veya e-postayla pazarlama mesajları gönderebiliyorlar. Öyleyse, bir gezi rezervasyonu yaptırmak, en sevdiğiniz restorandan yiyecek satın almak veya çevrimiçi faturalarınızı ödemek istiyorsanız - tek ihtiyacınız olan tek şey teknoloji! Oldukça havalı değil mi? 
 
Ancak, herşeyde olduğu gibi, teknoloji dünyası da sürekli ilerliyor ve 2018 geçmişin sadece bir kısmı, belki de merak ediyorsunuz - bizi 2019 da neler bekliyor? Size bir bakışta, teknoloji eğilimlerinin özetini burada sunacağız:

Yapay Zeka: Yapay zeka (AI), 2018'de önemli bir konu haline geldi, çünkü giderek daha fazla insan, genellikle yetenekli bir birey tarafından gerçekleştirilen etkinliği değiştirmek için robotlar veya makineler kullanma fikrine yöneliyor. Birçok insan bu fikre açık olduğu için, bu tür teknolojiyi destekleyen şirketlerin AI'nın uygun olduğu yerlerde daha fazla donanım ve yazılım geliştirmek için daha fazla çalışmasını bekleyebiliriz. Bu şekilde, müşteri deneyimini geliştirmek ve fabrikalarda üretimi artırmak olan ana hedeflerini gerçekleştirebilir. 

Yapay Zekanın (AI), teknolojinin ilerlemesi söz konusu olduğunda en umut verici olanlardan biri olduğu tahmin edilmektedir. Görünen o ki, imalatçı şirketler ve fabrikalar gibi hali hazırda uygulandığı alanlara hâkim olacak. Ancak, şu anki oranla, AI'nın her yerde olacağı muhtemel. Geliştiriciler, dünya çapındaki insanların ve işletmelerin artan taleplerini karşılamak için hem donanım hem de yazılım bileşenlerinde, inşaat araçlarında daha çok kullanır hale geldi.

Ulaştırma Altyapı ve Çevre Teknolojisi: Daha fazla yatırımcı paralarını aktaracak ve ulaştırma altyapısı ve çevre teknolojisindeki modernizasyon için birlikte çalışacaksa şehirler daha akıllı hale gelecektir. Bunlar, ulaşım ve çevrenin korunmasında iyileştirmelere odaklanan çeşitli projeleri içermektedir. Bu projelerin başarısı, gelecek nesiller dahil olmak üzere birçok insanın hayatına fayda sağlayacaktır. Temiz havadan daha uygun bir enerji kaynağına, bu kesinlikle çoğu insanın beklediği büyük bir atılımdır.

Sağlık Teknolojisi: Kabul edelim - teknoloji gelişimi için artan talep söz konusu olduğunda sağlık endüstrisi liderdir. Geçtiğimiz yıllarda, sağlık üreticileri bize sağlık uzmanlarımızın hastalıkları tespit etme ve tedavi etme konusunda yardımcı olan çeşitli makineler getirdiler. Bu makineler hızlı sonuçlar verebilir ve görevleri daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilir. En son teknolojiye sahip bu ekipmanın mevcudiyeti ve güvenilirliği birçok insanın hayatını kurtardı ve gelecek yıllarda da bunu yapmaya devam edecek. Bu 2019'da ortaya çıkacak, hastanın yaşam kalitesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilecek daha yararlı araçlar ve tıbbi ekipmanlar olmasını bekleyebiliriz.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile