Ogznet.com
Tektaş Pırlantaların Anlamı ve Seçimi Nasıl Yapılır? Paylaş:

Tektaş Pırlantaların Anlamı ve Seçimi Nasıl Yapılır?

Tektaş Pırlantaların Anlamı ve Seçimi Nasıl Yapılır?

Pırlantalar, kadınların gözlerini alamadığı, yüzük modelleri arasında en değerli taşlardan biri olurken günümüzde de yüzük kategorisi içerisinde en pahalı aksesuarlardan biridir. Genelde erkekler tarafından evlenecek kişiler adına değerli olduğunu göstermek, bu hayatta benzersiz ve tek kişi olduğunu eş seçiminde karşısında evlenmek istediği sevgilisi için özel bir evlilik teklifi ile beraber sunduğu yüzüklere tektaş yüzük denir.

Son derece pahalı, günümüzde değeri yüksek olan ve bir o kadar seçim konusunda da özen gösterilmesi gereken tektaş yüzük için birbirinden farklı modeller, seçim konusunda kafa karıştırıcı kriterler bulunmaktadır. Fakat seçim yapılırken de elbette kadın tarafının parmağının kalınlığına göre doğru açıda bakılacak şekilde tektaş pırlanta seçimlerinin yapılması gerekmektedir.

Tektaşın Kesimleri ve Özellikleri

4C kuralından yola çıkarak, iyi bir pırlanta seçimi önemlidir. Bu kuralı açıklamak için şu şekilde kategorilere ayırabiliriz:

  • Kesim (cut),
  • Berraklık (clarity),
  • Renk (color),
  • Karat (carat)

Bu 4C kuralında tüm değerlerin artması, azalması sonucunda etkilenen tek şey fiyat olmaktadır. Ne kadar büyük ya da gösterişli olursa olsun, iyi bir yüzük seçiminde dikkat edilecek şeylerden biri de berraklık olur. Eğer çok gösterişli ve büyük bir yüzük olsun, çok uygun fiyatlı bir seçim yapmak istiyorum derseniz de burada berrak derecesi düşük olan taşları değerlendirebilirsiniz. Aynı şekilde renk noktasında da dikkat ederek, beyazdan sarıya dönen şekilde renklerden birini seçerek istediğiniz şekilde bir seçim yapmış olursunuz.

Baget Pırlantaların Seçimi

Pırlantanın kesimi önemli olurken günümüzde fiziksel farklılık arayan kişilerin tercih edeceği modellerden biri de baget pırlanta yüzüklerdir. Günümüzde uzun ve dikdörtgen şekilde kesim yapılabilen, pırlanta görselliği ile beraber oldukça küçük pırlantaların takılmasıyla imal edilen bir modeldir. Oldukça göz kamaştırıcı ışıltı sunan bu baget yüzük modelleri günümüzde özel günlere karşı değerli hediyelerden biridir.

Sevdiğiniz insana bir evlilik teklifi, nikah merasimi ya da düğün öncesinde değil aynı zamanda doğum günlerinde, doğum kutlamalarında, anneler günü ve benzeri nice özel günlerde alınabilir hediyelerden biridir. Sadece eşinize değil aynı zamanda anneniz için de bütçenizin yettiği kadarıyla alabileceğiniz baget pırlanta modelleriyle beraber birçok yüzük seçiminizi en uygun şartlarda siz de yapabilirsiniz.

Sevdiğiniz kadına yönelik alacağınız bir pırlantada bakacağınız birçok kriterler bu şekildedir. Değerlendirmek istediğiniz yüzükle ilgili birçok isteklerinizi, dilediğiniz yüzük modellerini ve dahası için tektaş yüzüklere ya da baget yüzüklere bakabilirsiniz. Bu noktada markanın değeri ve önemi yüksek olacağını unutmayın. Burada faydalanmak istediğinizde de Craft Pırlanta ile beraber en değerli taşlara, pırlanta yüzüklere ya da tektaş yüzük alırken sertifikalı olup olmadığına bakarak bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz. İnternet ortamında yapacağınız seçimler sayesinde aradığınız modellere uygun şekilde değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. Hem bu sayede çok uğraşmadan, zahmetsiz modellere bakmış olursunuz hem de yeni modeller arasında istediğinizi seçmiş olursunuz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!